QHY5

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

QHY5

#46

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Asi už by to měl někdo tomu Honzovi říct, že si tim překopáním webu odhání zákazníky :)

Kompletní sortimetn ccd kamer má na http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... amera.html
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
gsokuba
Příspěvky: 559
Registrován: 16. 09. 2008, 18:11

QHY5

#47

Příspěvek od gsokuba »

Díky moc jsem si řikal že to je náký divný že by v SUPŘE měli tak málo zboží.


PS: at si web klidně překopavá ale první u sebe na disku, at pak nemá člověk dva dny strach ;D
MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

QHY5

#48

Příspěvek od Konihlav »

rekl bych (spekuluji), ze za to muze pokyn od soudruhu imperialistu, nez ze by Mr. Zahajsky menil web z duvodu dlouhe chvile ;-)

pokud by se na webu Supry melo neco zlepsit, tak to je informace u kazdeho zbozi, zda je skladem nebo neni skladem ale to patri do jine diskuze.

ad QHY5: tato kamerka ma ted nekolik verzi, V a T, viz http://www.qhyccd.com/QHY5VT.html
samozrejme guider verze stale existuje, viz http://www.qhyccd.com/QHY5.html
Uživatelský avatar
gsokuba
Příspěvky: 559
Registrován: 16. 09. 2008, 18:11

QHY5

#49

Příspěvek od gsokuba »

pokud tomu teda dobře rozumim model V je ta s kterou můžu pointovat a model T má lepší parametry, ale nejde s ní pointovat? protože ja jí potřebuju na pointaci :)
MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

QHY5

#50

Příspěvek od Konihlav »

to Ti bohuzel presne nepovim, jak to je, protoze si tim nejsem jisty a vyrobce jsem se na to neptal. Nicmene u vsech modelu pisi "build in guide port", ale zda to tak je netusim (treba pri tvorbe tech stranek to slo metodou copy&paste a nebyl bran zretel na vsechny parametry).

Pokud nekdo zjistite, jak to opravdu je, tak to napiste, ta informace se bude hodit...
KoMar
Příspěvky: 603
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

QHY5

#51

Příspěvek od KoMar »

Já tam vidím hlavně rozdíl v použitých snímačích (ve velikosti a rozlišení). Model QHY5T už asi na to pointování moc vhodný nebude, při velikosti pixelu jen 3,2 x 3,2 um.
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

QHY5

#52

Příspěvek od ogami »

gsokuba: klasickou QHY5 mono jsem kupoval v supre minuly tyden ve ctvrtek, p. Zahajsky jich tam mel jeste dost (odhadem 5-6 kousku, kdyz mi ukazoval, jak silene to ty cinani balej a posilaj). rovnou bych tam zajel, pripadne se telefonicky ujistil, ze je k mani kupoval sem ji taky na pointaci.
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

QHY5

#53

Příspěvek od Konihlav »

KoMar: ja si prave myslim, ze ten maly rozmer pixelu nemuze vubec vadit pochopitelne zalezi i na ohniskove vzdalenosti pointeru.
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

QHY5

#54

Příspěvek od zdenek »

Protoze QHY5T mam, dovolim si par poznamek:

- Primarne je kamerka urcena pro snimani planet a Slunce,nicmene umoznuje i relatine dlouhe expozice (v sw od QHY QVideo je to 5s, ale pres rozhrani Ascom je delka expozice mnohem delsi (zkousel jsem 30s), nicmene druhu veci je sum, kdy je vhodne jiz odcitat temne snimky (vcelku dobre lze oboje spojit v SW Astrovideo). Samozrejme ale vykon special. kamer na deep sky od toho cekat nemuzete (je to srovnatelne/trosku slabsi s upravenymi webkamerkami).

- Maly rozmer pixelu rozhodne neni na zavadu, pokud zvolim spravnou ohniskovou vzdalenost objektivu. Navic ma kamera QHY5T hardwar. binning 2x2, takze razem jsme na ctynasobne plose pixelu.

- Co se tyce gudingu: samozrjeme guid. port ma a je normalne vyuzitelny (napr. pomoci PHDGudider nobo jineho SW vyuzivajici ASCOM rozhrani). S SW 100/500 jsem se s ni bez problemu dostal v PHDGuideru pri 5s expozici na 11m. Sw ji registroval a korektne sledoval. Citliva je tedy myslim dostatecne.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

QHY5

#55

Příspěvek od MMys »

Asi už by to měl někdo tomu Honzovi říct, že si tim překopáním webu odhání zákazníky  :)

Kompletní sortimetn ccd kamer má na http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... amera.html
No, já jsem mu to říkal, protože už i mě se dost lidí ptalo, kam to všecko zmizelo. Bohužel tuhle změnu si vymohl Celestron, takže s tím asi nikdo nic neudělá. Je to tam vlevo napsané (odkaz kompletní sortiment)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

QHY5

#56

Příspěvek od ogami »

vcera jsem se jal vyzkouset kamerku qhy5 s phd guidingem. bohuzel jen na balkone, ktery je situovany presne na jih. montaz jsem tedy nejak od oka a podle zdi ustavil a zacal testovat.

kalibrace v phd probehla v pohode po mensim laborovani s nastavenim montaze a programu. nicmene po chvilce guidovani hvezda vzdy ujela z ctverecku a program na me zacal rvat. pozoroval sem status listu a posleze i log soubor, phd posilal spravne korekce do montaze.

domnivam se, ze to bylo zpusobeno spatnym ustavenim, hvezda proste ujizdela rychleji, nez ji phd byl schopen "tlacit" zpet na stred krize. zkusil jsem i par expozic s fotakem a hvezdy byly ujete uz pri 15s.

zalezi pri teto kombinaci (qhy5 + phd) na natoceni kamery v ok. vytahu? kameru mam pridelanou pres prodluzovaci tubusek s t2 zavity na kazde strane pevne primo k vytahu, bez moznosti kameru natocit. kalibrace v phd probehla bez problemu tak v tomdle by snad problem byt nemel. ale i tak budu rad, kdyz mi to nekdo zkusenejsi potvrdi :)
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

QHY5

#57

Příspěvek od -karneades- »

zalezi pri teto kombinaci (qhy5 + phd) na natoceni kamery v ok. vytahu?nezáleží, je to zcela jedno, autokalibrace si zjistí vše potřebné
Uživatelský avatar
Rob_B
Příspěvky: 500
Registrován: 04. 03. 2006, 03:00

QHY5

#58

Příspěvek od Rob_B »

Nezalezi na natoceni kamery. Ja pouzivam presne tuto kombinaciu: phd a qhy5 na eq6. A dokonca tiez castokrat na balkone s vyhladom len na juh Ked som to tam prvykrat len otestoval, tiez som montaz ustavil iba od oka, ale zeby mi takto utekala hviezda, sa mi nestalo. V ktorom smere to mas pohnute?
http://astrofotografia.sk/
SW Newton 203/1000, SW ED 80, refr. 102/500, tr. 10x50, EQ-6 Syntrek, EQ-5M, Canon EOS 350D mod., Philips SPC900NC, QHY-5, Olympus C-760 UZ, clip CLS, okuláre 25, 10 (SW Plossl) a 5, 9mm (SW Planetary Pl.)
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

QHY5

#59

Příspěvek od ogami »

dekuji za rychle odpovedi.

tusim, ze to ujizdelo smer zapad, notebook kde mam log jsem bohuzel nechal doma, upresnim to kdyztak vecer. zkousel jsem ruzna nastaveni, zvedal jsem guiding rate pres rucku montaze az na 99 (zacinal sem na 25 procentech), nastavoval ruzne hodnoty v phd nastaveni ... jedine ceho jsem dosahl, ze hvezda zustala ve ctveercku o chvili dele, ale vzdy stejne ujela a phd zacal rvat.
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

QHY5

#60

Příspěvek od Konihlav »

take bych to svadel na spatne ustaveni montaze, resp. na slabe parametry (malo agresivni) v setupu PHD. Jestli mas tu novou verzi tusim 11 tak tam je pridano (narozdil od verze 10, kterou ja ted zas pouzivam) omezeni na maximalni korekce v DE (tusim max dec slope a impuls). Ja si downgradoval na 10tku, protoze ta je schopna motaz honit i v DE pulsy treba 1000 (misto 150). Moznosti nastaveni je fakt tuna a nelze to takto popsat bez osobni ucasti pri foceni ;-)
Odpovědět