Planetární kamerky-výběr, všeobecně a kterou

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
pedrosanchez
Věk: 38

Re: Planetární kamerky-výběr, všeobecně a kterou

Příspěvek #166 od pedrosanchez » 21. 07. 2018, 21:10

Koukám na ten tvůj Jupiter, je to krása. Čili astrokamerkou sis udělal expozici 35 sekund a post proccessing v praxi znamenalo pohrát si s tím ve čtyřech software? Autostaker, registax....ten druhý jmenovaný jsem si jednou stáhl a nestačil jsem se divit jak to působí komplikovaně. Druhá věc je, Howking z mizerného snímku vykřesá fotku jako z Hubble teleskopu...mám s tím trochu problém, nevím jestli bych chtěl umět takto kouzlit ve photoshopu :)
SW 203/1000, EQ6-R synscan goto, Canon EOS 450D mod., DBK 21AU618.AS, QHY-5 II

pedrosanchez

Příspěvek #167 od pedrosanchez » 23. 07. 2018, 09:14

PS Já nevím, jestli nemám tu kamerku pustit do světa a pořídit si místo ní ZWO ASI 120 MC. Zatím doufám, že to jenom neumím.

KpS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #168 od KpS » 23. 07. 2018, 11:27

Časem na novou kameru taky dojde, ale pro začátek je mnohem důležitější seznámit se s tím, jak všechny ty fotky prezentované tady nebo na astrofotkách, vznikají. Očekávat zázrak jen díky nové kameře je nereálné. Ve své době vznikaly pěkné snímky i s kamerou, kterou máte.
Karel

Howking

Příspěvek #169 od Howking » 23. 07. 2018, 11:35

pedrosanchez píše:Druhá věc je, Howking z mizerného snímku vykřesá fotku jako z Hubble teleskopu...mám s tím trochu problém, nevím jestli bych chtěl umět takto kouzlit ve photoshopu :)
- tak tomu se prostě nevyhneš. Takhle do dělají všichni (dokonce chodí k mistru kouzel Martinu Myslivcovi na školení, aby byli lepší jak ostatní). S tím se smiř, že i ta nejlepší technika je sotva půlka výsledku. Že je velmi podstatné i to co se děje mezi židlí a klávesnicí. A to jak pro planety, tak pro DSO. Jestli nechceš digitálně kouzlit, tak se na focení vykašli a zařaď se mezi vizualisty a kreslíře.

PS: A do Hubble teleskopu mám k****** daleko ;-D

pedrosanchez

Příspěvek #170 od pedrosanchez » 27. 07. 2018, 12:15

Howking píše:
pedrosanchez píše:Druhá věc je, Howking z mizerného snímku vykřesá fotku jako z Hubble teleskopu...mám s tím trochu problém, nevím jestli bych chtěl umět takto kouzlit ve photoshopu :)
- tak tomu se prostě nevyhneš. Takhle do dělají všichni (dokonce chodí k mistru kouzel Martinu Myslivcovi na školení, aby byli lepší jak ostatní). S tím se smiř, že i ta nejlepší technika je sotva půlka výsledku. Že je velmi podstatné i to co se děje mezi židlí a klávesnicí. A to jak pro planety, tak pro DSO. Jestli nechceš digitálně kouzlit, tak se na focení vykašli a zařaď se mezi vizualisty a kreslíře.

PS: A do Hubble teleskopu mám k****** daleko ;-D

Nevím, proč bych se měl řadit mezi nějaké kreslíře. Photoshop je pro mě prostě poloviční podvod, jako když si modelky shazují kila nebo celebrity nafukují svaly :) Podobné je to se saturnem, který si tam člověk nádherně "vyrobí". Fér by mi přišlo docílit toho, aby byl na snímku stejný jako je vidět v okuláru. To, co jsem viděl, abych v té podobě zvěčnil. Ne v lepší ani v horší. Jasně, budeš namítat, že realita je krásná, že to tak vypadá, ale moje oko to nevidí (a pak díky dalekohledu, podmínkám atd.), protože je méně citlivé na barvičky spektra XY než čipy v kameře nebo DLSR, to jsem schopen pochopit, zejména u DSO, ale nic se nemá přehánět a občas ty post proccesingem vymazlené planety vypadají hrozně umelě, přebarveně, nepřirozeně, právě jako nakreslené :-) Je to ale můj pohled na tato kouzla.

Zpět na “Astrofotografická technika”