Jindřichohradecko (Třeboňsko – Česká Kanada – Dačicko)

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Zbych
Kontaktovat uživatele:

Jindřichohradecko (Třeboňsko – Česká Kanada – Dačicko)

Příspěvek #1 od Zbych » 21. 09. 2020, 23:41

Nedávno jsem dělal veřejné pozorování u Kunžaku (protože tam mám kroužek a Kunžak historicky i současně má jisté astronomické vazby), přidal se i kolega (rys). Na to, že se večer docela zatáhlo, trochu lidí přišlo. Ale hlavně bylo vidět, že je to baví, zajímá... "dáte nám tam ještě Saturn?"

Kdyby se někdo chtěl přidat, zopakujeme si to v sobotu 10.10. 2020 od 19:45 u Kunžaku na kopci zvaném Na Šibenici: https://mapy.cz/s/nujedenoda, 49.1206575N, 15.2043919E.

Já tam opět přespím, je to také pěkné místo kde se dá zaparkovat na louce, pod stromy je sezení se stolem. Byli tam i nějací multivanový vandrovníci z Brna, prý se tam vždy na noc zastaví, když jedou kolem.

Zbych
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindřichohradecko (Třeboňsko – Česká Kanada – Dačicko)

Příspěvek #2 od Zbych » 21. 09. 2020, 23:49

Lojza píše:Na tohle místo jezdím občas já. Trochu fotit, pozorovat. Je to na místní poměry už docela dost vysoko (700 mnv) a čistý výhled na jižní a západní horizont a na východ a sever to také není úplně špatné. Slušná tma. Žádné město tímto směrem co by rušilo. Vím že reaguji na půl roku staré vlákno, ale třeba to někomu z okolí pomůže, třeba to navede někoho, kdo sem přijede jen na dovolenou. Jsem tu místní a jezdím/chodím sem už dost let..
49.1510564N, 15.3214983E

Lojzo, dneska jsem se musel zasmát, když jsem přijel domů, že sem dám nové pěkné pozorovací stanoviště... A ještě si říkám, nedával sem někdo něco v této oblasti? A ono je to přesně to místo, co se mi také líbí a tím že ho sem dám, to samé: https://mapy.cz/s/kolevobosa. Občas tudy projíždím (sice by to šlo lepší cestou, ale já to beru jako vyhlídkovou jízdu ;)). Tak se tu můžeme někdy sejít. Třeba i s kolegou z Bolíkova.

Zpět na “Pozorovací stanoviště”