EQ GOTO Montáž

Odpovědět
Wreackyy
Příspěvky: 34
Registrován: 30. 05. 2017, 20:23
Bydliště: Zliv
Věk: 23

EQ GOTO Montáž

#1

Příspěvek od Wreackyy »

Dobrý den,
koupím nějakou robustní, plně funkční astrofotografickou EQ GOTO montáž, zatím pro využití pouhého fotoaparátu s objektivem. Později však hodlám montáž doplnit o čočkový dalekohled pro astrofoto v rozmezí 500-800mm, druhý pointační dalekohled a pointační kamerku. Vše následně budu ovládat z notebooku. Jde mi o to, abych později byl schopný guidovat třeba 6 hodin v kuse jeden objekt (samozřejmě kratšími expozicemi, dejme tomu 240s) s ostrými hvězdami a myslím si, že například montáž SW EQ-5 syncan je toho schopná.

Původně jsem měl v plánu koupit SW Star Adventurer nebo SW AZ-GTi, ale jelikož se mi jeví použitá robustní montáž jako lepší investice do budoucna, tak píšu právě vám, jestli by se mezi vámi někdo takový našel.

Z důvodu omezeného rozpočtu se má nabídka pohybuje v rozmezí 10-12 tis. Moc děkuji za každou nabídku, můžete mě kontaktovat buď zde, nebo na adrese filip.zaruba@educanet.cz . Ještě jednou děkuji! :)
Atik 428EXm, ZWO EFW, TSAPO65Q, SW Star Adventurer, SW HEQ5 a nějaký ty drobnosti kolem...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24303
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: EQ GOTO Montáž

#2

Příspěvek od MilAN »

Pokud bys uvažoval o pozdějším ohnisku na úrovni 800 mm, pak bych doporučoval jít výše než na montáž EQ5 GoTo. Jako minimum HEQ 5.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Wreackyy
Příspěvky: 34
Registrován: 30. 05. 2017, 20:23
Bydliště: Zliv
Věk: 23

Re: EQ GOTO Montáž

#3

Příspěvek od Wreackyy »

MilAN píše:Pokud bys uvažoval o pozdějším ohnisku na úrovni 800 mm, pak bych doporučoval jít výše než na montáž EQ5 GoTo. Jako minimum HEQ 5.
Díky, Milane!
Atik 428EXm, ZWO EFW, TSAPO65Q, SW Star Adventurer, SW HEQ5 a nějaký ty drobnosti kolem...
Wreackyy
Příspěvky: 34
Registrován: 30. 05. 2017, 20:23
Bydliště: Zliv
Věk: 23

Re: EQ GOTO Montáž

#4

Příspěvek od Wreackyy »

Nabídnu 13 tis.
Atik 428EXm, ZWO EFW, TSAPO65Q, SW Star Adventurer, SW HEQ5 a nějaký ty drobnosti kolem...
Odpovědět