Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Uživatelský avatar
Ondra_z_hor
Příspěvky: 729
Registrován: 30. 07. 2018, 08:57

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#16

Příspěvek od Ondra_z_hor »

tak jsem si souřadnice přidal do seznamu pozorovacích míst, určitě vyzkouším :)
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1319
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#17

Příspěvek od Achernar »

To jsem rád, v rámci možností je to výborné místo.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#18

Příspěvek od nosuh »

To vypada pekne, az tam nekdy vyrazis Ondro, dej vedet..cvaknu sï tam s tebou nakej timelapse
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#19

Příspěvek od Zbych »

U toho lomu je to pěkné samo o sobě, třeba na podzim, když jsou protější kopce barevné. A v lomu zpívá v noci slavík. Já už se přestěhoval, takže si tam jen tak nezajedu, ale v Srbsku budu 4.4., možná v sobotu odpoledne budeme s dětmi v lomu ;). Když tak dejte v týdnu vědět, o víkendu už nejsem na netu.
Uživatelský avatar
Ondra_z_hor
Příspěvky: 729
Registrován: 30. 07. 2018, 08:57

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#20

Příspěvek od Ondra_z_hor »

nosuh píše:To vypada pekne, az tam nekdy vyrazis Ondro, dej vedet..cvaknu sï tam s tebou nakej timelapse
ok něco spácháme :) domluvíme to na fóru kdyby chtělo jet víc lidí, hromadný srazy jsou fajn.
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1319
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#21

Příspěvek od Achernar »

Budu-li moci, prijedu moc rad.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#22

Příspěvek od nosuh »

Lokace je to pekna, jizni obzor je celkem peknej..SV je kvuli Praze nepouzitelnej, ale jinak pekna, klidna lokace bez ruchu a jakychkoli aut..pristup po bezvadny asfaltce az na misto..pocasi v utery moc nepralo, ale na kratkej timelapsik stacilo..
https://www.youtube.com/watch?v=hXE4D48-e6g
https://www.youtube.com/watch?v=AL1on_aa1b0
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#23

Příspěvek od Zbych »

Je to nádherné místo, ale velký kompromis pro toho, kde nechce jezdit dále od Prahy a Berouna (to je obecně kolem Prahy). Ještě jedno pěkné místo je zde: https://mapy.cz/s/luvemazesu. Od světel cca stejně daleko a kupodivu tam není zákaz vjedu, vlevo to je velká louka. Na jih Srbsko, ale Z a SZ zase o něco lepší. I když ono je to prašť jako uhoď :).
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#24

Příspěvek od nosuh »

Jj, tohle místo taky znam, často sme tam spavali pod sirakem..
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
LaH
Příspěvky: 434
Registrován: 20. 09. 2012, 08:38
Bydliště: Malé Kyšice

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#25

Příspěvek od LaH »

Já v tom místě spal pod širákem jednou, v zimě. A jak je nad lomem cesta od silnice dolů, tam nad lomem jsem jednou pozoroval, také v zimě. Magický výhled do kaňonu Berounky před Srbskem.
SW 450P (Vobluda), Poncetka, přestavěný Meade LB 12'' (Dřevák) ve SplitRingu (Hvězdostroj), G3-16200, C1-3000, ED100 na SkyTee II, Panoptic 24, Ethos 13, Nagler Zoom 3-6mm, TV Barlow 2x+3x, Meostar B1 10x42 HD
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#26

Příspěvek od vla »

Přesně jak píše Zbych, velký kompromis....
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1319
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#27

Příspěvek od Achernar »

No jo, jistěže je to kompromis. O kompromis jsem se celou dobu snažil: tedy najít místo, které bude takový kus lepší než Radotín, kde žiju, aby stálo za to tam jet, ale zas aby to nebylo tak daleko, aby mi to za to nestálo. Tohle, myslím, těm kritériím docela vyhovuje.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#28

Příspěvek od vla »

Postupujeme v zásadě stejně, jen já jsem skončil na Homoláku (Suchomasty) , tam jsem schopen vidět v dvoustovce newtonu řasy bez filtrů. Tak to považuji za první přijatelné kompromisní místo. Ale je to jem moje subjektivní hranice. Slepším zrakem bych je třeba viděl i blíže ku Praze, ale co vidim, to vidim a lepší už to nebude. :D
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1319
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#29

Příspěvek od Achernar »

Já vím, však si nedělám nárok na to, že by moje pravda byla absolutně platná. Suchomasty jsou dobré místo, také jsem tam byl, ale pro mě už je to daleko. Musím totiž nejprve k našim pro dalekohled – domů se mi totiž můj hlavní dalekohled nevejde – snosit to se schodů a natahat do auta a pak teprve vyrazit. A totéž nazpátek. Fakt ale je, že ze Srbska ve svém refraktoru 140 mm ty řasy bez filtru vidím, ostatně filtr ani nemám. Další pozitivum pak je, že ten dalekohled mohu postavit rovnou na asfaltu a nemusím se někde bahnit.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
MartinT
Příspěvky: 416
Registrován: 24. 06. 2010, 13:31

Re: Okolí Prahy - Srbsko, Nad věží

#30

Příspěvek od MartinT »

Ahoj, určitě bych rád tohle místo testnul na focení směr jih. Normálně fotím ze zahrádky v Černošicích s filtry, ale přesně na jihu mám souseda s veeelkým ořechem, který brání vidět cokoli co je nižší než 40 stupňů nad obzorem..
Vixen VC200L, Vixen R200SS, Takahashi FSQ86 a FS60, FMA180, CGE, EQ-HD-III, QHY268M, ASI294MM, ASI120MM
Odpovědět