CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1740
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Re: CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#91

Příspěvek od Chef »

@Pavebo: Ten váš M16 je f/10 nebo f/8 ?
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1120
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#92

Příspěvek od Pavebo »

Je to F/10.

Edit: reduktor Lepus je u ACF bez problémů schopen vykreslit úhlopříčku 16 mm, myslím, že by měl jít někam k 28 mm (oprava). Mimoto Starizona nabízí reduktor/flattener Apex ED-L .65 vhodný jak pro větší ED, tak i RC a ACF dalekohledy ( Dean mi doporučoval místo Night Owl.4), měl by kreslit do úhlopříčky cca 30 mm. Takže cesta k redukováni ohniska u ACF není jen jedna jediná.
Uživatelský avatar
lakio
Příspěvky: 118
Registrován: 01. 03. 2012, 21:54
Bydliště: Sala
Věk: 47

EDGE HD11 verzie?

#93

Příspěvek od lakio »

Zrejme som v procese kupit Edge HD11 za rozumny peniaz. Ma upgrade fokusera, hyperstar a .7 reduktor plus dalsie prislusenstvo vratane montaze CGEM DX.

Tym ze je to mimo planovaneho nakupu neorientujem sa do hlbky co sa tohoto modelu tyka. Moja otazka: preslo si EDGE HD vyvojom, resp. predavaju/predavali sa rozne modely alebo je to stale to iste? Nedari sa mi najst odpoved na otazku na nete.

Vdaka vopred za postrehy

Laco
Uživatelský avatar
billy
Příspěvky: 162
Registrován: 23. 09. 2014, 21:18
Bydliště: Ružomberok
Věk: 69

Re: CELESTRON Edge HD - aplanatický Schmidt-Cassegrain

#94

Příspěvek od billy »

Keď si prejdeš stránky predajcov (napr. Teleskop-Express) väčšinou majú v popise, ak bol ponúkaný model inovovaný, uvedené, že sa jedná o nový nejako vylepšený, alebo upravený model oproti staršej verzii. U Celestron EHD modelov som nič také nepostrehol. Napr. u RASA 11" majú uvedené, že je to verzia V2. Ja sám mám EHD 11" už 7 rokov a myslím, že aj teraz je to stále rovnaký teleskop. Ak sa mýlim, zrejme ma niekto opraví.
Odpovědět