Červená hvězda

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
Uživatelský avatar
Rados
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 10. 2012, 11:12

Červená hvězda

#16

Příspěvek od Rados »

:D :Dnedělejte si tu ze mě srandu..vím co jsem viděla a nebylo to ani letadlo, ani ufo, ani komín, ani hořící superman.
Možná jsem se opravdu zbláznila..protože, ano byly stále na stejném místě vůči krajině. Ostatní rozložení hvězd si nepamatuju, jen ty dvě.
Když tedy vyloučíme, že to nebyly hvězdy a planety, mohlo to být ještě něco jiného?? :-/
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Červená hvězda

#17

Příspěvek od stana »

nedělejte si tu ze mě srandu
Ale tu je nebezpečí, že si z tebe budou-budeme dělat lekraci.. :)
Tvůj objev "Rudé hvězdy" je fakt fatální, a nevím co dodat.. :-/ ;D

Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Červená hvězda

#18

Příspěvek od MilAN »

Že by zase už ti komunisti vytáhli ty rudé hvězdy :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Rados
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 10. 2012, 11:12

Červená hvězda

#19

Příspěvek od Rados »

Okej, tak asi tady moc nepochodím. Akorát co kdyby jste někdy připustili, že to co nevidí všichni nemusí znamenat, že to neexistuje. Ale každopádně děkuji za vaše názory, pomohly mi. Škoda jen, že se nerozšíří obzory i Vám badatelům, když se o takový obor zajímáte.
Uživatelský avatar
MartinZ
Příspěvky: 327
Registrován: 13. 04. 2010, 16:20

Červená hvězda

#20

Příspěvek od MartinZ »

asi by pomohlo, kdyby jsi udala souřadnice, ze kterých jsi pozorovala a kterým směrem se to červené světlo nacházelo - z mapy by možná mohlo něco vyjít.
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Červená hvězda

#21

Příspěvek od stana »

Že by zase už ti komunisti vytáhli ty rudé hvězdy  :)NJN, Půlka tvého 4-kila pude na socky a ....
/sme v černé díře/
8-)
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Červená hvězda

#22

Příspěvek od MaG »

Smutné je, když si někdo myslí, že na Astronomickém fóru jsou badatelé. Rozdíl mezi námi a tím, kdo nám nahlásil tu červenou hvězdu je přitom jen v tom, že my bychom provedli takový záznam pozorování, že bychom mohli určit, co to asi bylo. To bohužel běžný člověk nechce chápat a myslí si, že my nechceme vidět a věřit... škoda času.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Rados
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 10. 2012, 11:12

Červená hvězda

#23

Příspěvek od Rados »

Nechávám to být, mrzí mě, že to takhle dopadlo. Lidi se tak rádi smějou ostatním a chápu to..sama sobě bych to taky před pár dny neuvěřila.
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Červená hvězda

#24

Příspěvek od stana »

Okej, tak asi tady moc nepochodím. Akorát co kdyby jste někdy připustili, že to co nevidí všichni nemusí znamenat, že to neexistuje. Ale každopádně děkuji za vaše názory, pomohly mi. Škoda jen, že se nerozšíří obzory i Vám badatelům, když se o takový obor zajímáte.Se k nám sune kometa, která má jasností překonat i Hajlejovku...Takže to "neřež" a pozoruj.. :)
End of mesidž..
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
Rados
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 10. 2012, 11:12

Červená hvězda

#25

Příspěvek od Rados »

Smutné je, když si někdo myslí, že na Astronomickém fóru jsou badatelé. Rozdíl mezi námi a tím, kdo nám nahlásil tu červenou hvězdu je přitom jen v tom, že my bychom provedli takový záznam pozorování, že bychom mohli určit, co to asi bylo. To bohužel běžný člověk nechce chápat a myslí si, že my nechceme vidět a věřit... škoda času.
Na tomto forum jsem krátce, takže nevím tedy čím se každý z vás zabývá. A ohrazovala jsem se pouze na některé z vás, kteří se na můj dotaz začali dívat skepticky.
A stejně mám takové tušení, že to co jsem viděla, nejde vidět běžným okem, protože tak červená hvězda, prostě existovat nemůže.
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Červená hvězda

#26

Příspěvek od michal.b »

Ja jsem shodou okolnosti v sobotu mezi 3. a 4. pozoroval, ale nic podobneho jsem nevidel. Je to pech - clovek travi pod oblohou hodiny a noci cela leta a nic, a nekdo se akorat probudi a oknem mu do postele sviti tu ruda hvezda, tu sestiuhelnik... :P

Ale obloha byla nadherna, Jupik svitil jak o zivot. Takze me to ani moc nemrzi :)
Uživatelský avatar
Rados
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 10. 2012, 11:12

Červená hvězda

#27

Příspěvek od Rados »

michal.b: Zajímalo by mě, co si o mě myslíte? Že to tady píšu jen pro srandu králíků?

Už vím, že jsem neviděla nic, co by bylo běžné vidět..nejsem na hlavu, abych vás tady přesvědčovala,že je na obloze červená hvězda..tomu bych nevěřila ani já, chtěla jsem znát vaše názory, jestli se přeci jen něco takového může na obloze objevit. Třeba jsem viděla jen nějaký hologram nebo optický klam, a ráda bych věřila tomu, že to byl jen klam, ptž, zkuste si představit, že vidíte na obloze červenou hvězdu, je to trošku děsivéé.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Červená hvězda

#28

Příspěvek od MMys »

Je to celkem jednoduché, pokud se to za hodinu nepohlo souběžně s ostatními hvězdami, ale zůstalo to na místě, tak to prostě NENÍ hvězda. Není to ani planeta ani nic jiného ve sluneční soustavě. Je to prostě něco svázaného se zemí, nebo nehybně visící v atmosféře.

Co, to z toho bídného popisu nelze zjistit.
Včera kolem 3 hodiny jsem viděla dvě kousek (na obloze,jinak tak 3tis.svět.let) od sebe vzdálené, hodně jasné hvězdy, trošičku větší než obvykle.
Nevím jak jsi dospěla ke 3. tis. světelných let. To je přeci absolutní nesmysl, tento údaj se nedá zjistit jinak, než proměřením vzdálenosti obou hvězd některou z používaných metod.

Příště je tedy potřeba pořádný popis.

Ze Stani si nic nedělej, evidentně trochu požil ;)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Rados
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 10. 2012, 11:12

Červená hvězda

#29

Příspěvek od Rados »

Nevím jak jsi dospěla ke 3. tis. světelných let. To je přeci absolutní nesmysl, tento údaj se nedá zjistit jinak, než proměřením vzdálenosti obou hvězd některou z používaných metod.Nejsem astronom, abych dokázala popsat hvězdnou oblohu a rozmístění kterékoliv hvězdy, jsem laik, takže to byla nadsázka..nevěděla jsem, že potřebujete tak přesné popisy, měla jsem za to, že kdyby byla na obloze taková hvězda, tak ani nemusím popisovat kde je.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Červená hvězda

#30

Příspěvek od MMys »

Zkus se podívat znova, nejbližší možný den, ve stejnou dobu. Pokud je to hvězda či planeta, bude tam zase. Za nějakých pár dní až týden se to moc nezmění.

Změnu v poloze vůči obzoru za 1 hodinu jsi nemusela jako neastronom zaznamenat. Je to posun maximálně o 15 stupňů, ve vyšší výšce nad obzorem spíš méně, což se může přehlédnout, pokud to člověk neví.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět