Odroid C4

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Odroid C4

#1

Příspěvek od hades »

Začínám přemýšlet nad upgradem z RPi4 na Odroid C4. Máte s tímto SBC někdo zkušenosti?
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Odroid C4

#2

Příspěvek od Psion »

Myslím, že ten nárůst výkonu není nějak dramatický, ale dal bych si pozor na kompatibilitu, např.:

I have Odroid-C4 too. OS: official image of Ubuntu 20.04 + Mate. I tried to install Indi and KStars, but I was unsuccessful. The installation ended with a codename error - expected "Bionic" but is "Focus". The solution with --allow-releaseinfo-change was unsuccessful. Can You, please get, a more detailed description how you installed the Indi to C4?
I'm new to Linux. Thanks
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Odroid C4

#3

Příspěvek od hades »

Vím, odkud jsi čerpal, a řešení toho problému je ve vlákně popsané a autor potvrdil že funguje. Takže toto bych jako překážku nevnímal. Co mi trochu vadí je nepřítomnost Wifi, ale to jde pořešit USB donglem. Na své RPi teď používám jeden USB3 port pro flashdisk, ze kterého bootuju. Ten bych s Odroid C4 nepotřeboval, použil bych eMMC, a volný port bych mohl mít pro WiFi dongle.
Jako velké plus vnímám možnost přímého napájení z 12V, odpadá tím nutnost použití step-down měniče jako je tomu u RPi.
No až bude zase v létě prd co dělat, zkusím to víc promyslet a možná do toho půjdu.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Odroid C4

#4

Příspěvek od Psion »

Já na RPi 4 používám baterii s výstupem na USB 3.0, takže 12 V nepotřebuji, ale každý to máme jinak. Už si přesně nepamatuji, ještě někdo mi říkal něco dalšího ohledně kompatibility, ale bohužel, nevzpomenu si.
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Re: Odroid C4

#5

Příspěvek od zdenek »

Tak ja so Odroid C4 poridil pred Vanoci. Puvodne sice k jinym ucelum, ale nakonec jej mam prave na Astro. Opravdu jako obrovskou vyhodu vidim klasicky napajeci konektor a hlavne rychlejsi eMMC oproti klasicke mikro SD karte (kam v podstate jen ukladam obcas nejaka data). Chybejici Wifi/Bt jsem vyresil internim modulem (v podstate presne tak, jak to ma popsano na svych strankach Hardkernel).

Co se tyce Ubuntu, Indi a KStars. Prvni vydani OS pro C4 mela chybku (v konfigu jsem musel opravit jen nazev kompilace Bionic<>Focus). Nove verze Ubuntu jsou jiz zcela bezproblemove a napr. Indi je mozne nainstalovat bez problemu presne tak, jak je popsano na Indilib.org (pokud tedy nechcete vyuzit nejakeho repozitare).

Vlastni zkusenosti: mimo KStar (z nej ovladam kamery: ZWO i montaz> CPC na kline) pouzivam jeste PlateSolver a obcas CDC (jeho grafika je mi tak nejak blizsi). Z meho pohledu jsem zatim nenarazil na zadny neprekonatelny problem.

PS: Ona hlaska z fora IndiLib.org - to jsem byl ja. :D
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Odroid C4

#6

Příspěvek od hades »

zdenek: A copak je to za Wifi/Bt modul?
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Re: Odroid C4

#7

Příspěvek od zdenek »

Je to delane v podstate presne dle navodu na Wiki Odroidu (jen to nemam tak hrozny bastl, jak je na obrazcich). Pouziva to modul ESP WROOM S2 a komunikuje pres nevyuzite GPIO porty (z nich vyuzivam v podstate jen sbernici I2C pro RTC a vycitani par senzoru). V podstate by ale mela fungovat velka cast rady ESPxx (cvicne se chystam na odzkouseni i ESP32).
Odpovědět