Katalog objektů ???

Mlhoviny, hvězdokupy, galaxie, supernovy,...
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Katalog objektů ???

#16

Příspěvek od A.K. »

Myslíš to tak, že by např. pod odkazem na M1 byly informace, záznamy a fota mlhoviny několika přispěvovatelů? Pokud by to bylo v rámci vytvoření webu o Messierových objektech, pak by to bylo docela zajímavé srovnávat je mezi sebou a případně debatovat. A ten systém by byl jako na fóru (jak píšeš), někdo pošle příspěvek v podobě dat o objektu atd. Jen nevím jestli by raději přispěvovatel neuvedl odkaz na svůj web, pokud by ho měl.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Luky

Katalog objektů ???

#17

Příspěvek od Luky »

No zajímavé by to určitě bylo. Pokud byste se do toho někdo pustili, tak Vám rád pomůžu. Ovšem většina by byla pohledem triedrem 10x50 :)

Myslím, že je to docela zajímavý nápad.. ;)
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Katalog objektů ???

#18

Příspěvek od A.K. »

Otázkou zůstává jestli je to věc hodna vytvoření nového webu nebo jestli by např. stačilo vytvořit tady na fóru nové téma v sekci pozorování. Asi by bylo možná dokonalejší vytvořit nový web, ale najděte někoho, kdo se do toho pustí. Pravdou je, že začínající pozorovatel oblohy jednou podstoupí tzv. Messierův maraton, takže se bude chtít pozorováním pochlubit případně najít informace od jiných pozorovatelů.
Každopádně by nešlo čistě o informace o Messierových objektech, ale o záznamy z pozorování (foto, náčrtky - jak psal peta).

Možná by to chtělo tuhle myšlenku rozvést, ale mě už teď nějak mozek nestačí co začala škola A možná že je to i zbytečné, protože jestli se člověk chce podívat na pěkné foto např. M42, tak se prostě podívá na stránky pana Myslivce a je to :)
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Luky

Katalog objektů ???

#19

Příspěvek od Luky »

No původně měli takto sloužit stránky APO. Ale teď už se to využívá na všechno možné.. (informace o různých akcích, apod..)

Myslím, že by byl asi problém najít někoho, kdo by ten web začal vytvářet... Záleží na tom, jak by měl vypadat. Nějaké holé HTML s textama a obrázkama bez designu by asi zvládl každý. Ale pokud by byly nároky vyšší, tak nevim, kdo by se do toho pustil. Já bych klidně s tvorbou pomohl, ale sám bych se do toho asi nedal.

Nevím, do jaké míry by se to využívalo. Ale možná by se časem našlo hodně lidí, kteří by přispívali svými pozorováními...

No uvidíme. Jak říkám, sám bych do toho nešel, ale pokud byste se do toho pustili, tak Vám s tím rád pomůžu ;)
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Katalog objektů ???

#20

Příspěvek od peta »

nevim jestli si nekdou troufne vytvorit a spravovat novy web. slo by to zrejme bez problemu "spustit" i tady - udelat k stavajicim peti hlavnim rubrikam dalsi jednu a tam zalozit jednotlive temata - M-objekty... tam by bylo ale treba striktne dodrzovat tema, proste uverejnovat jen samostatna hlaseni z pozorovani...

myslim, ze nejzajimavejsi by byla zrejme moznost srovnani ruznych dalekohledu, v ruznych pozorovanich podminkach, na jednotlivych objektech... vizualni pozorovani by bylo samozrejme hodne subjektivni, coz vsak myslim neni na zavadu...

kvuli prehlednosti by nebylo od veci udelat na prispevek jakousi sablonu, ktera by obsahovala zakladni popis a udaje o pozorovani, a kterou by kazdy pouzival, aby v prispevcich nebyl gulas...

co na to shodam a ostatni?
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Katalog objektů ???

#21

Příspěvek od A.K. »

Přesně tak - no comment.

Nechť rozhodnou ostatní. Pro mě osobně by to byla inspirace do budoucna, protože nejsem takový profesionál jako ostatní nektěří tady na fóru. Samotné čtení příspěvků člověku ale dává hodně.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Katalog objektů ???

#22

Příspěvek od PavelM »

No já jsem něco podobného chtěl už kdysi dělat. Klidně bych se do toho s bráchou pustil. Mohl bych to dát někam ke svým stránkám. Šlo by to udělat v databázi SQL takže by to pak šlo třídit podle různých kritérií. Slo by tam také udělat vkládání obrázků. Když tak napište co si o tom myslíte. Zatím ahoj.
Uživatelský avatar
QQ
Příspěvky: 112
Registrován: 27. 05. 2004, 09:39

Katalog objektů ???

#23

Příspěvek od QQ »

Prevedl jsem z Excelu do databaze na web katalog objektu k pozorovani. Adresa: http://www.rakcom.cz/skykatalog
Mate-li nejake prakticke pripominky, budu za ne rad. Mam predstavu jak to rozsirovat, ale jen casu je malo .... :P
Uživatelský avatar
sandor
Příspěvky: 272
Registrován: 04. 04. 2002, 16:31

Katalog objektů ???

#24

Příspěvek od sandor »

Nyní si nejsem zcela jist, ale katalog těchto objektů - není součástí pražského atlasu Coeli? Myslím tím CD doplněk. Mám pocit, že jsem tam něco podobného zahlédnul právě v excelu ...
Uživatelský avatar
QQ
Příspěvky: 112
Registrován: 27. 05. 2004, 09:39

Katalog objektů ???

#25

Příspěvek od QQ »

Nevim co je na CD atlasu Coeli, protoze ho nevlastnim. Objekty v tomto katalogu jsou z nekolika zdroju, vicemene internetovych
Odpovědět