Nastavení SynScan na Dobsonův teleskop.

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
Odpovědět
Kalibrous459
Příspěvky: 2
Registrován: 05. 08. 2020, 18:57

Nastavení SynScan na Dobsonův teleskop.

#1

Příspěvek od Kalibrous459 »

Dobrý dne
Prosím, mohl by mi tady nějaký dobrý člověk pomoci, koupil jsem Dobsonův teleskop s navigaci SynScan.
A nemůžu navigaci pořádně nastavit aby mi ukázalo po zadání všech parametru , přes den mam jako test Slunce, samozřejmě že to zkouším doma a nehodlám bez filtru na Slunce koukat, jen po nastavení to vždy zkusím a vůbec neukazuje správně. Prosím kde najdu přesné zeměpisné délky, zeměpisné šířky, nastavení časového pásma ,nadmořské výšky. Momentálně se nacházím ve Švédsku u města Linköping. A hlavně jestli náhodou nehraje roli Northern Sky,Northeast Sky, atd..... ale vyzkoušel jsme všechny regiony a pořad to nemám seřízené. Vím že asi hodně lidí se chytne za hlavu. Omlouvám se jsem začátečník a budu vděčný za každou radu.
Můžete mi prosím poradit.
Uživatelský avatar
Lisa
Příspěvky: 302
Registrován: 29. 06. 2016, 17:49
Bydliště: České Budějovice
Věk: 56

Re: Nastavení SynScan na Dobsonův teleskop.

#2

Příspěvek od Lisa »

Asi bych začal prostudováním manuálu
https://skywatcher.com/download/manual/goto-mounts/
18'' OnStep GoTo DocTelescope, SW GoTo FlexTube 12", -
Ok.: Lunt Eng., Vixen, TV Ethos,Nagler,Panoptic..., SX el.FW, Bino MaxBright® II
MirecXP
Příspěvky: 11
Registrován: 15. 08. 2020, 16:48
Bydliště: Višňové
Věk: 47

Re: Nastavení SynScan na Dobsonův teleskop.

#3

Příspěvek od MirecXP »

Ak chceš všetky informácie na nastavenie na jednom mieste, tak môžeš použiť Android apku Synscaninit:
https://play.google.com/store/apps/deta ... nscaninit2
Sky-Watcher Dobson 250/1200 Flex Goto
Piiitrs
Příspěvky: 17
Registrován: 12. 09. 2019, 07:58
Bydliště: Tišnov
Věk: 32

Re: Nastavení SynScan na Dobsonův teleskop.

#4

Příspěvek od Piiitrs »

Nové SW dobsony mají i wifi připojení. Mrkni jestli to má i ta tvoje verze. Když si to spojíš s appkou SynScan, tak ti to všecky data automaticky naloaduje samo nemusíš nic ručně zadávat. :-)
SW Dobson 12´ GOTO
25 x 70 Sky Master
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Nastavení SynScan na Dobsonův teleskop.

#5

Příspěvek od MilAN »

Budu se opakovat, ale jediné, pokud necestuješ mezi pozorováními po celé republice, je potřeba zadat datum a čas. Appkou nebo wifi připojením k čemu koliv pro vizuální pozorování bych si nekomplikoval život.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět