2. virtuální monitor

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 820
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

2. virtuální monitor

#1

Příspěvek od midars »

Dávám si dohromady ovládání focení přes vzdálenou plochu. Na Windows 10 Pro (běží aplikace APT a PHD2 ) a Windows 10 Home (připojuju se na vzdálenou plochu). Jsem zvyklý mít doma při focení dva monitory. Chci to aplikovat i přes tu vzdálenou plochu. Vyzkoušel jsem fintu, že na vzdáleném počítači (kde běží programy) mám "2. virtuální monitor". Do konektoru jsem zapojil VGA záslepku se 3x75ohm odpory, která mi umožňuje nastavit 2. monitor na tom PC, kde je ten konektor.
Obrázek
Obrázek

Po připojení vzdálené plochy, pokud mám na připojovaném PC dva monitory funguje dvoumonitorová vzdálená plocha. Pokud se připojím jen s jedním monitorem připojení se mi zredukuje na jeden monitor.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 820
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Virtuální monitor HDMI

#2

Příspěvek od midars »

Pro použití vzdálené plochy noMachine bez monitoru jsem pro RPi4B s Ubuntu Mate použil virtuální monitor dummy HDMI.
V Číne stojí kolem 1$, ale byl jsem netrpělivý.
HDMIdummyOrez.png
HDMIdummyOrez.png (60.15 KiB) Zobrazeno 1191 x
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: 2. virtuální monitor

#3

Příspěvek od hades »

A k čemu je to dobré? noMachine neumí fungovat bez připojeného fyzického monitoru?
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 820
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. virtuální monitor

#4

Příspěvek od midars »

NoMachine umí si sice vytvořit virtuální monitor, ale na RPi4b (i na RPi400) s Ubuntu Mate 20.10 vyvolá při ukončení přes vzdálenou plochu chybu a neukončí se systém. Pak při každém najetí hlásí systém chybu i když pak pracuje dál. Podařilo se mi ho sice ukončit přes sudo shutdown -hP +1 (počká minutu a pak ukončí), ale ta chyba tam byla pořád.
Zkusil jsem předtím VNC jsem měl jsem taky problémy (už si nepamatuju přesně jaké). ¨
NoMachine mi funguje s Androidem, Win 10 i Ubuntu Mate 20.10. bez problémů, takže jsem ho zvolil. Jen se dvěma monitory je to poněkud pomalejší (i na 2GHz). Na Win 10 pro jsem s APT na NB byl zvyklý doma fotit na dva monitory přes Win vzdálenou plochu.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Odpovědět