Nikon D5600

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sagitarius
Příspěvky: 35
Registrován: 09. 11. 2019, 00:36
Bydliště: Detva
Věk: 30

Nikon D5600

#1

Příspěvek od Sagitarius »

Ahojte

Je Nikon D5600 dobrý na fotenie nočnej oblohy?

Aké modifikácie by ste mi odporučili?

Ďakujem
Sky-Watcher 200/1200 Dobson
Celestron Omni 40mm, Explore Scientific 11mm 82°,
Celestron X-Cel 5mm, WA Planetary 2.5mm
Astronomik UHC, Baader ND 0.9
drvo
Příspěvky: 176
Registrován: 12. 08. 2019, 08:53
Bydliště: Stupava

Re: Nikon D5600

#2

Příspěvek od drvo »

Obavam sa, ze malokto tu bude vediet odpoved. Vo vseobecnosti je vhodnejsi Canon. Ja som pouzival Nikon 5100. Fotak je to paradny, ale na fotenie deep sky to moc nie je, aj ked urcite sa to pouzit da, len netreba mat prehnane ocakavania. Ako som uz pisal, moje skusenosti s Nikonom su uz par rokov stare a poviem zopar veci preco to nebolo celkom ono:
- fotak sa nedal plnohodnotne ovladat cez PC (bulb mod sa nedal ovladat), max cas bol 30s, alebo bolo treba pouzivat externy programovatelnh casovac
- firmware zasahoval do raw snimkov, takze sa fotky nedali dost dobre skalibrovat (existoval na to taky neoficialny hack, kedy sa to dalo z PC vypnut ale fungovalo to iba do vypnutia a zapnutia fotaku)
Ak v tychto novych verziach toto uz funguje, potom nevidim ziadny zasadny problem to pouzivat aj na deep sky foto. Modifikacia (ak si na nu niekto trufne) bude len plus.
OOUK AG14, TS APO 90/600, Omegon APO72Q, iOptron CEM120EC2, Atik APX60, ScopeDome 3m
Uživatelský avatar
Stargazer_Boy
Příspěvky: 45
Registrován: 25. 12. 2020, 12:49
Věk: 26

Re: Nikon D5600

#3

Příspěvek od Stargazer_Boy »

Ahoj,
ja používam (zatiaľ) s mojou zostavou nikon D 3200. Istý čas som fotil s IR filtrom, neskôr som ho zo zvedavosti vybral. Dajú sa s nim spraviť slušné fotky, aj s filtrom aj bez. Odstránenie IR filtra ale odporúčam LEN ak fotíš cez teleskop. Pokiaľ používaš objektív, netreba sa obrať o možnosť fotenia v normálnych farbách...

Chyba low lvl nikonov je, ze BULB je obmedzený na 30 sekúnd po pripojení na počítač. U mna to perfektne vyriešil ASIAIR PRO, ktorý má snap port a voči fotoaparátu vystupuje ako aj ako počítač (transfer foto), aj ako intervalometer (expozície nad 30s)


Ak chceš pozri si môj profil na reddite pre zopár foto správnych s mojou zostavou
https://www.reddit.com/u/Unfamiliar-Ban ... urce=share
Odpovědět