Kamery Omegon

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
vaclavII
Příspěvky: 231
Registrován: 05. 05. 2020, 12:01
Bydliště: Litoměřice
Věk: 61

Kamery Omegon

#1

Příspěvek od vaclavII »

https://www.dalekohledy-mikroskopy.cz/p ... color-9mpx jaký máte na tuto kameru názor? Vyplatí se ji pořídit k Newtonu 200/1000 mm? Děkuji za informaci.
weszter
Příspěvky: 163
Registrován: 15. 02. 2013, 21:51
Bydliště: Pardubice
Věk: 47

Re: Kamery Omegon

#2

Příspěvek od weszter »

Mám ji, ale nemám s ní zkušenosti...
vlastně nemám vůbec žádné fotografické zkušenosti a vzhledem k počasí a volnému času mi to asi chvíli potrvá, než nějaké získám... Nedokážu ji posoudit/porovnat :(
Zatím jen doma zjišťuju, k čemu to připojím a s jakými ovladači to chodí (a nechodí).
Funguje jak s PC, tak s Raspberry, ale venku jsem ji měl jen jednou a to fučelo tak, až mi to převracelo montáž i Mazdu :lol:
Explore Scientific 12" UltraLight Dobson, Celestron ED80, iOptron CEM40, Classic Cassegrain 8"
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3401
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Kamery Omegon

#3

Příspěvek od hades »

Tady je pár příspěvků ke kameře od ZWO se stejným čipem
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamery Omegon

#4

Příspěvek od MMys »

Jenomže to, že je v kameře stejný senzor, neznamená že to bude stejně kvalitní kamera. Při testování vyvíjených kamer pro Moravské přístoje jsem měl možnost na vlastní oči vidět, jak je banding (náhodné prouhy v obraze) závislý na kvalitě vyfiltrování napájecích napětí senzoru a topologii desky. Tedy rozdíl mezi růnými kamerami může být docela velký.

Dokud ji někdo neporovná s konkurenty, tak zde můžeme spekulovat jak chceme, a stejně to nikam nepovede.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3401
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Kamery Omegon

#5

Příspěvek od hades »

Netvrdím že bude stejný výstup, jenom jsem dal odkaz na vlákno, kde se velmi lehce diskutovalo o kameře se stejným senzorem. Jinak je těch informací málo a praktických zkušeností ještě méně. A za sebe můžu říct že bych určitě neriskoval nákup kamery od výrobce, který se jejich výrobou přímo nezabývá a velmi pravděpodobně jenom rebranduje výrobek od někoho jiného. Proto, když už bych chtěl kameru s konkrétním čipem, tak se raději podívám na osvědčené výrobce, jako třeba ZWO, Atik nebo MI.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
weszter
Příspěvky: 163
Registrován: 15. 02. 2013, 21:51
Bydliště: Pardubice
Věk: 47

Re: Kamery Omegon

#6

Příspěvek od weszter »

no já bych měl být asi schopný udělat nějaké zkušební snímky (třeba darkframe, bias, sharpcap sensor analysis) a někam je nahrát, respektive s ní udělat cokoliv, co se dá udělat z obýváku (zatím), ale protože se v problematice teprve rozkoukávám, asi budu potřebovat trochu navést co a jak...
každopádně ji mám a můžeme zkoušet...
Explore Scientific 12" UltraLight Dobson, Celestron ED80, iOptron CEM40, Classic Cassegrain 8"
vaclavII
Příspěvky: 231
Registrován: 05. 05. 2020, 12:01
Bydliště: Litoměřice
Věk: 61

Re: Kamery Omegon

#7

Příspěvek od vaclavII »

Děkuji za informaci o této kameře. Budu pořizovat QHY183MM a tady u Berouna je šílený světelný smog a úzkopásmové fotografování je jedinou možností jak něco rozumně vyfotografovat.
Odpovědět