Projekt Radio Jove

Popisy projektů, stavební postupy, konstrukce zařízení, návrh antén, přijímačů, recenze, testy.
Odpovědět
3J

Projekt Radio Jove

#121

Příspěvek od 3J »

turansk napsal: Ahojte
Vyskytol sa mi problem... >:(
neviem zohnat MV209 - varactor diode a LM387 audio preamplifier...Neviete niekto kde by sa to dalo zohnat?
popripade cim to nahradit...
dikes
ioUž to tu též bylo ;D http://www.ges.cz/index.htm ;D nevím zda mají pobočku i na Slovensku.
;D
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Projekt Radio Jove

#122

Příspěvek od Rudy »

turansk napsal: Ahojte
Vyskytol sa mi problem... >:(
neviem zohnat MV209 - varactor diode a LM387 audio preamplifier...Neviete niekto kde by sa to dalo zohnat?
popripade cim to nahradit...
dikes
ioVaractor MV209 - po nasom varikap. Ja som pouzil KB109 ale moze byt aj KB105.

LM387 je uz nahrada za povodny NTE824. Da sa u nas kupit.
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Uživatelský avatar
kaklik
Příspěvky: 82
Registrován: 06. 04. 2007, 21:33

Projekt Radio Jove

#123

Příspěvek od kaklik »

Ehm, mohu mit dotaz? Podarilo se uz nekomu v nasich koncinach na to chytit neco jineho nez terestrialni ruseni? Ja tim, zabil uplynule dva tydny a nic... pouze regulatory, mikrovlne spoje, CBcka atd...
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Projekt Radio Jove

#124

Příspěvek od Rudy »

Mam s tym podobne skusenosti a dalsie experimenty s R-Jove som odlozil do suflika na dlhe zimne vecery. Tu je zaznam R-Jove a rusenie v pravidelnych 9 minutovych intervaloch.
Cervena je SID a ciklamenova je R-Jove.

Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Uživatelský avatar
kaklik
Příspěvky: 82
Registrován: 06. 04. 2007, 21:33

Projekt Radio Jove

#125

Příspěvek od kaklik »

Ano, v tom případě mám přesně stejné výsledky.... Myslím, že se raději pustím do toho Softwarového rádia...
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Projekt Radio Jove

#126

Příspěvek od Rudy »

Tiez si myslim, ze by to mohlo byt perspektivnejsie.
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Uživatelský avatar
kaklik
Příspěvky: 82
Registrován: 06. 04. 2007, 21:33

Projekt Radio Jove

#127

Příspěvek od kaklik »

Já uvažuji o tom že bych to pak provozoval jako spektrograf v pásmu někde kolem 19-25MHz. Na hvězdárně v Úpici už plánují že na to pořídí A/D převodník pro pokusy.. A na tom webu o USRP co tady před časem publikoval Mesuge už dokonce mají neco připraveného..
Uživatelský avatar
weisz
Příspěvky: 1
Registrován: 26. 01. 2008, 22:47

Projekt Radio Jove

#128

Příspěvek od weisz »

Český překlad manuálu k radiu Jove je na
http://edunet.souepl.cz/~weisz/dokuwiki ... ual_cz.zip

Chystám se na tuto konstrukci, ale s upravenou deskou a náhradou již nevyráběných LM387 a navíc s laděním posunutým nahoru cca na 25MHz, tam už je v mém okolí rušení menší.
Uživatelský avatar
kaklik
Příspěvky: 82
Registrován: 06. 04. 2007, 21:33

Projekt Radio Jove

#129

Příspěvek od kaklik »

Užij si to, já to taky dělal na upravenou desku, a musím říct, že je to celkem humus... citlivost toho rádia musí být velká, a rušení je taky velké... Takže pro mě to byla ztráta desítek hodin času... Nejraději bych tuhle konstrukci nahradil SDR.
Odpovědět