více webů, více fór , více .....

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

více webů, více fór , více .....

#1

Příspěvek od MilAN »

Kdysi se tu vášnivě diskutovalo o tom, jestli je více webů s astro tématikou přínosné, jestli je přínosné, že autor postne jeden článek na více fór se stejnou tematikou, jestli má být nějaké obecné fórum a pak nějaké exklusivní, .... Naštěstí se to na astronomických fórech tak nějak samo vyčistilo, nějak si vzájemně nepřekážejí a věnují se svým specifickým zájmům. Byly to nějaké snahy vytvořit vlastní fórum, kde budu svým pánem, ale skončilo to tak, že buď nebyl zájem nebo došly síly to celé organizovat.
Mnozí třeba nebudou souhlasit, že je dobře, že tu je v podstatě všeobecné dominantní AF, které obsahuje prakticky všechno, co souvisí (někdy dokonce i nesouvisí) s astronomií, že na chybný údaj někdo upozorní a opraví .....
A proč to píšu ?
Dnes jsem si potřeboval upřesnit, jak je to s termínem startu Falconu 9 se zásobovací lodí Dragon. V kosmonautice se síly dost rozčlenily podle sympatií a podle ega protagonistů a výsledek, co jsem našel dnes ve 13:00 SELČ o termínech startů je tady ( vzniklo to kopírováním , proto jiné styly...)

kosmo.cz
24.07.2019 - z  Cape CanaveralSLC-40 má odstartovat raketa Falcon-9R s nákladní lodí Dragon CRS-18 (let SpX-18 k ISS) [a první stupeň rakety má přistát na Zemi]


novinkykosmonautiky.blogsppot.com
Server spacefightnow.com uvedl, že start nosné rakety Falcon 9 s nákladní kosmickou lodí Dragon CRS 18 byl odložen a neuskuteční se dříve než v pondělí 22. července;


starty.kosmonautix.cz
21.7.2019 NET
23:35
Falcon 9 Upgrade
Dragon SpX-18 (CRS-18)


forum.kosmonautix.cz
Dnes přesně o půlnoci proběhl statický zážeh před touhle misí. Start by nás měl čekat ve čtvrtek 25. července v 0:24 SELČ. 
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2001
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: více webů, více fór , více .....

#2

Příspěvek od Beda »

som z teho volaký zmetený... :shock:
DNA
Příspěvky: 594
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: více webů, více fór , více .....

#3

Příspěvek od DNA »

Neměl být start 21. (u nás 22.), ale byl posunut na 24. ( u nás 25.).
Start je plámovaný na 6:24 PM ES, tak že u nás je už druhý den.
Chtělo by se kouknou na datumy uveřejnění příspěvků, asi to nestíhají aktualizovat na daných webech.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: více webů, více fór , více .....

#4

Příspěvek od MilAN »

Vím,kdy se má startovat, na to jsou jiné zdroje :)
Start byl nejprve odložen o 1 den a potom bylo oznámeno nové datum = ráno 25.7 našeho času- Takže se vystřídaly celkem 3 termíny.
Jenže , datum 23 i 25 se vyskytuje v dnešních příspěvcích = dnes vydaných, jen v jednom případě neznám datum aktualizace !
Ale jako uživatele mě nezajímá, kdo má kdy na co čas a jak je jeho web aktuální.
Celým tím jsem jen chtěl ilustrovat moje přesvědčení, že jsem rád, že se této mnohakolejnosti vyhnuli astronomové a že tu je AF , které si s takovými situacemi dovede celkem elegantně poradit, protože je tu veliká základna a není to celé postaveno na jedinci, který : je zaneprázdněn, je indisponován, chybuje , nemá relevantní informace .........
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
DNA
Příspěvky: 594
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: více webů, více fór , více .....

#5

Příspěvek od DNA »

Musím nesouhlasit. Astro webů je také spousta a taky se tam informace občas rozcházejí. Záleží na každém jaký web si vybere jako prioritní. Na fórech je širší základna přispěvatelů než na klasickém webu, jak sám píšeš, takže tam dochází k rychlejším reakcím. Zase na klasickém webu jsou uváděny články nebo zprávy, které na fórech nejsou.
Takže pokud chci se dozvídat nějaké novinky nebo informace z astronomie tak mi stejně jeden web nestačí.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: více webů, více fór , více .....

#6

Příspěvek od MilAN »

Není potřeba mít snad stejný názor :)
Stojím si ale za tím o jsem psal v tom 1. příspěvku :
Naštěstí se to na astronomických fórech tak nějak samo vyčistilo, nějak si vzájemně nepřekážejí a věnují se svým specifickým zájmům.
A vůbec si ale nemyslím, že by tu bylo nějak hodně astro webů ( pokud neberu weby jednotlivých hvězdáren nebo weby - spíš presentace - jednotlivců), a už vůbec ne , že by přinášely protichůdné informace. Hlavně jsem už vyselektoval weby, co jen opakují to, co bylo už uvedeno na význačnějším -univerzálnějším webu a kde si autoři dělají spíš čárky za příspěvky. A -samozřejmě - každý sháníme informace z relevantních zdrojů k dané tématice.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
DNA
Příspěvky: 594
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: více webů, více fór , více .....

#7

Příspěvek od DNA »

A co ta informace při posledním zatmění Mesíce (16-17.7.2019) na astro.cz, kde byla chybně uvedena poloha.
Částečně je ve tvém příspěvku pravda.
Problém je, že pokud někdo neznalí hledá informace ohledně astronomie ne forum o astronomii, tak se dostane většinou na weby hvězdáren nebo jednotlivců. Otázkou je jak umí daný člověk třídit a zacházet s informacemi, které na těch webech jsou. Buvď bude hledat dál nebo mu co naše stačí.
Pokud bude hledat fórum o astronomii ne kosmonautice, tak nakonec skončí tady, protože se na ostatních toho moc nedozví.
Odpovědět