Cable management - kabeláž

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2326
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Cable management - kabeláž

#1

Příspěvek od nosuh »

Založil jsem nové téma, protože to v phdcku uz je hodne mimo téma a vyhledávač mi vhodnější téma nenašel.
Ja sem to prave kdysi zkousel nejak svazovat dohromady, a mam pocit, ze jak se to svázalo do tužšího svazku, tak to dělalo ještě vetsi neplechu.
Aktualne kabelaz vypada zhruba takhle
_MG_0071.jpg
_MG_0071.jpg (753.97 KiB) Zobrazeno 1888 x
S tim rozdílem, ze uz nepouzivam rucku a pouzivam direct kabel, který vede do USB hubu, který je chycen paskou k rybine hlavy (cerveny obdelnik). Tam vede ještě kabel z pointacni kamerky. Nejvetsi svazek jsou pogumovane kabely od vyhrivani pointeru a vstupu dalekohledu, který svadim na konec tubusu, kde jsou usmerneny ockem ( na volno) a gravitaci padaji dolu ke zdroji.Obcas me prislo, ze když jsou nohy pokryte vlhkosti, tak ta guma prave po těchto kabelech moc "neklouze" a drhne..
Do pocitace pak vede v podstate jen kabel z USB hubu a primej od ASIny. ASIna ma svůj USB port v notasu, druhej je obsazenej USBhubem a zustava jeden volnej ( ctvrtej je obsazenej cudlem na mys). TEn USB hub je ještě chycenej druhou otviraci paskou u zavazi na tyci..od tamtud pak vede s dostatečnou rezervou do ntb. Vždy zkousim hejbat montazi do všech smeru, aby se nestalo, ze je nekde kabelaz kratka a pohyb se na tom zasekne.
Mam od kamose slibenou nalepovaci pasku se suchacem, tak to zkusim nejak ještě upravit, ale uprime me nenapada moc jak. KAzdej kabel jinak dlouhej, nekde prebejva 20cm, jinde pul metru..
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3400
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Cable management - kabeláž

#2

Příspěvek od hades »

Uprav to tak že svedeš veškeré napájení do jednoho uzlu a tento uzel bude připevněný na montáži nebo dalekohledu
http://astrofotky.cz/gallery.php?show=h ... 520150.jpg
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2326
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable management - kabeláž

#3

Příspěvek od nosuh »

A jak mas ten hub (ta cerna věc) pripevnenej na hlave montaze?
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
Tomáš Mojžiš
Příspěvky: 211
Registrován: 15. 08. 2012, 18:21
Bydliště: Roztoky
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable management - kabeláž

#4

Příspěvek od Tomáš Mojžiš »

hades to má opravdu hezké. Já mám větší dalekohled, takže USB hub mám upevněný přímo na něm - jednoduše, přes suchý zip. Zatím to drží dobře, vždyť to vymysleli pro NASA :D. Všechna připojení USB jdou přes HUB, napájení mám prozatímně pouze přes rozbočovací kabel, to ještě čeká na upgrade na něco bezpečnějšího. Z dalekohledu mi pak vedou pouze dva kabely - jeden USB do počítače, druhý napájecí do adaptéru, který mám taky přes suchý zip upevněný na stativu.
Astrograf 300/1200 na EQ-8, ZWO ASI533MM
Fotopokusy, Online pozorování (EAA log)
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3400
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Cable management - kabeláž

#5

Příspěvek od hades »

Tím, co ti slibuje kámoš. Dá se to koupit v prodejně textilu. A mimochodem je to napájecí hub, jen pro jistotu
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MayJ
Příspěvky: 2438
Registrován: 12. 07. 2016, 20:42
Bydliště: Sázava
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable management - kabeláž

#6

Příspěvek od MayJ »

čau hoši, poraďte jaký USB hub pořídit, který mi nebude snižovat fps u ASIny při snímání planet?
Díky
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4138
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable management - kabeláž

#7

Příspěvek od biker.fm »

Jakykoliv USB3 nevyhovuje?
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3400
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Cable management - kabeláž

#8

Příspěvek od hades »

<sarkasmums> Kup si ten nejdražší, který najdeš. A nezapomeň ho sem za 2-4 týdny dát do bazaru za poloviční cenu </sarkasmums>
Ale jinak platí co napsal biker.fm. Hlavní je, co dalšího na ten hub pověsíš. Když dáš do hubu 4 zařízení s vysokými nároky na přenosové pásmo tak se budou navzájem zpomalovat.
Ovšem nejlepší řešení je ŽÁDNÝ USB HUB NEPOUŽÍVAT
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MayJ
Příspěvky: 2438
Registrován: 12. 07. 2016, 20:42
Bydliště: Sázava
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable management - kabeláž

#9

Příspěvek od MayJ »

To bys nebyl ty aby si zase nerejpnul viď?
Díky za odpověď
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2326
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Cable management - kabeláž

#10

Příspěvek od nosuh »

Me se osvedcilo mit snimaci kamerku vzdycky rovnou do jednoho USB v kompiku a zbytek sestavy mit klido na hubu. Kdyz jsem mel i hlavni kameru na hubu, tak se obcas sekala..
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Odpovědět