G2-8300 a Sharpcap

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
MartinKK
Příspěvky: 81
Registrován: 22. 09. 2020, 20:23

G2-8300 a Sharpcap

#1

Příspěvek od MartinKK »

Ahojte,

používa niekto kombináciu SharpCap a MI G2-8300 kamery ?

Mne sa to nepodarilo rozchodiť.., SharpCap od ver. 3 ma podporu kamier GX, kamera sa normálne ukáže v ponuke kamier, ale pokus o pripojenie končí chybou..

Ascom driver detto, na vyber su dva ovladače, ale nefynguje to ani s jedným .. V SiPs kamera normálne funguje ..

Viem že to je asi skorej otázka na support SharpCapu, ale keby náhodou niekoho niečo napadlo, bol by som rád ..

Pokiaľ by niekto chcel, výpis chybových hlášok môžem dodať :)

Martin
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: G2-8300 a Sharpcap

#2

Příspěvek od MMys »

Zkus to přes ASCOM driver. Ta nativní podpora bez ASCOMu je podle mě až pro poslední rychlé CMOS kamery. Alespoň tak si pamatuji že se to řešilo. Vzhledem ke stejné technologii driverů Gx a Cx kamer tak DLL-ka od Moravských přístrojů, která je součástí SharpCapu, zřejmě sice kameru v systému vidí, ale ve finále to s CCD nefunguje.

Přes ASCOM by ti to jít mělo i s CCD.

--------------

Edit - jestli ani přes ASCOM, tak s chybovými hláškami spíš na tvůrce SharpCapu, můžeš zkusit i na Moravské přístroje, ale vzhledem k tomu, že mi ASCOM drivery fungují ve všem ostatním, tipoval bych spíš chybu v SharpCapu.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
MartinKK
Příspěvky: 81
Registrován: 22. 09. 2020, 20:23

Re: G2-8300 a Sharpcap

#3

Příspěvek od MartinKK »

Dakujem za odpoved,

Nakoniec som to poriešil.., funguje to len s 64bit Ascom drivermi, správne nastavenými cez Ascom driver setup cez SiPs ..

Je v tom žial další zádrhel, SharpCap po pripojení kamery funguje v liveview mode, čo pri vyčítacom čase kamery je len pre masochistov :),

Naštastie si tvorcovia dali povedať a v Beta verzii 4.0 sa dá vypnúť liveView, a tým pádom to vyzerá dosť použitelne, funguje aj ovládanie chladenia , binning, ROI ..
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Re: G2-8300 a Sharpcap

#4

Příspěvek od zdenek »

Ja mam G2-4000 a obcas ji s SharpCapem pouzivam (i kdyz mnohem casteji s jejich SIPSem popr. APT). Je to jak pise MMys. Jede opravdu pres ASCOM. Pak jde ovladat vcelku hezky vcetne filtroveho kola. Pokud budes mit problemy zkontroluj si vlastni driver kamery (popr. nainstaluj posledni verzi a teprve na nej ASCOM driver). Pokud mas 64bit SharpCap, tak opravdu potrebujes 64bit driver, mne jede i verze 32-32.
Odpovědět