Kokořínsko Vlkov

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7198
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Kokořínsko Vlkov

#1

Příspěvek od Artaban »

Dnes jsem byl okouknout plácek blízko Vlkova.http://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x= ... 17.360%22E Je to kousek od obce Blatce.
Na dohled nebude asi žádná lampa atd. Byl jsem zatím jen ve dne. Přístup je po polní cestě. I po dešti se ale slušně dalo projet. Nebyl tam někdo?
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Kokořínsko Vlkov

#2

Příspěvek od Vabra »

Obloha na Vlkově bude na 99% shodná s tou co máme o 3km dále na SVV na Blatcích, kde máme dojezd po asfaltu a hlavně zázemí zateplené boudy s 220V.

Nenapadá mě důvod jet po polňačce na tebou identifikované místo, snad opravdu jen pokud by někomu vadilo těch pár lamp na Blatcích (ze severu, navíc v případě potřeby máme povoleno a možnost nejbližší lampu zhasnout) ;).

I vizuálisti najdou na Blatcích nějaký ten temný koutek na postavení svého Dobsona nebo jiného teleskopu...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7198
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Kokořínsko Vlkov

#3

Příspěvek od Artaban »

Jasně, obloha bude stejná, jako v Blatcích. Právě že mě jde o ty lampy. Nefotím, jsem vizualista a tak každé trochu větší světlo nerad. Dobrý přístup je taky důležitý a tak je možný, že když bude cesta už víc špatná, tak se v Blatcích třeba potkáme. Samozřejmě bych nerušil, ( a většinou dlouho ani pozorovat nevydržím) byl stranou a R 172 by třeba mohl být pro vás spestření.

Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Kokořínsko Vlkov

#4

Příspěvek od ladis »

Je možné na Blatce přijet bez ohlášení na vizuální pozorování? Tj. zaparkovat u hasičárny bez případného odemykání oploceného pozemku? Či bez ohlášení nelze zaparkovat?

Rád bych občasně přijel, ale s domlouváním je to složité, neboť většinou dle podmínek se rozhoduji hodinu předem, kam vyrazit (Jizerky CZ/ PL / ČR...)

Díky za info.

l.
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Kokořínsko Vlkov

#5

Příspěvek od dablik »

Cau ladis, je to mozne. Hlaseni by bylo dobre jedine v pripade, ze bys potreboval sloupek nebo elektrinu. Nejvic tam jezdi Vabra a ja
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Kokořínsko Vlkov

#6

Příspěvek od ladis »

Dekuju dabliku. Rad prijedu. Pravdou je, ze pro me jsou Blatce jiz daleko, kdy se mi spise vyplati jet do Jizerek. Ale nejprve se zastavim a promerim SQM-Lkem oblohu parkrate.
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Mizua
Příspěvky: 35
Registrován: 06. 05. 2019, 21:15
Bydliště: Štětí
Věk: 39

Re: Kokořínsko Vlkov

#7

Příspěvek od Mizua »

Mohl bych se zeptat na presnejsi misto ? kde tento plac najdu dekuji za odpoved
Kalibrous459
Příspěvky: 2
Registrován: 05. 08. 2020, 18:57

Re: Kokořínsko Vlkov

#8

Příspěvek od Kalibrous459 »

Dobrý den, měl bych přání od 10.9 budu v Čechách a bydlím kousek od Štětí, budu mít dovolenou dva týdny. Koupil jsem Dobsona s navigací SynScan, bylo by možné se, jeden den sejít, když budou dobré pozorovací podmínky a trochu mě s tím víc seznámil. A říci mi nějaké zkušenosti. Určitě budete mít už něco napozorovaného.
Děkuji moc
Odpovědět