Meade LX200 GPS

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Astrouš
Příspěvky: 7
Registrován: 29. 06. 2019, 21:46

Problémy s MEADE 200 LX

#61

Příspěvek od Astrouš »

Dobrý den, moc prosím majitelé MEADE o radu. Koupil jsem z bazaru starší MEADE 200 LX. Teď vím, že to byla chyba, ale už se stalo. Dalekohled ustavím. Zmačknu on a dalekohled se hned po sepnutí sám začne pomalu hýbat v horizontální rovině. Někdy pomalu, pak rychle. Ovladač je připraven k použití, ale nic nemohu dělat, protože se natáčí. Nepomáhá ani restart počítače. Když se zastaví, mohu s ním jezdit v deklinaci, ale tuknu do leva a zase si jede po svém.

Bojím se, že je něco špatně s motorem. Nevíte, jestli existuje nějaký restart? Natočil jsem krátký video. Prosím, podívejte se na to. Třeba vás něco napadne. Víte o nějakém servisu tady v ČR? Já našel jen v Německu.

Link na video: https://youtu.be/dG-_BN674i4

Odpovězte mi prosím zde nebo na mail standastumpf@centrum.cz

Díky moc......
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Problémy s MEADE 200 LX

#62

Příspěvek od MilAN »

Pokud vím, tak se liší verze SW, ale montáž má ustavující/iniciační proceduru, kterou musí projít, než začne fungovat GoTo a ovládání, a která může být podle verze dost otravně dlouhá To bude zřejmě vyžadovat nastudovat manuál, nebo přímo přítomnost někoho, kdo má s tímto typem zkušenosti.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Astrouš
Příspěvky: 7
Registrován: 29. 06. 2019, 21:46

MEADE LX 200 - nelze zaaretovat, protáčí se

#63

Příspěvek od Astrouš »

Dobrý den, poraďte mi prosím. Mám starší MEADE 200 LX. Nebyl to dobrý kup, ale už se stalo. Když dalekohled zaaretuju v hodinovém úhlu páčkou, tak se v určitých úhlech protáčí. Někdy o dva stupně, někdy o 15. Najdu objekt, zaaretuju a dalekohled se pohne. Jo, je to špatný.

Nevíte, jak na to? Nenašel jsem žádný servis na starší MEADE. Za sebe si myslím, že bude povolená brzda hodinového úhlu. Ani nevím, jestli se lze podívat dovnitř.

Uvítám jakoukoli radu. Díky moc.

Stanislav Štumpf
Uživatelský avatar
Scifoun
Příspěvky: 49
Registrován: 07. 04. 2012, 17:15
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: MEADE LX 200 - nelze zaaretovat, protáčí se

#64

Příspěvek od Scifoun »

Odkud jste?

Dálkově se radí hůř, než když to jde vidět a ohmatat.

Tipnul bych si, že problém je jen mezi páčkou aretace a tou hřídelkou na které je nasazena. Můžete zkusit utáhnout ten červík, který ji drží. Případně když tu páčku úplně sundáte, měl (?) by být další červík pod ní (nebo ne?). Klade ta páčka odpor, nebo se hýbe zcela volně?

Omlouvám se píšu zpaměti, ten dalekohled u sebe nemám, tak snad nepíšu bludy. Zkušenost mám s 12palcem koupeným v prosinci 2006, už tehdy to byl výběhový typ. Ale ty dalekohledy prodělávaly evoluční vývoj, tak snad ten váš není úplně jiný.

Jinak ten náš funguje už čtrnáctou sezónu a zažil toho opravdu hodně. Je to dobrý dalekohled a já ho mám rád ;) radši než Celestrony.
TomKocanda
Příspěvky: 318
Registrován: 03. 01. 2019, 01:16

Meade LX200

#65

Příspěvek od TomKocanda »

Není tu někdo s Meade LX200 s polární montáží (klínem) kdo by poradil, co dělám blbě při kalibraci?
A vůbec na výměnu zkušeností apod?
Mám 8” GPS verzi s klínem SuperWedge, poslední typ ovladače s upgrade (star patch) atd...
— APM LZOS 105/650, ASI 2600MCPro, AsiAir Pro, AM5 ---
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4135
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Meade LX200

#66

Příspěvek od biker.fm »

Ahoj, montaz prosla kompletni profylaxi a serizenim. Vse funguje jak ma, jen ted resim ovladac k teto montazi. Je u teto montaze Autostar II. Nekdo zde z pritomnych, zkouseli jste tento ovladac nahradit nejakym jinym nez je ten original ? Nasel jsem na netu snad i nejaky bezdratovy nebo wifi adapter, ale ty ceny ...
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4501
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Meade LX200

#67

Příspěvek od dvader »

Tenhle bude určitě fungovat:
https://skysafariastronomy.com/skyfi-3- ... telescopes

Ale cena není nejnižší…
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Odpovědět