Proměnna IAN

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Proměnna IAN

#16

Příspěvek od SKYMASTER »

codel napsal: to neni tak uplne pravda. clanky co nam pavle posilas si prohledneme a pokud jsou pro IAN zajimave, tak je otiskenem. vesmes je to ,,reklama'' na akce skymasteru, takze kdyz jich prijde vic tesne po sobe, nedame to tam. ale to je asi pochopitelne
No je mozne ze neco prohlednete, ale odpoved typu NEHODI SE DO IAN, OTISTENO, CETL nebo neco podobneho jsem skutecne nikdy nedostal. Je to skoda, takze pak chybi vazba. Pozvanku na Setkani SKYMASTERu otiskl jako astro.cz, astronomie.cz, apo.cz, ale od IAN jsem pokud vim nedostal zadnou odpoved. Jinak to neni z me strany zadny utok na IAN a doufam, ze to tak nikdo nebere.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Proměnna IAN

#17

Příspěvek od MaG »

Skymastere asi máš pravdu - na IAN se objevují články jako pozvánky na akce - na Brněnské hvězdárně. Beru to tak, že IAN patří pod Brno, tak to tam dávají. Jinak pokud jde o tvé akce, můžem se domluvit, že uvidím li tvé avízo na fóru, nebo dáš-li vědět, dá se hodit věc do bleskovek v levém menu IAN i s odkazem. To by bylo dle mého i vhodnější než otiskovat pozvánky jako články.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
codel
Příspěvky: 16
Registrován: 22. 03. 2002, 05:15

Proměnna IAN

#18

Příspěvek od codel »

no IAN nejsou casopis, ktery byste si kupoval za penize. A v CR je bezna praxe, ze si amateri pomahaji sami protoze je jich malo takze bezne pisou do ruznych periodik. proc by to s ian melo byt vic. Ale ono se to treba zmeni, vsechno je bohuzel JEN otazka penez. Budou-li v redakce zaruceny penize na rok, muzeme o clanky autory zadat s vidinou zisku. A tech uz je vic nez tech dobrovolnych, nez naroku na odmenu :)
<i'm echoix>
Uživatelský avatar
codel
Příspěvky: 16
Registrován: 22. 03. 2002, 05:15

Proměnna IAN

#19

Příspěvek od codel »

tak jeste toto. pavle projdi si archiv a dej hledat skymaster. pokud se delo neco dalsiho co tam neni, tak jsem to mohl prehlednout nebo mit ve slozce spamm. navic tim ze se to objevi vsude jinde se to mezi obec dostane... a pokud jde o zverejnovani akci. zverejnujem ostravu, ktera o to ma zajem. z brna si tez vybirame co by mohlo ctenare zajimat, protoze zdaleka ne vse by je asi zajimalo... howgh neboj, neberu to nak moc vazne. celkem jsem vdecny za jakekoli reakce, alespon mam odezvu a nektere veci se pak daji delat jinak/lepe. nemyslim si totiz ze mam patent na rozum. mam jen jakousi vidinu jake chci IAN mit. tim ze odesel Jirka je to proste jine... mozna horsi... mozna lepsi, to ukaze asi cas nebo je to i jedno
<i'm echoix>
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Proměnna IAN

#20

Příspěvek od SKYMASTER »

Ahoj Codele, ja nerikam, ze jste nikdy nic neuverejnili, ale ze nedostavam zadnou odpoved. Prehlednout se da samozrejme cokoliv. Pokud ti spadnu do SPAMU, nevim, mozna. Nevim o tom, ze by SKYMASTER spamoval, ale je to mozne. Ale porad mluvim, ze:

Na email poslany redakci jsem snad nikdy nedostal odpoved. Mozna se mylim, a jsem jedinny. Tot vse.

Ale asi nema smysl tu zabijet cas diskuzemi. At se IAN dari jak chteji, ja se tam taky obcas mrknam a nic zasadniho proti nim nemam.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Rambo
Příspěvky: 149
Registrován: 27. 07. 2004, 23:48

Proměnna IAN

#21

Příspěvek od Rambo »

Čtu IAN už od roku 1996-7 a tenkrát byla jejich kvalita velmi vysoká. Vycházely v podstatě pravidelně dvakrát týdně a vždycky v nich bylo něco zajímavého, třeba mě se hrozně líbila rubrika „Pozorování“ což byly v podstatě zápisky z pozorovacího deníku a to je opravdu rubrika, kterou si můžeme dělat my sami – přispěvovatelé.
Jinak, ale souhlasím s MilANem, že si něco čtu proto, abych se něco dozvěděl. Myslím, že největší díl viny na zhoršující se úrovni IAN má samotné vedení Brněnské hvězdárny, které nebylo schopno docenit služby IAN pro veřejnost a uvolnit na ni peníze, aby se mohla zdárně rozvíjet (když se mohou platit demonstrátoři a různé pořady, proč né nějaký redaktor na plný úvazek?) a samozřejmě si zato může i vlastní redakce novin, že nebyla schopná své nadřízené přesvědčit o této potřebě (myslím, že argumentů na to mohla mít hodně, např: počty přístupů, srovnání s podobnými www v republice, ohlasy od čtenářů a pod.). Navíc, se mě zdá, že když byl šéfredaktor pan Dušek, tak to šlapalo poněkud lépe, i když je pravda, že ke konci než žezlo předal na pana Nováka tak už to také dosti skřípalo, ale protože neznám místní poměry nechci odsuzovat ani jednoho z nich. Určitě byla snaha odvést „Co nejvíce muziky za co nejmíň peněz“ a to se mnohdy dařilo.
Jinak jen tak na okraj: v těch lepších dobách, jsem si dokonce články tiskl na barevné inkoustovce a dělal z nich nástěnku na naší hvězdárně (sice bez svolení redakce – za to se omlouvám – ale že je to z IAN bylo vždy uvedené), dnes by mě to ani už nenapadlo, jelikož to nejsou články, ale spíše aktuality, které až na výjimky jsou dosti stručné a jejich úroveň je diskutabilní.
Uživatelský avatar
codel
Příspěvky: 16
Registrován: 22. 03. 2002, 05:15

Proměnna IAN

#22

Příspěvek od codel »

2Rambo: Argumentu na to bylo hodne. Ale nikoho nezaimaji... Je to cele pouze o osobnich sympat. a antipat.. Momentalne je to tak, ze nemuzeme uz ani prebirat radio Ale ono se to jednou zmeni...
<i'm echoix>
Odpovědět