Čočka okuláru...

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marty009
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 05. 2014, 20:08

Čočka okuláru...

#1

Příspěvek od Marty009 »

Zdravím...řeším už delší dobu takový problém.pořídil jsem na burze refraktor asi 1,5m home made výroba a mám na něm slepou čočku v okuláru,dlouho sháním a nikde jsem zatím nesehnal někoho kdo by byl schopen čočku znovu vyrobit včetně napaření. hledal jsem i jinou cestu,tj.rozmontoval jsem nepřeberné množství různé optiky co se mi dostalo pod ruku ale nic z toho nepasovalo...jo...a šoupnout tam nějakej jinej okulár nejde,má průměr větší než standartně prodávaný...dík za radu...
Uživatelský avatar
KEPLER2013
Příspěvky: 96
Registrován: 07. 05. 2013, 22:08

Čočka okuláru...

#2

Příspěvek od KEPLER2013 »

Nebylo by lepší vyřešit jiným kvalitním okulárem a udělanou vložkou na zakázku, určitě méně náročné a to i finačně ?? s takovýma náhradama mám jisté zkušenosti, ale vyrábět sklo na zakázku je výrazně dražší a složitější než řešit problém mechanicky, vlož alespoň foto ať víme o co jde
Uživatelský avatar
Marty009
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 05. 2014, 20:08

Čočka okuláru...

#3

Příspěvek od Marty009 »

...no...tak tohle řešení mě nenapadlo...vložka...jak prosté,drahý Watsone...mám ho ve sklepě,zítra to nafotím...
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Čočka okuláru...

#4

Příspěvek od Dansemacabre »

Před nedávnem se mi stala nepříjemná věc: v Hyperionu 24mm se po pádu okuláru na zem naštípla jedna z čoček, takže je teď obraz v jednom rohu deformovaný a celkově to není úplně ono. Tak přemýšlím, jestli existuje firma, která by dokázala vyrobit stejnou náhradní čočku za pár stovek, nebo jestli vyjde levněji koupit okulár znovu v bazaru. Poradí někdo?
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Čočka okuláru...

#5

Příspěvek od MMys »

Zkus poslat dotaz ohledně servisu do Baaderu. Výroba duplikátu je blbost. To ti nikdo ne zakázku nevyrobí ani za cenu toho okuláru, natož za pár stovek.

http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět