Nové IAN

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Nové IAN

#16

Příspěvek od MilAN »

Výrazně!
Ještě to psaní komentářů by mohlo mít větší fonty .
Díky.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Nové IAN

#17

Příspěvek od VK »

MilAN napsal: to : PetrKubala :  trochu nechápu  rozhořčení  ( zde na AF , tuším  v souvislosti s V.K)  nad   názory  čtenářů IAN - kde , dle redakce byly vzaty připomínky v potaz.
Tak tomuhle nerozumím. O co jde? A jak to souvisí se mnou?

V. K.
Uživatelský avatar
nnexus
Příspěvky: 67
Registrován: 05. 09. 2006, 02:35

Nové IAN

#18

Příspěvek od nnexus »

Já bych se teda taky přimlouval za černé pozadí. Fotky z vesmíru potom víc vyniknou a takhle ta bílá podle mě dost ruší. Pak mě docela dost vadí, že se na hlavní stránce zobrazuje jen jedna aktualita. Dřív jsem hned viděl všechny aktuality za den na hlavní straně, takhle musím klikat. Ne že by mě to nějak zvlášť obtěžovalo, ale prostě mi to přišlo praktičtější :)
Libor
Příspěvky: 405
Registrován: 19. 11. 2003, 16:02

Nové IAN

#19

Příspěvek od Libor »

codel napsal: je to lepsi?Sice nechapu, proc se vam tak libi to bile pozadi, kdyz rusi vetsinu astrofotek a unavuje oci pri cteni textu, ale diky alespon za to vyraznejsi pismo.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Nové IAN

#20

Příspěvek od MaG »

Původní pozadí bylo mnohem vhodnější. Neutrální šedá, či tmavší odstíny nějaké z barev by slušely. Jedna novinka nahoře je mi málo. Stručně shrnuto, nejsem z těch co by prudili, že jste změnili vzhled, já si taky na svém webu mohu dělat co chci, ale zkuste aspoň udělat návrh a anketu..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Nové IAN

#21

Příspěvek od VK »

Klidně to mohlo zůstat tak, jak to bylo. Nebylo to špatné a mohlo to tak klidně zůstat.

Změna je sice život, ale změna pro změnu je nejenom neužitečná, ale může být i škodlivá.

Poslední změna přinesla vlastně jen to bílé pozadí a (celkem zbytečnou) registraci nutnou k tomu, aby se návštěvník stránky dostal do archivu.

Bílé pozadí - zejména je-li příliš světlé - skutečně unavuje oči. Proto jsem také na svých stránkách původně zvolil pozadí šedé #CCCCCC. Části lidí to ale připadalo "neslané, nemastné", proto jsem pozadí zesvětlil, ale neudělal jsem ho úplně bílé.

To může souviset s výsledkem studie - staré už 13 let - o změnách mozku lidí za posledních 30 let. Studie hovoří o tom, že stoupá práh citlivosti. Stejné podněty se stávají subjektivně méně výraznými. Tyto změny neprobíhají u každého člověka ve stejné míře. Jsou vyvolané změnou životního stylu, především rozmachem sdělovacích prostředků, hlavně televize. Je možné, že v tomto duchu byl upraven i design stránek IAN. Ne snad, že by autoři stránek znali tuto studii, ale podle odezev čtenářů nebo celkových trendů v designu www-stránek, nebo snad vlastních pocitů provedli tuto změnu.

Tato změna obtěžuje čtenáře při únavě zraku. Jas má být optimální, kontrast písma a pozadí má být co nejvyšší. Při tmavém pozadí a bílých písmenkách dochází k menší únavě zraku, to je všeobecně známá věc.

V. K.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Nové IAN

#22

Příspěvek od MilAN »

To, že mnozí netuší, o čem je řeč, též souvisí se zmenami IAN. Při novém vzhledu IAN bylo pod úvodním čllánkem přes 200 komentářů a připomínek.. Změna je ta, že tyto ( a další ) komatáře jsou již k ničemu. Jakmile článek zmizí, zmizí i komentáře, a v archivu je k dispozici pouze článek.
To, že jsem napsal , že je teď písmo výrazně lepší znamená pouze to, že to je lepší než ještě včera, kdy nebylo písmo černé , ale nějaké šedé ( či co to bylo za barvu ) , a to bylo daleko horší . Bílý podklad pod fotky se mi také samozřejmě nelíbí, ale čitelnost písma považuji za prioritu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
codel
Příspěvky: 16
Registrován: 22. 03. 2002, 05:15

Nové IAN

#23

Příspěvek od codel »

neni to tak. komenatre jsou ulozene, zatim se to jenom nezobrazuje. po vikendu pochopite proc ja na to jednak malo casu a jednak hodne prace. takze postupne se to bude dal vyvijet. podle toho, jaky o to bude zajem hezky den vsem a dik za pripominky. bereme je v potaz, jen je zaclenujeme postupne ;)
<i'm echoix>
PetrKubala

Nové IAN

#24

Příspěvek od PetrKubala »

MilAN napsal: to : PetrKubala : trochu nechápu rozhořčení ( zde na AF , tuším v souvislosti s V.K) nad názory čtenářů IAN - kde , dle redakce byly vzaty připomínky v potaz. "Nebojte, již velmi brzy se budete moci přímo podílet na tvorbě IAN ;)a to poměrně pohodlným způsobem.
PetrKubala

Nové IAN

#25

Příspěvek od PetrKubala »

VK napsal:

Tak tomuhle nerozumím. O co jde? A jak to souvisí se mnou?

V. K.
On Milan měl asi na mysli můj příspěvek v "Astrofotografie - Názory na článek v BT" http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... tart=15#21

VK: příteli tento můj příspěvek s tebou neměl vůbec nic společného, nevím zda se ze strany Milana jednalo o účel nebo omyl. Věřím a myslím, že spíše to druhé ;)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Nové IAN

#26

Příspěvek od MaG »

Proboha neřeště tu už zas své osobní spory. Milan odkazoval na VK v souvislosti s diskuzí, která běžela v sekci Všeobecné. Nehodlám se tu k této diskuzi vracet, chcete-li jděte tam a přečtěte si to! A prosím nezanášějte nám to sem na fórum znova..

Ze strany Milana nešlo o omyl. Každopádně si myslím, že je dobré, že se téma vzhledu IAN opět oživilo a diskuze se ubírá rozumným směrem, za což patří Petrovi i Codelovi dík.

Říká se, že web se má měnit, jinak na něj lidi nebudou chodit - je to ten pravý důvod, proč IAN procházely v posledních letech tak zásadními změnami? Měnil se vzhled kvůli tomuto, nebo spíše předchozí verze nevyhovovala z hlediska administrace? Pořád si myslím, že verze předposlední byla asi nejlepší. Zapracuje-li se však trochu na vzhledu této, byla i ona krokem vpřed.

A důležitý je pro mně především obsah, takže to berte s nadhledem to o tom vzhledu. Zkuste nabídnout uživatelský mód, kde si budu moci vybrat "skin", nebo tak něco a máte vyhráno.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
codel
Příspěvky: 16
Registrován: 22. 03. 2002, 05:15

Nové IAN

#27

Příspěvek od codel »

ne zmeny ian byly vyvolany dvema zasadnima pozadavkama. udelat co nejvic validni kod (stare stranky byly plne html chyb a nesmyslu) a pak pripravit to na zmeny, ktere nas cekaji. sablona novych ian je xhtml 1.0 validni (clanky obcas ne protoze na to kaslem, ale melo by to tez prochazet validaci, to bude krok 2, stejne jako predlozky na konci radku, etc...). cast zmen jiz probehla (registrace), cast ohlasime ted v nedeli (placeni clenskych prispevku pro o. sdruzeni IAN). to druhe ma byt prave ukazatel, kolik vaznych zajemcu o IAN existuje a kolik se jich xce podilet alespon tim, ze nam na to poslou nakej baksis. nechame ale pro chude studenty moznost mit vse na IAn zdarma. a totiz tak, ze nam budou psat nebo posilat pozorovani. cena bude 200 za rok. tak ted muze vypuknout flame ;)
<i'm echoix>
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Nové IAN

#28

Příspěvek od VK »

A to občanské sdružení IAN - co to vlastně je? Kolik má členů a kteří to jsou?

A bude to teď tak, že kdo bude chtít například přístup do archivu a/nebo možnost číst všechno, tak bude muset zaplatit?

A přístup vše pro chudé studenty - kdo je chudý student (podle jakých kritérií)?

Kolik si obč. sdružení IAN slibuje od výběru poplatků. Co s těmi penězi bude dělat? Mně nestačí tvrzeení, že všechno něco stojí. Já jsem za astronomii nikdy nevzal ani korunu, naopak jsem do astronomie peníze neustále dával. Astronomie mně nic nevydělává, takže jsem velmi zvědavý, co by se dělo s penězi, které ode mě někdo chce. A co za ty peníze budu mít. Pochybuji, že by mi informace získané z IAN vydělaly aspoň na ten čl. příspěvek 200 Kč. Pokud ne, je to passivum - sice malinkaté, ale passivum a to já si vytvářet zbytečně nebudu.

V. K.
PetrKubala

Nové IAN

#29

Příspěvek od PetrKubala »

VK napsal: A to občanské sdružení IAN - co to vlastně je? Kolik má členů a kteří to jsou?

A bude to teď tak, že kdo bude chtít například přístup do archivu a/nebo možnost číst všechno, tak bude muset zaplatit?

A přístup vše pro chudé studenty - kdo je chudý student (podle jakých kritérií)?

Kolik si obč. sdružení IAN slibuje od výběru poplatků. Co s těmi penězi bude dělat? Mně nestačí tvrzeení, že všechno něco stojí. Já jsem za astronomii nikdy nevzal ani korunu, naopak jsem do astronomie peníze neustále dával. Astronomie mně nic nevydělává, takže jsem velmi zvědavý, co by se dělo s penězi, které ode mě někdo chce. A co za ty peníze budu mít. Pochybuji, že by mi informace získané z IAN vydělaly aspoň na ten čl. příspěvek 200 Kč. Pokud ne, je to passivum - sice malinkaté, ale passivum a to já si vytvářet zbytečně nebudu.

V. K.
Ne články i archív IAN budou zcela zdarma, pouze je nutné se registrovat. Za poplatek 200 Kč/rok budou výhody navíc. Například sleva na seminář v Brně, sleva na produkty vydané IAN a dále to bude přístup k online přenosům (raketoplán, starty sond, etc.), archivní CD, připravují se také další věci. Za peníze se kromě nákladů (doména, seminář) zaplatí i honoráře apod. Zadarmo totiž pro IAN psát nikdo nebude.
PetrKubala

Nové IAN

#30

Příspěvek od PetrKubala »

VK napsal:



A přístup vše pro chudé studenty - kdo je chudý student (podle jakých kritérií)?

V. K.
Chudí studenti ::) Já myslím, že 200 kč za rok není moc. Já jsem chudý student taky a podobné částky platím za členství v ČAS, Sisyfos a VAS a straně.
Dokonce právě díky IAN jsem ještě víc chudý, než bych musel být :)
Odpovědět