Závaží (nejen) pro AZ-GTI

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Závaží (nejen) pro AZ-GTI

#1

Příspěvek od biker.fm »

Mam uz nekolik tydnu uvedenou montaz a ted mam v planu na ni dat tezsi refracek. Pro AZ mod to bylo celkem OK, ale v EQ modu pro foceni uz to chce zavazi. Poptal jsem se zde na foru a dostal jsem tip jak k tomu prijit za dobry peniz a nekupov drahe komercni reseni. Prolezl jsem dilnu a dosel k napadu na zavitovou tyc dat velke tezke podlozky. Plni to svou funkci velmi dobre no a aby to aspon i trochu pekne vypadalo, ve FreeCADu jsem nakerslil vykresy a za cca 6 hodin (sklada se to ze 2 dilu, viz fotky nize) tiskarna vyriskla co bylo zadano. Tohle muze byt i inspiraci pro jine prumery, zavisi to jen od toho jaky prumer ma mit zavitova tyc a jak velke/tezke podlozky je treba sehnat.

Nemam to jeste vyzkousene na foceni, tak nevim jestli delka zavitove tyce neni moc dlouha a nebude to delat nejakou paseku. Pokud ano, zkratim a podle potreby bud jeste vyrobim jedno lehci zavazi nebo bude stacit to co jsem ted vyrobil.

Podle poctu podlozek celkova vaha zavazi. Ja to mam ted na 2.3Kg.
Rozebrane_zavazi.jpg
Rozebrane_zavazi.jpg (50 KiB) Zobrazeno 1104 x
Spodni pohled
Detail1.jpg
Detail1.jpg (61.61 KiB) Zobrazeno 1104 x
Vrchni pohled
Detail2.jpg
Detail2.jpg (52.84 KiB) Zobrazeno 1104 x
A tak to je komplet. Neni to nevzhledne, levnejsi nez komercni a hlavne to dobre plni svou funkci ;-)
Montaz_a_zavazi.jpg
Montaz_a_zavazi.jpg (67 KiB) Zobrazeno 1104 x
Samozrejme podle potreby muzu zavazim posunout na zavitove tyci podle potreby jednim nebo druhym smerem.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Závaží (nejen) pro AZ-GTI

#2

Příspěvek od Psion »

Já to řešil před rokem, kdy mi na letišti zabavili závaží a tyč (oba díly v jiném zavazadle), že bych to mohl sestavit a zabít pilota. Tak jsem koupil za pár korun podobný šroub ale nerez, velké podložky jako biker.fm a počet podložek určuje váhu. Celé jsem to pak zajistil svorkou, takže nebylo potřeba pouzdro. Svorky dělají různé. Pravda, není to tak pěkné, ale až mi to zase zabaví, je to za pár korun.

Obrázek
Přílohy
Snímek obrazovky 2021-02-14 v 15.33.08.png
Snímek obrazovky 2021-02-14 v 15.33.08.png (152.66 KiB) Zobrazeno 1095 x
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Závaží (nejen) pro AZ-GTI

#3

Příspěvek od dvader »

Pište prosím alespoň ty názvy vláken česky a s diakritikou...
Už dávno nejsme v době ZX Spectrum...
Díky! Opravil jsem to.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Závaží (nejen) pro AZ-GTI

#4

Příspěvek od biker.fm »

Jen dotaz, proc se lpi na diakritice v nazvu vlakna? To neni prece o dobe ZXSpectrum. Ja nepouzivam diakritiku ani v emailech (a to i firemnich). Asi zvyk...no.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Závaží (nejen) pro AZ-GTI

#5

Příspěvek od dvader »

Mě přijde škoda nemít “jednotný” vzhled a dneska, kdy jsou internetové stránky v českém prostoru všude s diakritikou, je to přeci jen anachronismus...
Ale přiznávám, že jsem na to háklivý. Mám rád pěkný český text bez chyb. :mrgreen:
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Odpovědět