EQdirect

Otázky, rady, tipy, návody...
Pidrman
Věk: 42
Kontaktovat uživatele:

Re: EQdirect

Příspěvek #91 od Pidrman » 16. 11. 2019, 21:12

Mam, třeba když fotím srdce, tak mam na SW ED80 kameru na dalekohledu tak daleko ( musím kvůli zaostření ), že by mi kamera narazila do stativu. Vše nad 50°musím překládat.
http://www.pidrmanphoto.cz/ Star Adenturer, QHY MINIGUIDER 30mm, QHY 5L II M, HEQ-5 Pro SYNSCAN, SW ED 80/600, Canon 40Dm, Canon 7D, ZWO ASI 294MC PRO

MilAN
Věk: 71

Příspěvek #92 od MilAN » 16. 11. 2019, 21:22

A to si budeš po každé nastavovat limit RA, což je proměnná hodnota v průběhu času ? To opravdu tak děláte ? Chápal bych limit HA, ale ten tam nejde. ale jsou 2 jednoduché metody, jak to přeci udělat bez nějakého nastavování limitu. Chci-li mít dalekohledvlevo, nechám GoTo najet na hvězdu, která ja již za meridiánem, takže montáž provede proložení. Tam montáž sesynchronizuju . A pak jsou právě dvě možnosti: najet ručně na objekt na druhé straně meridiánu ( vedu dalekohled po PC planetáriu ručně), nebo jednorázově ( jinak to nejde) nechám najet zaškrtnutím „Forced Flip GoTo's." Jednoduché a bez nastavování limitů.
A zrovna tak používám tuhle funkci, když už jsem za meridiánem, na další objekt,,byť blízko, by montáž při GoTo dělala automaticky proložení ( je tak nastavena )a nelze to trvale odblokovat, pouze tímto jednorázovým vědomým příkazem.
--------
¨P.S.: jinak ten termín je PROLOŽENÍ DALEKOHLEDU, ne přeložení. To znamená úplně něco jiného, pro jiné dalekohledy ( které tu ale nikdo asi nevlastní :)) ) =pasážníky
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz

Pidrman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #93 od Pidrman » 16. 11. 2019, 21:37

Nn, dělám to jinak. Limity nepouzivam. Celé focení jsem vzhůru a užívám si to. Ale když vidím že se mi už kamera nebezpečné blízko stativu. Tak jsem to ( to jsem ještě neměl eq direct ) musel vše ručně přes ovladač přesouvat a trefovat se. Pro to je pro mě lepší kliknout na "tlačítko" a software udělá vše za mě. A pak si to jen doladim. Je to prostě pohodlný.
http://www.pidrmanphoto.cz/ Star Adenturer, QHY MINIGUIDER 30mm, QHY 5L II M, HEQ-5 Pro SYNSCAN, SW ED 80/600, Canon 40Dm, Canon 7D, ZWO ASI 294MC PRO

MilAN
Věk: 71

Příspěvek #94 od MilAN » 16. 11. 2019, 22:03

Pidrman píše:Nn, dělám to jinak. Limity nepouzivam. Celé focení jsem vzhůru a užívám si to. Ale když vidím že se mi už kamera nebezpečné blízko stativu. Tak jsem to ( to jsem ještě neměl eq direct ) musel vše ručně přes ovladač přesouvat a trefovat se. Pro to je pro mě lepší kliknout na "tlačítko" a software udělá vše za mě. A pak si to jen doladim. Je to prostě pohodlný.

No, tak pokud je to takhle, tak přeci existuje ještě možnost ( když už jsem tedy za meridiánem a ovládám dalekohled přes PC planetárium), klepnout znovu na objekt( pokud by už nebyl z nějakého důvodu označený )a dát GoTo příkaz "najet na objekt" a montáž , protože to je potřeba, provede proložení a najede.
Jen je tu jeden problém - a to ve všech případech prokládání dalekohledu, kde něco může narazit do stativu) : že totiž proložení začne pohybem,(pohyby) který právě takový náraz přivodí.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz

Pidrman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #95 od Pidrman » 16. 11. 2019, 22:13

Taky pravda, ono asi to přeložení "rozhýbe" obě osy najednou, to by pak byl problém. Vyzkouším možnosti a uvidím co mi bude vyhovovat.

Pidrman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #96 od Pidrman » 16. 11. 2019, 22:14

Každopádně díky za osvětu :-)

Zpět na “ATM aneb udělej si sám”