Lidlskop

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 21
Registrován: 29. 07. 2006, 18:27

Lidlskop

#46

Příspěvek od fox »

Petr_C: Snad to tak spatne neni, Vabra nabizi pomoc o par prispevku vys, urcite by se nasel i nekdo jiny.
Uživatelský avatar
Martan
Příspěvky: 4
Registrován: 13. 12. 2006, 20:05

Lidlskop

#47

Příspěvek od Martan »

Lidlskop už mám také doma :D, je to typ N-6 AT na stránce http://www.meade.com/lxd75/index.html v tabulce dole ten zcela nalevo. Všechny parametry souhlasí, navíc je ten plnohodnotný Autostar. Anglický manuál je zde http://www.meade.com/lxd75/lxd75.pdf , v balení je česká verze téhož, kvalitně vytištěná i s obrázky, někde jsou však v obrázcích chybně české znaky a tu a tam něco nepřeloženo v textu nebo text v obrázku. Vše funguje na první sestavení, jen se nedodává zdroj do sítě (v balení je bateriový modul a je přiloženo také 8 velkých alkalických článků), kabel od jiného 12 V zdroje jsem si musel včera přidělat a už jsem také dalekohled otestoval (včera byly trochu vidět hvězdy). Stativ je opravdu robustní, celé balení (krabice se dvěma plastovými držadly na přenášení) váží 29 kg. V montáži je polární hledáček s LED osvětlením. V obchodě (Praha 4 Lhotka) byly v pondělí v 7 hodin na prodejně dalekohledy dva, já kupoval jeden a byl jsem první, na stav ve skladu jsem se neptal. Vše, co psal Fox potvrzuji, že platí i u mého dalekohledu. Kdybyste chtěli vědět nějaké další detaily, napište, odpovím ale nejdříve zítra, až se na to podívám doma. Pokud to tedy nebudu vědět zpaměti.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 21
Registrován: 29. 07. 2006, 18:27

Lidlskop

#48

Příspěvek od fox »

Martan: blahopreju. Jak jsi udelal to napajeni? Pouzil jsi puvodni kabel? Nechce se mi ho odpajet kvuli zaruce. I kdyz zatavit to zpet tavnou pistoli by nemel byt problem.
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

Lidlskop

#49

Příspěvek od voko »

Tak to vám blahopřeji, protože mít za tu cenu robustnější LXD75 s Autostarem 497 a ještě N6", vše navíc s pětiletou zárukou, takový kauf se hned tak naskytovat nebude.

Martan napsal: ... v balení je česká verze téhož, kvalitně vytištěná i s obrázky, někde jsou však v obrázcích chybně české znaky a tu a tam něco nepřeloženo v textu nebo text v obrázku. Tak to máš další výhodu. Já jsem si to v rámci procvičení AJ překládal sám ;D
e-mail: vokope(at)cmail.cz
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 21
Registrován: 29. 07. 2006, 18:27

Lidlskop

#50

Příspěvek od fox »

Voko: Diky :).

Co se tyka prekladu, tak je vazne jeden z lepsich. Nesedi strany (odkazy na obrazky), obcas vypadly ceske znaky a popisky u obrazku jsou daleko horsi nez vlastni text (napr. planet Saturn je pres 800...). Takze nic hrozneho. Vlastni text je za 1 jak po stylove tak po odborne strance.
Uživatelský avatar
RNT
Příspěvky: 248
Registrován: 04. 05. 2004, 21:07

Lidlskop

#51

Příspěvek od RNT »

To: All

Nezkoušel jste někdo pomocí Lidlskopu 70/700 pointovat (autoguidrem s kamerou) jiný dalekohled (např. ED80) na montáži typu HEQ5 apod.?

Jak vychází pro tuto úlohu zmíněný Lidlskop po mechanické stránce (tuhost tubusu, výtah, ...) ?
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Lidlskop

#52

Příspěvek od Habl »

Tuhost tubusové tenkostěnné trubky je dobrá, ale ten okulárový výtah neudrží ve stabilní svislé poloze ani 25 dkg. Měl jsem tam Praktiku s redukcí.
Jedině vymezit vůli na hřebínku.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Lidlskop

#53

Příspěvek od MaG »

Mám tuhou montáž, ale dalekohled jsem uchytil za dodanou objímku a to nestačí. Když je silnější nárazový vítr, kmitá, ale to by asi knitalo leccos jiného taky.. používám jej zatím k pointaci okem, takže nevím jak s kamerkou, ale pokud by ji výtah unesl, neviděl bych v tom problém.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
RNT
Příspěvky: 248
Registrován: 04. 05. 2004, 21:07

Lidlskop

#54

Příspěvek od RNT »

Ta kamera Watec má přesně 95g, takže by to možná po nějaké úpravě (např. mne napadá: po převlečení gumového rukávu vyrobeného z prstu chirurgické rukavice) mohlo vyhovět.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Lidlskop

#55

Příspěvek od MaG »

No tak to můj okulár na pointaci, takový šílený bazmek, ten váží dobře 200 g a výtah nevyjížděl ani v téměř svislé poloze. Možná už jej mám přitlačený víc, ale to znamená, jde to..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
RNT
Příspěvky: 248
Registrován: 04. 05. 2004, 21:07

Lidlskop

#56

Příspěvek od RNT »

To: MaG

Martine, ta objímka je předpokládám asi plastová, že?
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Lidlskop

#57

Příspěvek od MaG »

RNT napsal: To: MaG

Martine, ta objímka je předpokládám asi plastová, že?No doma nejsem, ale řekl bych ano, je to celý tak nějak z plastu a tak se to trochu viklá, když za to vemu. Lídlteleskop obecně na pointaci nedoporučuju, jako nouzovka na vyzkoušení však asi postačí.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Lidlskop

#58

Příspěvek od MP »

RNT napsal:
Nezkoušel jste někdo pomocí Lidlskopu 70/700 pointovat (autoguidrem s kamerou) jiný dalekohled (např. ED80) na montáži typu HEQ5 apod.?Temer vsechno pointuji jeste mensim a levnejsim dalekohledem 60/700 stejne "hypermarketove" kategorie. Vytah jsem ovsem odmontoval a misto nej prisrouboval kus pevne novodurove trubky, v jejimz konci je upevnena kamera. Zaostrene je to jednou provzdy. Popis je na me strance dole pod "normalnimi" dalekohledy
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
LuKo78
Příspěvky: 433
Registrován: 20. 10. 2005, 01:01

Lidlskop

#59

Příspěvek od LuKo78 »

Nazdárek všichni. Tak už jsem asi tak dvě hodiny čerstvým majitelem nového Lídlskopu- Meade LXD75 N-6EC 6" Newtonian Reflectoru. Koupil jsem jej na Proseku v 09hod. a měli ho ještě navíc slevněnej z 16.990,- na 12.990,-Kč !!!!
Uživatelský avatar
salam01
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 11. 2006, 16:43

Lidlskop

#60

Příspěvek od salam01 »

Tak jsem si odskočil z práce a pořídil jsem si svůj první dalekohled - Bresser 10x50.
Uvažoval jsem, že počkám do pondělka na klasický Lidlskop 70/700, ale po důkladném přečtení tohoto fóra myslím, že ten triedr bude pro začátek lepší.

Ve 12:45 měli v Průhonicích ještě jeden 6" LXD75 za 12.990 CZK.

Doplněno: těch triedrů tam měli ještě skoro celou paletu.
Odpovědět