Pristali Američania na Mesiaci ?

Rakety, sondy, mise....zkrátka dobývání vesmíru a vše kolem!
Odpovědět
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Pristali Američania na Mesiaci ?

#271

Příspěvek od Maser »

Pro Martin Zíbar:

Tady ho ještě málo lidí zná, proto s ním chtějí vážně diskutovat. Což nejde , pokud je někdo demagog nebo si z vás celou dobu dělá blázny.
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Pristali Američania na Mesiaci ?

#272

Příspěvek od MilAN »

Milane . Tam kde  končí  argumenty  ,  tam nastupují  urážky a ignorace racionálních důkazu a
To modré jsou bohužel tvoje odpovědi, kterými se to jen hemží na kosmo.cz. Jsou lehce dohledatelné. Mě ta modrá "argumentace" uráží, protože s ní děláš z ostatních blbce.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Pristali Američania na Mesiaci ?

#273

Příspěvek od Psion »

Připomínám , že dnes , je  ,  41 . výročí,  největšího podvodu milénia
Já tedy nevím, ale koho to zajímá, zda tam byli nebo ne? Největší podvody probíhají někde jinde, než Měsíci.
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Pristali Američania na Mesiaci ?

#274

Příspěvek od Habl »

Přečti siještě jednou název tohototématu a pochopíš že to je o kosmonautice
Nespletl jsi se Vlado, to patří do "kosmonautického humoru"?

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
keai
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 07. 2010, 20:59

Pristali Američania na Mesiaci ?

#275

Příspěvek od keai »

Nevim, zda se tu už někdo nezminoval, ale v pořadu Mythbusters na Discovery Channel prozkoumávali pravdivost o přistání na Měsící. Kdo má možnost stážení, tak je to díl 6x10 NASA Moon Landing. Určitě jde najít i na youtube.

Tady je krátky výpis, jak zkoumání dopadlo:
http://mythbustersresults.com/nasa-moon-landing

Je to zajimavé pokoukání.. a samozřejmě, že ze zkoumání vyplývá, že přístaní na Měsíci se usktutečnilo. :-)
Uživatelský avatar
radekw
Příspěvky: 33
Registrován: 17. 07. 2008, 16:27

Pristali Američania na Mesiaci ?

#276

Příspěvek od radekw »

Honza Ebr:
víš , argumentace platí v případech logiky, v případě demagogieje k ničemu. Aby bylo jasno, kam směřuji, uvedu příklady :

- jsou tam koutové odražeče , lehce kontrolované:dovezli je tam později
-byl přímý přenos : nahráli ho ve studiu
-jsou fotky : vyrobili to ve Photoshopu
-lehce to celé kontrolovali Rusové a odhalili by podvod : jsou spojeni proti celému světu
-bylo možnésledovat trasu i komunikacimezi lodí a Zemí : vypustili tam malé rádio
všechny argumenty, které uvádíš jsou hodně přitažené za vlasy, ale jsou technicky možné, nicméně i kdyby byly všechny pravdivé tak NEDOKAZUJÍ, že Američané na Měsíci nepřistáli. Nejsou ale jen dvě alternativy (byli/nebyli), je řada možností mezi nimi, některé věci mohli být jinak než je nám předkládáno, bohužel pokud začne diskuze i o nějakém konkrétním detailu zvedne se okamžitě vlna, která dává jasně na jevo, že o takových věcech se přece nediskutuje (čest vyjímkám) a ze strany "věřících" se často objevují "argumenty" ubožejší než jakými vládne třeba Vlado.

Ale zpět k tématu a fotkám na které jsem dal odkazy:
Proč by astronauti měli chodit rovnoměrně dokolečka kolem modulu (na snímcích z povrchu je vidět, že hodně pošlapaná je oblast před modulem a to určitě ne ve tvaru pravidelného kruhu)?
Proč by měli stějně šlapat i u zaparkovaného roveru - ten tam stál jenom krátkou dobu před odletem?
Proč by měl rigolit změnit tak podstaným způsobem svoji strukturu, že bude mít takový kontrast i v porovnání s "vyšlapanými cestičkami"?
Můj osobní názor zatím je, že někdo ty fotografie úmyslně upravil aby modul na fotografii "více vynikl".
Triedr 12x60, MAK90 na EQ2
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Pristali Američania na Mesiaci ?

#277

Příspěvek od MilAN »



všechny argumenty, které uvádíš jsou hodně přitažené za vlasy, ale jsou technicky možné, nicméně i kdyby byly všechny pravdivé tak NEDOKAZUJÍ, že Američané na Měsíci nepřistáli. .Jsem rád , že to tak bereš, protože ty modré "důkazy", jsou tvrzení vlada v jeho obsáhlých diskusích na fóru na kosmo.cz., proti kterým se tu ohrazuji.

Tvoje tvrzení , že není  jenom  přistáli /nepřistáli ,nemá reálnou alternativu. Nelze tam být jen napůl nebo nějak jinak.
____
PS: zatím jsi mi neodpověděl , jak je to s tou odrazivostí v poměru 1:1000, kterou jsi podložil svoje tvrzení ke snímkům.
Takže buď čísla, nebo další spekulace, jestli je nebo není něco možné.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Pristali Američania na Mesiaci ?

#278

Příspěvek od Karell »

Omlouvám se za OT, i jsem se zařekl, že už se tady k podobným nesmyslům vyjadřovat nebudu, ale napsat, že pravda je někde mezi možnostmi byli x nebyli na Měsíci považuji já za fór tohoto dne, měsíce, roku.... ;D ;D ;D
Uživatelský avatar
PetrV
Příspěvky: 765
Registrován: 12. 09. 2008, 14:35
Bydliště: Praha

Pristali Američania na Mesiaci ?

#279

Příspěvek od PetrV »

Já bych radkaw nechytal tolik za slovo. Řekl bych, že to myslel tak, že debata na základě některých dílčích pochybností nemusí hned vést k závěrům o ne/přistání na Měsíci, ale k pochybnostem o méně důležitých věcech. I když jsem přesvědčen o tom, že Američani přistáli na Měsíci (nevidím důvod proč o tom pochybovat), můžu vyslechnout někoho, kdo tvrdí, že fotky přistávacího stupně modulu a LRV jsou nezvyklé z hlediska kontrastu a zbarvení pošlapaných částí povrchu. Sice mi přijde rozumné, co psal Alien-Mastermind o fotografických technikách, což věc zhruba vysvětluje, ale proč alespoň z počátku nepřipustit debatu o tom, že ten snímek někdo při editování pokazil?  Nebo chtěl třeba vyretušovat deku a piknikový košík ;)

Vše je to o míře rozumnosti argumentů (zde je např. vlado bohužel za pro mě přijatelnou hranicí) a o konkrétním úmyslu debatéra.
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Pristali Američania na Mesiaci ?

#280

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
PetrV
Příspěvky: 765
Registrován: 12. 09. 2008, 14:35
Bydliště: Praha

Pristali Američania na Mesiaci ?

#281

Příspěvek od PetrV »

;D
... zhruba to jsem měl na mysli tím piknikovým košíkem.
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Pristali Američania na Mesiaci ?

#282

Příspěvek od Maser »

Proč by měli stějně šlapat i u zaparkovaného roveru - ten tam stál jenom krátkou dobu před odletem?Jak víš že tam stál jen krátkou dobu? A víš co kolem něj astronauti všechno nachodili?
Pochop, že tmavé cestičky na snímcích nejsou jen šlápoty, ale i regolit rozhrnutý a rozsypaný všude kolem od bot skafandrů i hrabáním kol LRV. Taková změna povrchu je pak na větší ploše než samotné šlápoty. ;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
om7aqa
Příspěvky: 85
Registrován: 08. 11. 2009, 14:18
Bydliště: Valaská
Věk: 46

Pristali Američania na Mesiaci ?

#283

Příspěvek od om7aqa »

"kukátko" Celestron  Firstscope 76/300 dobson ... nech je sranda :) , refraktor 70/400 Celestron,
okulár: "setový" 20mm a 4mm (Firstscope) 20mm a 10mm OMNI, BAADER - HYPERION 8mm, 2x barlow OMNI, trieder - Bresser 10x50
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Pristali Američania na Mesiaci ?

#284

Příspěvek od dvader »

Ono to totiž není jen o pochybování o měsíčním programu Apolla ale o celkovém nahlížení na vědu a techniku dnes...
V době Apolla a ještě do relativně nedávné doby lidé tak nějak vědě a technice věřili - prostě věřili v to, co mají kolem sebe. V posledních letech je však takový trend (móda?) o všem možném pochybovat. A i o "konání lidí v tomto oboru" nebo jak to jinak lépe říct... Prostě velké množství lidí vám klidně řekne, že i samotní vědci mohou klidně vše falsifikovat, protože to je pro ně výhodné. Jaksi se ztratila důvěra v lidské konání - ta premisa, že je přirozené se neobelhávat. Anebo je to jakási myšlenková zkratka "čemu nerozumím = to není pravda" ?!?

Vždyť se podívejte, jaký prostor a oblibu mají dnes různé "alternativní" a nesmyslné názory. Na různé vědecké objevy vám lidé řeknou, že to stejně není pravda, neplatí to atd... Co je přitom srandovní je to, že ti samí lidé klidně používají technické vymoženosti okolo sebe, ty které fungují na principech jenž zpochybňují. A když se jich na to zeptáte, tak najednou nevědí, co na to říct.  :D
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Pristali Američania na Mesiaci ?

#285

Příspěvek od Habl »

Většinou všechny ty alternativní názory jsou jako přes kopírák z přemíry pochybných informací v médiích a zde je velmi snadný přístup i na toto fórum. Zde se snaží prosazovat tyto názory i bez odpovídající argumentace.

Je anebo není to přínosem pro AF?

Samozřejmě, je to "forum" a tak řada z nás se do tématu již nebude vracet.  

Habl


"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Odpovědět