Nováčci se představují

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
Odpovědět
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Nováčci se představují

#91

Příspěvek od stana »

Toho 6'' Dobsona si tu mohl mít za lidovku z astrobazaru, kdybys byl o pár dní rychlejší..Holt smůla.
Jinak přeji čisté nebe.. ;)
P.S. Myslím si, že i tak jsi měl kliku, že ten refra 90 neměli a brals Dobsona 150! Tím uvidíš rozhodně víc.
:)
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
Voky
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 08. 2009, 16:48

Nováčci se představují

#92

Příspěvek od Voky »

To přežiju,já tam přemýšlel ještě po Newton 15075EQ3-2,ale to závaží mě nějak odradilo a jak tady bylo někde řečeno ,když člověk nechce fotit tak azimut stačí.Důležitý že se to líbilo i mé drahé polovičce. ;)
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Nováčci se představují

#93

Příspěvek od stana »

To přežiju,já tam přemýšlel ještě po Newton 15075EQ3-2,ale to závaží mě nějak odradilo a jak tady bylo někde řečeno ,když člověk nechce fotit tak azimut stačí.Důležitý že se to líbilo i mé drahé polovičce. ;)S tou EQ3-2 bys toho stejně moc nevyfotil... ;)
Na focení to chce aspoň EQ-5-ku.
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
Voky
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 08. 2009, 16:48

Nováčci se představují

#94

Příspěvek od Voky »

Focení mě nechává v klidu,ale v krámě sem si vzpoměl i na tebe jako největšího zastánce dobsonů tady na fóru :),když sem uviděl v tu chvíli obří rouru 6"  ;D o proti refraktoru 90mm, třístovka by se my snad v obalu ani nevešla do mého pidi auta :D.
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Nováčci se představují

#95

Příspěvek od stana »

Focení mě nechává v klidu,ale v krámě sem si vzpoměl i na tebe jako největšího zastánce dobsonů tady na fóru :),když sem uviděl v tu chvíli obří rouru 6" ;D o proti refraktoru 90mm, třístovka by se my snad v obalu ani nevešla do mého pidi auta :D.Tss.Tss..Kdybych byl u toho kupu s tebou v krámě, tak pod 200 Dobsona pod paží nevyjdeš živý.. ;D
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
Voky
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 08. 2009, 16:48

Nováčci se představují

#96

Příspěvek od Voky »

Tss.Tss..Kdybych byl u toho kupu s tebou v krámě, tak pod 200 Dobsona pod paží nevyjdeš živý..
:D,to věřím. :)
Bandi
Příspěvky: 51
Registrován: 13. 05. 2007, 04:56

Nováčci se představují

#97

Příspěvek od Bandi »

Ahojte na fóre!

Chcel by som sa vám predstaviť. Nie som síce vekom najmladší, ale duchom sa považujem za mladého ! Amatérskej astronómii sa venujem už 35 rokov, takže je to môj najstarší koníček. Strážim si ako poklad svoju prvá astronomickú ročenku z roku 1974. Prechádzal som obdobiami, keď som praktickú astronómiu trochu aj zanedbal. Teraz sa snažím dobehnúť tento čas... Konečne som si vytvoril aj webovú stránku. Za jej formu a prípadné chyby mi prepáčte, začal som s tvorbou len včera ... Potrebujem ešte dofotiť techniku a pomôcky a samozrejme doplniť ešte chýbajúce rubriky. Hlavne Galéria je skronejšia - musím sa posnažiť! Veľmi ste mi pomohli týmto forumom. Človek tu získa veľa cennej inšpirácie a hlavne chuť pozorovať. Trochu sa venujem aj kozmológii a iným oblastiam astronómie, dúfam, že to nebude na škodu... Teším sa na ďalšie vaše nápady a postrehy! Majte sa pekne! Bandi
Bresser Messier N 130/1000  Bresser Visiomar R 60/700  MEADE ETX 70 AT  FujiFilm FinePix S5000, PENTAX K100D  Triéder 10x50
Uživatelský avatar
smity73
Příspěvky: 6
Registrován: 22. 08. 2009, 14:56

Nováčci se představují

#98

Příspěvek od smity73 »

Zdravím všechny zde na tomto fóru!


Taky bych se chtěl představit . Je mi 36 let bydlím v Nejdku u K.Varů a o astronomii se zajímám už několik let. Zatím jsem úplný začátečník , doposud jsem pozoroval pomocí Bresser 76/700 a seznamoval se s oblohou. Její rozmanitost a krása je nepřeberná a i Astroforum na tom má lví podíl , že jsem si splnil sen a pořídil letos v září Dobsona 254/1200. Nemůžu se dočkat až se vylepší počasí a já ho budu moci poprvé otestovat. :D
Dočetl jsem se zde , že výborné podmínky k pozorování jsou v Bezvěrově u Plzně , kam bych někdy určitě rád vyrazil.
SW 254/1200 Dobson, set Plossel 25, 10mm , SW Planetary 8,7,6,5,4mm 58°.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Nováčci se představují

#99

Příspěvek od Konihlav »

smity73: vitej na astro-foru. Vhodnych mist k pozorovani bude urcite i vice a blize KV, ale v Bezverove muzes obcas potkat deaviho nebo me (fotoblazny) nebo vizualniho "virtuoza" michala.b, ktery zna cely vesmir takze preji at Te to dlouho bavi (nejlepe dosmrti) a treba nekdy na-shledanou ;-)
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Nováčci se představují

#100

Příspěvek od Vabra »

Pobliz KV jsou celkem slusne pozorovaci podminky na jiznich svazich Doupovskych hor, na hranici vojenskeho prostoru. Uz jsem tam parkrat fotil a bylo to fajn.

Podle mne tam musi byt obloha o fous lepsi nez v Bezverove (alespon vetsinou zajimavy obzor ve smeru vychod-jih-zapad, je mene poznamenan Plzni) jen na severozapade za kopci je poznat SZ od Karlovych Varu, ale tam to vetsinou vadi nejmene.
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Nováčci se představují

#101

Příspěvek od michal.b »

On je Bezverov skoro presne mezi Varama a Plzni - pokud se tam nekdy potkame tak to bude bezva, konecne nebudu sam mezi fotografama Jinak nejblizsi dobre misto budes mit jizne od Doupovskych hor, na tvem miste bych se urcite poohlednul po sikovnem place nekde v okoli Bochova.

Vida, Vabra me predbehnul.
Uživatelský avatar
jirkal
Příspěvky: 60
Registrován: 31. 05. 2007, 16:11

Nováčci se představují

#102

Příspěvek od jirkal »

ale zato jsem se stihl oženit, přívést na svět dceru a postavit dům. :D
Ahooj, fanda astronomie, pravidelný návštěvník tohoto fóra... Jediný příspěvek byl dotaz asi před rokem. Teď mi to ale nedalo...
Před každým, kdo postaví vlastnoručně dům klobouk dolů, ale poklonu k zemi zaslouží rozhodně to, když chlap přivede na svět dítě!!
Zdraví JIRKAL
dobson 10´´, setové plossly 10,25, hyperion 8,13,HRplanetary 5,ultima 2*,triedr bushnell 8x42
Uživatelský avatar
omgggg
Příspěvky: 21
Registrován: 30. 08. 2009, 19:24

Nováčci se představují

#103

Příspěvek od omgggg »

když chlap přivede na svět dítě!!  
ak je doktor,(nwm ako sa to volá, ten čo robí pôrody) prečo by nemohol na svet priviesť vlastnú dcéru  ;D ;D
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

Nováčci se představují

#104

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

ale poklonu k zemi zaslouží rozhodně to, když chlap přivede na svět dítě!!No nechci byt nejakej feminista, ale videl jsi nekdy co udela s zenskou tehotenstvi? Asi ne, co? Kdyby jo, tak bys spis napsal, ze tu poklonu zaslouzi ta zenska. A vzhledem k tomu, ze mame trimesicni dceru, tak vim, o cem mluvim ;)
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
jirkal
Příspěvky: 60
Registrován: 31. 05. 2007, 16:11

Nováčci se představují

#105

Příspěvek od jirkal »

No nechci byt nejakej feminista, ale videl jsi nekdy co udela s zenskou tehotenstvi? Asi ne, co? Kdyby jo, tak bys spis napsal, ze tu poklonu zaslouzi ta zenska. A vzhledem k tomu, ze mame trimesicni dceru, tak vim, o cem mluvimNo právě, že ten chlap má na tom to nejmenší! Myslel 'sem, že je to z příspěvku zřejmé... ale nechme to, zpátky ke hvězdám
dobson 10´´, setové plossly 10,25, hyperion 8,13,HRplanetary 5,ultima 2*,triedr bushnell 8x42
Odpovědět