Bílé karpaty - Zlínský kraj

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Uživatelský avatar
cibess
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 05. 2004, 18:52

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#1

Příspěvek od cibess »

Zdravím všechny, hledám spolupozorovatele, kteří jsou z Bílých karpat popř. z celého Zlínského kraje. Rád bych se něčemu přiučil v oblassti praktické. Jsem z Brumova-Bylnice.

Nevím, jak vložit mapku ???
Tož tak na tom světě.
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#2

Příspěvek od moonulka »

Ze zlínského kraje sice jsem ale on je tááák veliký že jsem na opačném konci než ty. A jinak z Uherského Hradiště :)
Uživatelský avatar
cibess
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 05. 2004, 18:52

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#3

Příspěvek od cibess »

Ahoj, teda už jsem nečekal, že se někdo ozve. Já jsem byl kdysi v kontaktu s nějakým pánem z Bánova, to je u Bojkovic, ale ztratil jsem na něj veškeré spojení. Mno dotaz je jasný, bylo by možno se průběžně dotazovat na věci, tedy základní věci, týkající se praktického pozorování a využít tím tvé zkušenosti? Jakmile se trošku oteplí, tak vytáhnu zrcadlo a začnu s tím, pač v předchozích letech jsem to maximálně zanedbával. Za případné rady předem děkuji a taky za reakci, už jsem se bál, že na to budu na tem východě sám ;D
Tož tak na tom světě.
Typek
Příspěvky: 131
Registrován: 23. 07. 2007, 20:07

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#4

Příspěvek od Typek »

Zdarvím.. taky jsem ze Zl. Kraje bohužel bydlím ješte dál od tebe než moonulka :-/ každopadne mrkni na mapku a uvidis jestli je nekdo poblíž a kdyžtak ho kontaktuj pokud se neozve tady... Jinak v rovie teoreticke bych poradit mohl ...
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#5

Příspěvek od moonulka »

No jo já to tu moc nepročítám ale když už to tu bylo tak jsme napsala No klidně se ptej ale já ti rovnou řeknu že já teda moc tech zkušeností nemám, to mají jiní tady no foru. Já jsem zase v kontaktu s pánem kousek od Uherského Brodu, to je ale taky docela daleko...
Uživatelský avatar
cibess
Příspěvky: 68
Registrován: 29. 05. 2004, 18:52

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#6

Příspěvek od cibess »

Já myslel, že se někde scházíte pro pozorování, tam bych nejspíš pochytil ty správne grify, které jsou asi zapotřebí, kdybys náhodou o něčem, co v tomto kraji probíhá, myslím organizované pozorování, tak dej prosím vědět, vzdálenosti v rámci Zl. kraje považuju za minimální. To samé platí i pro Týpka, kdyby jsi věděl o nějakém setkání z důvodu pozorování, tak prosím písni.
Díky Vám oboum ;)
Tož tak na tom světě.
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#7

Příspěvek od moonulka »

Nemáš vůbec zač Já pozoruju prakticky sama až na nějaké malé vyjímky ale kdyby se našlo z okolí víc lidí tak by jsme mohli i nějaké takové pozorování zorganizovat :)
adalbert
Příspěvky: 41
Registrován: 30. 11. 2007, 19:45

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#8

Příspěvek od adalbert »

moonulka napsal: Nemáš vůbec zač  ;) Já pozoruju prakticky sama až na nějaké malé vyjímky ale kdyby se našlo z okolí víc lidí tak by jsme mohli i nějaké takové pozorování zorganizovat  :)
Navrhni nejaké společné pozorování. Místo: buď někde v okolí Nivnice nebo u tvé babičky.
Newton 200/1000 na HEQ5
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#9

Příspěvek od moonulka »

adalbert napsal:
Navrhni nejaké společné pozorování. Místo: buď někde v okolí Nivnice nebo u tvé babičky.

No okolí Nivnice vůbec neznám, jenom po Brod. Takže jestli tam máš nějaké vytipované místo kde by se pozorovalo fajn tak bys to musel navrhnout ty. Nebo možná by se dalo něco domluvit s panem Srncem co má chalupu v Pašovicích, už mi i společné pozorování navrhoval. Byla jsem u něho a myslím že tam by se moc pěkně kukalo na nebe :)
adalbert
Příspěvky: 41
Registrován: 30. 11. 2007, 19:45

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#10

Příspěvek od adalbert »

V okoli N. zatim nemam vytipovane vhodne misto. Zkus to domluvit s panem Srncem. Pasovice jsou ode me kousek.
Newton 200/1000 na HEQ5
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#11

Příspěvek od moonulka »

Takže myslím, že stačí se jenom domluvit na nějaký termín (nejlepší by myslím byl víkend),kdy by mělo být jasno a do Pašovic si zajet. S panem Srncem je to domluvené, stačí,když mu den předem dáme vědět a může se pozorovat. Já bych dovezla svojeho malého dobsonaa kukalo by se :)
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#12

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Sem taky ze Zlínskýho kraje, z části nejvzdálenější, ale souhlasím s tím, že 70 km do Brumova nemá cenu řešit.... ;D
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#13

Příspěvek od moonulka »

No jak vidím tak to asi na nějaké to společné pozorování moc nevypadá... Dobsona už mám nějaký čas zase doma a za tu dobu jsem ho ještě nevytáhla. Jestli chceš něco zorganizovat, adalberte, tak by se to mělo nějak domluvit :)
Uživatelský avatar
marshalx
Příspěvky: 147
Registrován: 27. 11. 2008, 03:45
Bydliště: Otrokovice
Věk: 43
Kontaktovat uživatele:

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#14

Příspěvek od marshalx »

Ahoj. Jsem z Otrokovic a pomaloučku sbírám informace než si pořídím nějaké to kukadlo. Je tady v okolí vůbec nějaké dobré místo k pozorování?
Celestron XLT Newton 150/750mm / CG-4 s pohonem / Hyperion 25, 17, 8, 5 / UHC profi Astronomik / GSO moon filtr / Solar filtr
Uživatelský avatar
Roman Pavel
Příspěvky: 79
Registrován: 10. 03. 2009, 14:51

Bílé karpaty - Zlínský kraj

#15

Příspěvek od Roman Pavel »

Východ Moravy je opravdu astronomicky "ospalý" ;).
Abych to alespon trošku napravil, tak hlásím, že už měsíc ;D mám dobsona 200/1200 a jsem z Fryštáku (10km na sever od Zlína). A 300m od baráku mám louku, kde jsou docela dobré podmínky na Z, S, V a zenit. Jen na jíhu se "hlásí" Zlín. MHV tak cca 6mag.
Přivítám kohokoliv, ale i přijedu, bude-li kam.
Jinak mám tip na kopec maruška (66x m.n.m) v Hostýnských vrších, kde by mohly být podle mapy světelného znečištění jedny z nejlepších podmínek z celého Zlínského kraje (podobné jako z kopců v bílých karpatech).
Zatím ahoj a snad něco vymyslíme.
Roman
Dobson SW 305/1500, Meade SWA 24mm, 13mm Hyperion, Nagler 9mm, 7 a 5mm SW planetary, Lumicon UHC
Odpovědět