Celooblohovka za pár drobných

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#46

Příspěvek od MMys »

No však to je dobře, pokud jsi to nastavil, tak jako an obrázku, a neudělal chybu, tak už kamera vlastní síť nedělá. Protože teď by měla být připojená už do tvé sítě.

Zkus na ní ping, na tu IP co jsi tam zadal. Samozřejmě PC/notebook nyní musí být zapojený v té samé síti co kamera.

Můj kus měl na reset tlačítko, hned vedle slotu pro SD kart, máš ho tam ? nebo to máš jinou kameru než já ?

Edit, máš stejnou, je to to tlačítko W1, akorát se myslím musí podržet nějak docela dlouho, uvidíš.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 815
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#47

Příspěvek od midars »

Díky zabralo to, ale zelená LEDka blikala několik minut až jsem se začal bát.
Po Resetu jsem zadal pouze toto nastavení
Nasteveni
Nasteveni
IP.jpg (114.82 KiB) Zobrazeno 2695 x
SSID nelze zadat a tlačítko Search vyvolá chybu a odpojí se od AP kamerky (při opakovaných pokusech jsem to už nezkoušel). Po OK návrat na obr. NetService, na ní po OK po chvilce nabídne restart. Ať ho povolím nebo ne nelze se v mé síti připojit. Pingy ani scanování ESETem (z PC) či NetScanem (tabletem) kamerku nevidí (vše ostatní v síti vidí).
Nastavení jiné kamerky (pro kontrolu)
Obrázek
Reset a zkouška nastavení několikrát. Není potřeba nastavit ještě něco ? Používám verzi CMS z 6.6.2018 (předposlední) a zkoušel jsem to i přes IE.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 815
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#48

Příspěvek od midars »

Tak jsem prozatím vzdal pokusy připojit kamerku do své sítě a objednal jsem si 6pinové konektory pro připojení kabelem (snad jsem se trefil - pro jistotu 1,25 i 1mm). Současně jsem si objednal i širokoúhlejší objektiv 1,4mm.
S původním nastavením sítě mi funguje jak připojení z PC s CMS i z tabletu s XMEye. Funguje i zápis na SD kartu (snímky i video).
V pátek jsem úspěšně na zahradě otestoval noční provoz kamerky s nastavením dle MMys. Včera jsem vyměnil na střeše starou celooblohovku, která viděla v noci tak akorát Měsíc, za tu novou. Je umístěna na odpadní trubce s dolním kolenem vyplněným betonem a pro jistotu přidrátovaná k FV panelu. Bohužel bílý plast odrážel rušivě světlo LED diod kamerky, takže jsem dneska tiskl nový držák z černého PETG upravený už pro novou kamerku.
Ještě dotaz - nevíte jsou může mít vyzařovací charakteristiku ta origo anténka ať si ji správně nasměruju ?
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#49

Příspěvek od MMys »

Takhle jak to máš v té kopuli je to ale naprosto blbě. Níž k obzoru to bude mít šílené zkreslení, kor u plastové kopulky které má do optické dokonalosti daleko. Svazek musí jít skrz tu kopuli víceméně vždy kolmo. tedy objektiv musí být dole. Z praktického pohledu ho můžeš dát tak 5-10mm nad střed, ale výš bych to nedával.

Nějak mi ale hlava nebere, proč ti to nechodív tvé LAN. Tak jinak. Vykašli se zatím na pevnou IP, zapni na kameře DHCP a podívej se, jestli a co jí router přidělil. Pak si tu samou dej fixní, a nebo si udělej na routeru rezervaci, aby přiděloval kameře už pořád stejnou.

Anténka - neměla by mířit směrem k AP, nejlepšíí je to když je kolmo ke spojnici kamera - AP. Ale nikdy jsem to neřešil.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 815
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#50

Příspěvek od midars »

Ta úprava toho držáku, co jsem psal, právě spočívala v tom, že jsem kamerku posunul zhruba do polohy jak doporučuješ.

S tou LAN to zkusím jak píšeš a dám vědět, jak jsem dopadl (jen pro případný Reset budu muset na střechu :lol:).
Dík za rady.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#51

Příspěvek od alda »

Tak jsem si začal taky hrát s tou kamerou a dopadl jsem zatím jako Roman. Po resetu, připojení do její WIFI sítě se k ní normálně připojím. Avšak jakmile nakonfiguruji, aby se připojila pod novým IPO do mojí sítě (tlačítko na vyhledávání sítí mi funguje) tak už ji nenajdu. Zkoušel jsem to několikrát.

Mimochodem, taky Vám kamera po zapnutí či resetu cca po 10s tak hnusně "zaškvrčí" a pak jede dormálě dál ? Zajímalo by mne, co to je za zvuk a co ho způsobuje.

Navíc mi nejde do hlavy, že pokud zvolím DHCP aby router přiděli kameře adresu, tak mi tuto volbu nenechá uložit a zařve na mne Set gateway failed. GTW by si měl přece vzít z DHCP ?
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17620
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#52

Příspěvek od MMys »

Zacvakání je elektromagnetické ovládání IR filtru. V režimu mono je mimo senzor, v barevném režimu zajede mezi senzor a objektiv.

To s tou konfigurací sítě mi hlava nebere, mě se to povedlo na první pokus.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#53

Příspěvek od alda »

midars píše:.... Bohužel bílý plast odrážel rušivě světlo LED diod kamerky, takže jsem dneska tiskl nový držák z černého PETG upravený už pro novou kamerku.
Ahoj, nevím jestli černý PETG je vhodný vzhledem k teplotám v létě, aby Ti to zbytečně neohříval jak se do toho opře slunko. Raději bych použil bílý a vnitřek přetřel třeba černou matnou barvou proti odlesku, nebo přetřel přímo diodu :-).
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 815
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#54

Příspěvek od midars »

Ještě jsem upravil tiskový model (výřez pro kartu, reset tlacitko) a asi to udělám jak navrhuje Alda. Ale realizace až s novým objektivem a s lepším počasím.
Jinak většinou se připojuju přes WiFi tabletem a kupodivu to jede i přes dva stropy (apčka zvládnou jeden)
Radim
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#55

Příspěvek od alda »

Tak jsem "ubastlil" druhou verzi kamery, už má správný objektiv, připojena přes ethernet do sítě, napájení POE, tedy vše jde v jednom kabelu.
Vrchní díl je tisknut na 3D tiskárně z bílého PETG je v něm uložena kamera a ze spodní strany připevněný 12V ventilátor na odvádění teplého vzduchu od kamery , kopulka 100mm. Kopulka je utěsněna malým tesněním do drážky v tisknutém díle. Horní díl se nasadí "bezšroubově" a bez možnosti zatečení (aspoň doufám) na trubku 100mm (trubka je obyčejná běžně dostupná, co se používá na vzduchotechniku, délka 0,5m).
ALLSKY_1.jpg
ALLSKY_1.jpg (153.32 KiB) Zobrazeno 2111 x
ALLSKY_3.jpg
ALLSKY_3.jpg (125.38 KiB) Zobrazeno 2111 x
solid1.jpg
solid1.jpg (67.66 KiB) Zobrazeno 2111 x
solid3.jpg
solid3.jpg (37.28 KiB) Zobrazeno 2111 x
Zítra případně přihodím foto celku ze zahrady :-)
Uživatelský avatar
Vladimir Nadvornik
Příspěvky: 82
Registrován: 11. 10. 2015, 21:47
Věk: 47

Re: Celooblohovka za pár drobných

#56

Příspěvek od Vladimir Nadvornik »

Zkoušel jsem si hrát s modulem ESP32-CAM. Je k tomu celkem dobrá dokumentace a tak se mi podařilo nastavit 7s expozici, ukládání snímků v 8bit RAWu na SD kartu a stahování přes wifi.
Tady jsou nějaké testovací snímky (přes okno a s tím nejhorším objektivem): test.zip
a tady aktuální zdrojový kód: https://github.com/nadvornik/esp32-cam-astro.

Ještě mám v plánu zkusit připojit nějaký lepší snímač, objednaný mám AR0330.

Přijde mi to na celooblohovou kameru vhodnější, než kamera s video kompresí.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#57

Příspěvek od Psion »

Zajímavý projekt, chtělo by to odečítání hotpixelů a lepší kameru. Podle mě je to sice hodně dobrá cena, ale řešení s Raspberry Allsky mi přijde lepší, nejen v tom že může používat nejen HQ Pi kameru, ale i ASi 120 MC(MM).
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1239
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#58

Příspěvek od Zbych »

Celooblohovka mne docela láká, ale zase si říkám, jaký by to mělo smysl. Úchvatné snímky z ní nepolezou... Někdy v 80. létech jsem o tom věděl to, že před objektivem byla "vrtulka" kvůli výpočtu rychlosti meteoru. Dělá se to ještě tak? Pak bych chápal vědecký přínos, kdybych data mohl na AV posílat. Co se na tom líbí vám? Zkuste mne přesvědčit, proč si ji pořídit ;).
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4101
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#59

Příspěvek od biker.fm »

Sedim doma a nemusim lezt na zahradu aby jsem vedel jaka je obloha (jestli mam tahat techniku ven nebo ne). A v prubehu foceni muzu zkontrolovat co se deje na obloze. V podstate celooblovka je spatna, diky ni se tloustne :-P
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Celooblohovka za pár drobných

#60

Příspěvek od Cztwerec »

Já mám napojení na webkameru střechy také, ale tohle bych klidně s ASI 120 MM nebo něčím podobným udělal, akorát nevím, jestli bych to uměl.
Lectorem iustus...
Odpovědět