Výběr DSLR

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Výběr DSLR

#421

Příspěvek od vla »

Vhodný jistě je, ale mám pocit, že nemá LV, to má určitě 450-tka. Podle mě je to do začátku obrovská výhoda při zaostřování. Já LV používám stále, ale jsou tu lepší fotografové, třeba to podpoří či vyvrátí.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
embeathome
Příspěvky: 53
Registrován: 05. 01. 2019, 23:49
Bydliště: Nová Dedinka
Věk: 50

Re: Výběr DSLR

#422

Příspěvek od embeathome »

nou píše:Montaz samozrejme by kupit isla ale na ten 250 newton by som ako pouzitelne minimum videl montaz triedy EQ6 alebo ekvivalent. Este by bolo treba kupit listu a upinacie kruhy.
Mno....to je tak 1500 eur cca pozeram EQ6-R. To je hodne penazi. No, ale ked musis tak musis jak sa hovori. No a predpokladam, ze casom lepsie foto vybavenie, mam co studovat...kazdopadne dokym som kupil dalekohlad, bol som v tom, ze januar, februar su super mesiace na pozorovanie, nebyva tolko oblacnosti ako v Oktobri a novembri, no faktom je ze som ho nevytiahol uz 2 mesiace lebo furt su mraky tu v nizine :(
Skywatcher EQ35M Pro
Bresser Messier DOB 254/1270, Morpehus 12.5mm, Morpheus 6.5mm, setovy Super Plossl 25mm, Bresser 25mm Wide angle, Canon D60
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Výběr DSLR

#423

Příspěvek od Bill »

vla píše:Vhodný jistě je, ale mám pocit, že nemá LV, to má určitě 450-tka. Podle mě je to do začátku obrovská výhoda při zaostřování. Já LV používám stále, ale jsou tu lepší fotografové, třeba to podpoří či vyvrátí.
Pak je tady ještě jeden problém - starší Canony (například 350D a původní 5D) nemají 64 bitové drivery pro ovládání z Win (400D má taky Digic II.)...
To může být pro někoho taky trošku omezující...
Naposledy upravil(a) Bill dne 17. 02. 2020, 08:33, celkem upraveno 3 x.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11563
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DSLR

#424

Příspěvek od Psion »

LV je dnes základ pro ostření, ty jemné rozdíly obrazu při LV zaostření nelze postřehnout v hledáčku, byť se zvětšovacím úhlovým hledáčkem.
embeathome
Příspěvky: 53
Registrován: 05. 01. 2019, 23:49
Bydliště: Nová Dedinka
Věk: 50

Re: Výběr DSLR

#425

Příspěvek od embeathome »

LV ma, teda ked myslite displej. Sice neviem posudit kvalitu oproti dnesnym, ale je tam.
Skywatcher EQ35M Pro
Bresser Messier DOB 254/1270, Morpehus 12.5mm, Morpheus 6.5mm, setovy Super Plossl 25mm, Bresser 25mm Wide angle, Canon D60
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Výběr DSLR

#426

Příspěvek od Bill »

Live View nemá. Je to česky "živý náhled". Já bych doporučil aspoň Digic III modely, který už má LiveView mají(40D/450D).

https://en.wikipedia.org/wiki/Compariso ... al_cameras
M:736 750 113
embeathome
Příspěvky: 53
Registrován: 05. 01. 2019, 23:49
Bydliště: Nová Dedinka
Věk: 50

Re: Výběr DSLR

#427

Příspěvek od embeathome »

Bill píše:Live View nemá. Je to česky "živý náhled". Já bych doporučil aspoň Digic III modely, který už má LiveView mají(40D/450D).

https://en.wikipedia.org/wiki/Compariso ... al_cameras
Aha, jasne. Dlho som s nim nefotil, vela rokov lezi v stole. Takze som bol v tom ze ten display je zaroven LV. Dik!
Skywatcher EQ35M Pro
Bresser Messier DOB 254/1270, Morpehus 12.5mm, Morpheus 6.5mm, setovy Super Plossl 25mm, Bresser 25mm Wide angle, Canon D60
Uživatelský avatar
Braun
Příspěvky: 25
Registrován: 30. 12. 2014, 13:16

Re: Výběr DSLR

#428

Příspěvek od Braun »

MMys píše:
Filtr přímo před senzor se zjevně nedělá (kromě filtrů z LifePixel-u z USA, ale tam to vychází cenově hrozně zle).
Kontaktoval jsem Lifepixel, protože interní filtr na H-Alpha jsem u nich nabídce nenašel a dopravu z USA bych si uměl zařídit zadarmo. Tak uvidím kolik si řeknou.

Kdyžtak bych objednal ten astronomik L3. Tam jsem sice jasnou odpověď, jestli bude pasovat i na D610 nedostal, ale vyzkoušel bych to a případně pak vrátil.

Jsou nějaké nevýhody nacvakávácího astronomiku oproti Lifepixelu? za předpokladu, že foťák pak bude sloužit opravdu jen na astro..
MMys píše:
Vyjmout filtr není problém...
A pak teda ještě poslední dotaz - na koho se s modifikací až budu mít filtr obrátit :?:
Díky
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DSLR

#429

Příspěvek od MMys »

Braun píše:
MMys píše:
Filtr přímo před senzor se zjevně nedělá (kromě filtrů z LifePixel-u z USA, ale tam to vychází cenově hrozně zle).
Kontaktoval jsem Lifepixel, protože interní filtr na H-Alpha jsem u nich nabídce nenašel a dopravu z USA bych si uměl zařídit zadarmo. Tak uvidím kolik si řeknou.

Kdyžtak bych objednal ten astronomik L3. Tam jsem sice jasnou odpověď, jestli bude pasovat i na D610 nedostal, ale vyzkoušel bych to a případně pak vrátil.

Jsou nějaké nevýhody nacvakávácího astronomiku oproti Lifepixelu? za předpokladu, že foťák pak bude sloužit opravdu jen na astro..
MMys píše:
Vyjmout filtr není problém...
A pak teda ještě poslední dotaz - na koho se s modifikací až budu mít filtr obrátit :?:
Díky
Jaký filtr na H-alfa ? Ty snad nechceš fotit tím foťákem jen H-alfu a nikdy nic jiného, ne ?

Potřebuješ IR blok filtr, tedy co pouští pouze viditelné spektrum, tedy stejně jako Astronomik L1, L2 nebo L3. Ale koukal jsem na lifepixel, a ono zjevně nemají ani ten. Mají pouze clear, ale ten pouští i IR.

Ten Clip od Astronomiku ale asi nepasuje do D610. Pošli si tam dotaz. V kompatibilních tělech D610 není. Clip je výhodnější, pokud nepotřebuješ autofokus. Pouze na astro absence autofokusu nevadí, stejně se ostří na LiveVivew ručně. Tím že je filtr dále od senzoru se omezí zpětné reflexy mezi sklem senzoru a filtrem.

Obávám se že jediná šance je clip filtr. Pokud bys to používal pouze na dalekohledu, tak by byl nejlepší dát 2" šroubovací filtr na korektor/rovnač/reduktor. Ale to neřeší fotoobjektivy.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Braun
Příspěvky: 25
Registrován: 30. 12. 2014, 13:16

Re: Výběr DSLR

#430

Příspěvek od Braun »

Špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem filtr umožňující fotit viditelné spektrem a větší citlivostí na H-Alfa. Ten kluci z améru mají, teď mi psali mail. ale dávají ho do DSLR jen při kompletních přestavbách, samotnej nepošlou.
Do astronomiku jsem dával vědět, jak jsem v příspěvku psal. Znovu mi poslali odkaz na seznam kompatibilních modelů a že předpokládají ze to půjde i na D610, ale nemůžou to garantovat 8-) Takže vím stejný prd jako predtim..
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11563
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr DSLR

#431

Příspěvek od Psion »

Proč dělat pokusy s Nikon, Canon je ověřena technologie a úpravu umí řada firem a vše je ověřeno.
Uživatelský avatar
Braun
Příspěvky: 25
Registrován: 30. 12. 2014, 13:16

Re: Výběr DSLR

#432

Příspěvek od Braun »

O par postu zpět v původním dotazu píšu proč :-)
Mám doma aktuálně D610 která má hodně nacvakano a nepoužívám ji. Plus objektivy na nikon (Ikdyz tam by to redukci řešitelné teoreticky bylo)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ferfex
Příspěvky: 409
Registrován: 03. 05. 2018, 12:55
Bydliště: Zruč-Senec
Věk: 35

Re: Výběr DSLR

#433

Příspěvek od Ferfex »

MMys píše: A třeba časem budeš mít optiku co senzor vykreslí celý.
V souvislosti s tím bych se chtěl zeptat ... když pro můj refraktor https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... uszug.html pořídím jeden z těch ricardi reduktorů (např APM 0.75x) vykreslí se potom celé FF pole nebo k tomu nemám parametry dalekohledu ? Dá se to nějak spočítat zda mám vhodnou optiku? Nikde jsem to nenašel tak se omlouvám.

Včera jsem zkoušel udělat snímek s 6Dčkem + rovnač a vinětace je dost velká, s reduktorem 0.8x ještě horší (nutno dodat že oba jsou koncipovány do APS-C takže jen pokus)
DSLR: ZWO ASI294MM Pro / FUJIFILM X-T3
Dalekohled: TS-Optics 8" ONTC809 200/900mm f/4.5
Pointace: Omegon 90/500mm + ZWO ASI120MM Mini
Montáž: EQ-6 SkyScan / Star Adventurer
Astrofotky.cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3405
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Výběr DSLR

#434

Příspěvek od hades »

William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Výběr DSLR

#435

Příspěvek od MilAN »

Což o to , spočítat to je jednoduché bez jakékoliv kalkulečky. Otázkou je, jaká bude kvalita v okrajových částech toho pole. A to nálepka APO nijak nezajišťuje.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět