Astronomická čelovka

Otázky, rady, tipy, návody...
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Astronomická čelovka

#16

Příspěvek od hades »

Já jsem kdysi před lety koupil tuto: https://www.ebay.com/itm/Head-Torch-Lig ... 4175743331
Taky se zapíná vlevo červená a vpravo bílá, intenzita červené je tak akorát. Jako bonus ji vlze vyklopit, takže si přizpůsobíte, pod jakým úhlem má svítit
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Astronomická čelovka

#17

Příspěvek od Cztwerec »

Tohle je snad ta největší katastrofa co může být. Jak dlouho ji máš? Po čase se to zapínání tak přihlouple vykýve, že nejde udržet ani jeden režim aniž bys do tý čelovky opravně mlátil, takže se vlastně mlátíš pořád do hlavy a smíříš se s tím, že ji vykopneš do koše. A ten výklop vždy praská. Opačný extrém je dotykové spínání a ovládání, to tě po delším čase poslouchá jen když čelovku přemluvíš a pohladíš, mlácení tady nepomáhá. Za vše škoda peněz.

Občas tyhle věci mohou pěkně znepříjemnit pozorování... ale jinak ať si každý koupí a dělá co chce. :D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astronomická čelovka

#18

Příspěvek od MilAN »

Tak dobrých čelovek je víc jak 100, blbých mnohem více. Při focení ( abych něco viděl) používám bílou, regulovatelnou, jinak žádnou. Červená při focení je k ničemu, kromě toho, jsme -li ve skupině a někdo chce vizuálně pozorovat. Pak jsou ale skoro všechny červené čelovky moc svítivé, a je lepší použít ruční červenou regulovatelnou svítilnu, která míří jen tam, kam je potřeba, ne kam zrovna a na koho natočím hlavu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Astronomická čelovka

#19

Příspěvek od Cztwerec »

Já mám taky bílou (čumím povětšinou na Měsíc), akorát ne regulovatelnou, ikdyby byla červená. Jaká to je Milane? Docela mě to zajímá.
Lectorem iustus...
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Astronomická čelovka

#20

Příspěvek od zuzi »

Mam jednu asi 5 let starou Black Diamond, která má asi nejrozumnější zapínání, ale stala hodně a hlavně se už roky nevyrábí. Výhoda je možnost nastavit intenzitu jak bílé, tak červené. Kupodivu po letech ani výklopný kloub nezlobí. Pak tu mám asi třii různé fénixe a logika zapínání mi i po letech zůstává skrytá. Všechny mají i červené světlo, ale není regulovatelné, svítí zbytečně moc.
Nejraději mám tuto, používám ji často i na dílně, má magnetický jeden konec s pěkně drží na plechu.
https://www.kronium.cz/nabijeci-celovka ... QmEALw_wcB
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astronomická čelovka

#21

Příspěvek od MilAN »

Cztwerec píše: Jaká to je Milane?
https://www.kronium.cz/celovka-fenix-hm ... _2126.html
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Astronomická čelovka

#22

Příspěvek od Cztwerec »

Děkuju moc, tu si určitě koupím. Martin
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3379
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Astronomická čelovka

#23

Příspěvek od hades »

Cztwerec: mám ji asi tři roky, a vše na ní funguje jak má. Asi mám štěstí na dobrý kus a nebo ji nepoužívám tak často, jako ty.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Astronomická čelovka

#24

Příspěvek od Cztwerec »

Je to možné...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
rys
Příspěvky: 501
Registrován: 13. 05. 2016, 23:01

Re: Astronomická čelovka

#25

Příspěvek od rys »

S kolegou Zbyškem, jsem řešil čelovku s červeným světlem. Tak to napíši sem. Dnes mi dorazila čelovka od p. Zahajkého, Fénix Hm 61r.A vřele ji doporučuji. Je jedna z mála, u které jde samostatně zapnout i vypnout červené světlo,které na první polohu svítí opravdu hodně slabě. Na čtení map a např. výměny okulárů scela postačuje, a neoslňuje. Nabíjení přes magnetický kabel nemá chybu. A na nejsilnější bílé světlo to svítí více než dálková světla u auta. (Takové světlo jsem u baterky ještě neviděl). Zkoušel jsem i magnet, a málem jsem převrátil kovovou lampu. Drží jako prase. Tak se zaze něco povedlo.
Fík
Příspěvky: 33
Registrován: 19. 02. 2017, 09:28
Bydliště: Planá nad Lužnicí
Věk: 53

Re: Astronomická čelovka

#26

Příspěvek od Fík »

Mohu potvrdit.....je sice dražší krapet.......ale jsem s ní též maximálně spokojený.
APM 12O SD APO 90°/ CANON 10x30 IS II
Uživatelský avatar
Mash
Příspěvky: 150
Registrován: 03. 03. 2014, 11:27

Re: Astronomická čelovka

#27

Příspěvek od Mash »

Já koupil normální bílou čelovku a přemaloval červeným lakem na nehty.
SW 10'' Dobson| SW 80 ED
24mm Panoptic, 12mm Delos, 8mm Delos,
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astronomická čelovka

#28

Příspěvek od Bill »

myXall píše:Tato Emoska mi sluzi uz par rokov, je super ze si ju mozem rozne vyklapat, ale v poslednej dobe uz zacina strajkovat vypinac (biele ledky uz nefunguju davnejsie), asi sa budem musiet pomaly poobzerat po novej, najradsej by som kupil tu istu.
Já mám 2 a obě už jsem opravoval. On ve skutečnosti neblbne vypínač, jenom je špatně připájený, takže oprava je rychlá. Ale v jedné mi postupně odešly ty bílé LED, vyměnil jsem je z jiné baterky...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Rikky
Příspěvky: 608
Registrován: 01. 07. 2020, 00:29
Bydliště: Ostrava
Věk: 55

Re: Astronomická čelovka

#29

Příspěvek od Rikky »

Tady možná alternativa pro méně náročné i finančně - doprodej ;)
https://www.hadex.cz/t220-svitilna-led- ... -doprodej/
Sám používám výbornou bezdotykovou už řadu let ale ta se už nedá koupit.
SW N 245/1200, EQ6.R SynScan Go-To, ZWO ASI224MC, ADC Omeg., N 130/650 EQ3, Levenhuk BASE 25-75x70, DELTA OPTICAL ENTRY 10x50, mono Levenhuk ATOM 10x42. Canon 450D/Tamron 18-200mm.
Astrofotky.cz
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astronomická čelovka

#30

Příspěvek od MilAN »

Tahle, co tak krásně svítí červeně, stejně naprosto zruší adaptaci očí. Takže je lze nahradit slabou bílou - efekt bude naprosto stejný. A ten, kdo fotí, červenou nepotřebuje vůbec :). není žádný důvod. Doby filmu jsou dávno pryč.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět