CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2730
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#46

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Reduktory CELESTRON  0.7x pro SC Edge :

http://www.optcorp.com/product.aspx?pid ... dgeHD&st=2

Kromě reduktoru pro 14" bude k dispozici i reduktor pro 11". Ostatní asi později..

Edit :

Na německém fóru se vedou diskuze o tom, zda bude, či nebude vinětovat na full-frame.. :

http://forum.astronomie.de/phpapps/ubbt ... Post887722
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#47

Příspěvek od Konihlav »

SIRIUS_758: ano, http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 278028/0#0

ale ja beta tester rozhodne nebudu, protoze tomu neverim ani za mak, dokud mi nekdo neukaze pole 36x24 v rozliseni 1:1, ale toho se verim nedoziju :-/
Uživatelský avatar
lovermann
Příspěvky: 10
Registrován: 04. 02. 2012, 12:29

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#48

Příspěvek od lovermann »

Tady v threadu zaznělo, že tyto CPCčka nejsou primárně určeny na fotografování, mohu se zeptat: k čemu tedy? Na sledování? Jsem si myslel, že samonaváděcí mechanismy určeny právě k focení. Když ne focení, tak tímpádem sledování, jenže i tady newton bude levnější o řád.
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#49

Příspěvek od -karneades- »

toto neni CPC ale SCT a samozrejme primarne je tento system, jiz diky tomu, ze je to system aplanaticky urcen nejen k vizualnimu pozorovani, ale taky k astrofotografii, nedovedu si predstavit jet na pole s newtonem o pumeru 300mm a delce ctyri metry, v tom je prave sila SCT
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#50

Příspěvek od Cztwerec »

On možná myslel, CPC ty jak se osazují edžema. V tom připadě ale platí totéž, ikdyž v bledě modrém. CPC systém altazimutál, pouze doplnit kolébkou - což bych asi nechtěl.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
lovermann
Příspěvky: 10
Registrován: 04. 02. 2012, 12:29

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#51

Příspěvek od lovermann »

V takovém případě je levnější si koupit CPC1100 než kombíka na převoz newtona :)
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#52

Příspěvek od -karneades- »

zdomacnel tady pro CPC11 vyraz tlusta berta, sam jsem ho vlastnil, je to vynikajici pozorovaci stroj po pripojeni na paralakticky klin se s tim da i hezky fotit
Uživatelský avatar
lovermann
Příspěvky: 10
Registrován: 04. 02. 2012, 12:29

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#53

Příspěvek od lovermann »

No, vzhledem k jeho vaze a velikosti, to tahaní pro majitele znamená málem sport! Každý majitel té hračky musí mít vysportovanou postavu.
Zas, spočítejte, kolik jste dali na všechny přístroje za celý život - určitě to nebude žádná malá částka. No a tak jeden koupíš a na celý život.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#54

Příspěvek od Cztwerec »

Jeden koupíš na celý život, myslím, myslím, že ne :)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#55

Příspěvek od dvader »

To lovermann:
Není třeba přehánět... Vršek Berty má sice 30 kg ale dobře se nosí. Kdo mne zná potvrdí, že nejsem žádný Rambo, a přesto jsem byl schopen jí nosit do 3. patra po schodech. Je to zábavnější forma posilování. :)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#56

Příspěvek od Konihlav »

tak mam par novych zkusenosti s EdgeHD (mam ho uz pres rok a pul a dosud jsem s nim fotil 3x pricemz dalsich 3x bylo za posledni tyden, tedy 6 zkusenosti )
Posledni rika, ze fotit s tim jde, ale jedine pres OAG, jinak to fakt nejde, protoze zrcadlo plave jako krava a vubec, mozna plave i cely tubus. No a co se kresby tyka, tak zatim jsem se v CR v ramci seeingu dostal na spot cca 30 mikronu na kraji pole v L kanalu (kdyz jako zazrakem byl dnes rano seeing pod 3" arcsec), coz je dost dobry (vzhledem k ohnisku 2800mm).
A taky jsem otestoval vinetaci - cca 25% nejhorsi misto na kraji. To povazuji za velmi, velmi solidni parametr (Borgove jsou na tom oba hur, ale ty maji zas F/4 kdezto tohle je F/10).
Celkove s tim kramem zacinam byt spokojeny a zustanu u teze, ze Newton mi nesmi do baraku... (nesnasim difrakcni krize).
8-) 8-)
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#57

Příspěvek od -karneades- »

jsem rad, ze jsi zacal mit zase rad edgika  ;), me to foti dobre i bez OAG, misto hledacku mam vixeni chnapku a na ni 500mm Walimex, Lacerta se postara zbytek, zde je jedna 9 minutova expozice ve 100% -iaaaa  ;D
Jeste doplnim, ze je take mozny pozitivni vliv osli kuze, mam totiz z maleho oslika vyrobenu rosnici, je skvela,,, neni vubec zapotrebi vyhrivani
http://dgmp.skvely.net/index.php?cmd=im ... E4NzYyNDBi
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#58

Příspěvek od mich1 »

karneades: no jo ale chtelo by to o dost vetsi pixel, nebo mnohem delsi expozice a nebo citlivejsi chytac fotonu, protoze pri takovymhle snr to je na stovky expozic aby z toho neco aspon trosku vylezlo. Kazdopadne 900 s timhle je dost slusnej vykon :o.
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#59

Příspěvek od Konihlav »

karník: Péťo, ja tomu nerikam ten - Edžík, ale ta - Edžika 11tka. Jinak 9 minut je pro me dosazitelny jen s OAGem. Me proste zrcadlo a cely tubus plave jako krava support clamp nesupport clamp.

jinak jsem si dnes vsiml, ze uz (u TS) opet zase zdrazili 11" EdgeHD na pres 4.000,- EUR, to jsou mi veci a naopak "v akci" je ted 14" tak decka nevahejte, nebudou ;D
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#60

Příspěvek od LKamarad »

Plave - neplave - ono je to kus od kusu, jak to Ťamani zrovna splácaj dohromady:

Moje Edž 8ka plave příšerně - 15 minut expozice ca +-20 pixel
Vetešníkova (co má osla Karla) 8ka neplave - udrží 10 minut
Babrova 8ka neplave , nebo minimálně (ale díky zBabraný dýlce adaptéru na kameru je kómatická ;D

V neděli jsem testoval Edžiku 9.25 a udržela 20 min expozici (+- 1 pixel, kterej se utopil v seeingu ........ :D

Už sem z toho, že bych si dal otep dobrýho sena ... iá iáiáiáiá ... :o

Kvok(cvok)
AMEN [smiley=engel017.gif]
Odpovědět