Severní Amerika(NGC7000) pouhým okem

Mlhoviny, hvězdokupy, galaxie, supernovy,...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Severní Amerika(NGC7000) pouhým okem

#1

Příspěvek od Radous »

Ahoj,
je tahle mlhovina vidět i pouhým okem? V pondělí v noci když sem koukal na perzeidy sem něco v jejím tvaru na jejím místě viděl :o. Ale nejsem si jistý jestli to nejni jen část naší "Galaxie"   Prostě jenom nějakej hvězdnej mrak...




dodatečně se omlouvám adminům, tématu mlhoviny v Labuti jsem si všiml až teď
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Severní Amerika(NGC7000) pouhým okem

#2

Příspěvek od MilAN »

Radous napsal: Ale nejsem si jistý jestli to nejni jen část naší "Galaxie"   Prostě jenom nějakej hvězdnej mrak...
1/ Ať mlhovina nebo hvězdy budou vždy součástí naší Galaxie
2/ Shluk hvězd se promítá hlavně před horní část Ameriky, takže je těžko určit, je-li vidět mlhovina či hvězdy. Vzhledem k tomu, že se jedná o dosti jasné hvězdy, domnívám se , že to , co je lehce viditelné, jsou právě hvězdy. A vhledem k úhlovým rozměrům i s rozlišením prostým okem by byl velký problém.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Severní Amerika(NGC7000) pouhým okem

#3

Příspěvek od Radous »

MilAN napsal:
1/ Ať mlhovina nebo hvězdy budou vždy součástí
naší Galaxie
jj, špatně sem se vyjádřil. díky za opravení.

MilAN napsal:
2/ Shluk hvězd se promítá hlavně před horní část Ameriky, takže je těžko určit, je-li vidět mlhovina či hvězdy. Vzhledem k tomu, že se jedná o dosti jasné hvězdy, domnívám se , že to , co je lehce viditelné, jsou právě hvězdy. A  vhledem k úhlovým rozměrům   i s rozlišením prostým okem   by byl velký problém.

myslel jsem si to, díky za potvrzení.
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Severní Amerika(NGC7000) pouhým okem

#4

Příspěvek od ladis »

MilAN napsal:
1/ Ať mlhovina nebo hvězdy budou vždy součástí naší Galaxie
2/ Shluk hvězd se promítá hlavně před horní část Ameriky, takže je těžko určit, je-li vidět mlhovina či hvězdy. Vzhledem k tomu, že se jedná o dosti jasné hvězdy, domnívám se , že to , co je lehce viditelné, jsou právě hvězdy. A vhledem k úhlovým rozměrům i s rozlišením prostým okem by byl velký problém.


dal jsem si pred oko UHC filtr a zdalo se mi, ze ji skutecne vidim pouhym okem. Je toto mozne ci ani pres UHC ne a spise jsem videl neco jineho?
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Severní Amerika(NGC7000) pouhým okem

#5

Příspěvek od Habl »

NGC 7000 je rozsáhlou oblastí H II. Na obloze zabírá rozlohu rovnou 16 úplňkům. Jedná se o prachoplynou mlhovinu.
Za tmavé noci ji lze spatřit v triedru. Je málo jasná a její obrysy lze dobře vidět na snímcích s dlouhou expozicí.>"Velká encyklopedie vesmíru-J.Kleczek"
To co je vidět pouhým okem za dobrých pozorovacích podmínek jsou pouze hvězdy před mlhovinou, která je součástí naší Galaxie.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Odpovědět