Plzeňsko - louka u Losiné

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Odpovědět
Libor
Příspěvky: 405
Registrován: 19. 11. 2003, 16:02

Plzeňsko - louka u Losiné

#1

Příspěvek od Libor »

Louka u Losiné je snadno dostupné stanoviště nedaleko od Plzně. Je vhodné pro astronomická setkání, ale nemohu ho doporučit pro fotografování, protože ruší blízká Plzeň (na severu) a světla aut z nedaleké silnice (západ). I tak jsou zde podstatně lepší podmínky než v Plzni. Nezbavětice na jihu téměř nevadí, jsou malé a utopené dole v údolí.

Příjezd na stanoviště je zřejmý z následujících mapek. Jedeme-li od Plzně, odbočíme na první křižovatce za Losinou doleva a těsně za touto odbočkou doprava na louku.







Problém s příjezdem může nastat po delších deštích, kdy je louka podmáčená a pochopitelně v zimě, když je hodně sněhu. Výhodou tohoto stanoviště je dobrý výhled na obzor prakticky na všechny strany, jen na JV trochu vadí nízký lesík. Následujíci pohledy jsou na východ, na jih a na západ.






Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Plzeňsko - louka u Losiné

#2

Příspěvek od George_CZ »

Shodou okolností budu tento víkend v kempu Hájek nedaleko, lídlskop+triedr beru sebou, protože určitě uvidím více než v Praze. Jak ta louka vypadá letos ? A je tady ještě nějaké jiné místo ?
Uživatelský avatar
petrE
Příspěvky: 69
Registrován: 24. 07. 2005, 18:22

Plzeňsko - louka u Losiné

#3

Příspěvek od petrE »

Jeljsem včera okolo,myslím, že je to pořád stejné, jist si ale nejsem.
Meade LX200 8", Celestron 102/500, triedr 10x50, 2x oko
Uživatelský avatar
Jupiter888
Příspěvky: 4
Registrován: 19. 02. 2011, 04:47

Plzeňsko - louka u Losiné

#4

Příspěvek od Jupiter888 »

zdravim všechny.tak jsem si myslel že jsem toto místo objevil jen já, ale jak koukam je to již známé místo...
Odpovědět