ASTRO-kufr

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: ASTRO-kufr

#91

Příspěvek od MilAN »

Za podobný peníz bych asi koupil kufr na ED 100 nebo 120. To musí být vyhovující na ED 80 + příslušenství.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3399
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: ASTRO-kufr

#92

Příspěvek od hades »

Kufr na ED100 je na to malý, ED120 kufr stojí přes tři tisíce. A tento jsem stavil s rezervou abych do něj mohl časem dát i větší refraktor
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5407
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: ASTRO-kufr

#93

Příspěvek od vla »

Tak jsi nakonec čas našel :) , na výplň můžeš použít metodu firmy TAL, dřevěná výplň na dotykových plochách nalepena karimatka, molitan, filc atd. Záleží jak chceš mít uchycení "pružné". Karimatku jsem dával dvouvrstvou na těžkou montáž G42+ a po cca. pěti letech mohu říci, že se osvědčila. Na dalekohled bych asi použil molitan, který je pružnější, ale třeba se rozhodneš jinak.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3399
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: ASTRO-kufr

#94

Příspěvek od hades »

No našel, vyměnil jsem ho za čas, kdy bych mohl spát :) O té výplni, co popisuješ, jsem uvažoval, ale přijde mi méně pracné koupit pár metrů mirelonu a vyřezat si to do něj. A taky to bude lehčí - ona už teď je ta bedna docela těžká, a přidávat do toho další dřevo se mi moc nechce
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4135
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRO-kufr

#95

Příspěvek od biker.fm »

hades píše:Teď mě ještě čeká vymyslet, jak do mirelonu vyřezat profil, do kterého budu vkládat dalekohled a jeho příslušenství.
Snad skoro veskere vyplne kufriku co mam jsou z mirelonu. Otvory vyrezavam skalpelem, neni s tim nejaky problem. Nuz moc nedoporucuji, brzy se ztupi :-)
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
DNA
Příspěvky: 595
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRO-kufr

#96

Příspěvek od DNA »

Asi je to pozdě, ale jeden kufr mají ve výprodeji v Supře.
http://www.supra-dalekohledy.cz/kufr-mh ... 25958.html
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3399
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: ASTRO-kufr

#97

Příspěvek od hades »

Díky za tip, snad jej využije někdo další.
A co se týče výstelky, napadlo mě udělal jej z extrudovaného polystyrenu. Mirelon se bude pod vahou refraktoru dost prohýbat. Do bedny totiž budu refrák vkládat "na bok" a pak jej ponesu ve svislé poloze, takže potřebuji materiál, který bude držet tvar.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4135
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRO-kufr

#98

Příspěvek od biker.fm »

Toho mirelonu by jsem se nebal. Ve fabrice mi vyrobili i 12cm tlustou desku (lepeno) , do nej jsem pak vyrizl presny tvar a do nej vkladam dalekohled.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
robokop
Příspěvky: 57
Registrován: 30. 07. 2004, 16:46
Bydliště: Praha
Věk: 42
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRO-kufr

#99

Příspěvek od robokop »

Me se osvedcila penova guma z gumexu
Vypada zcela profesionalne ciste hladke kraje, akorat tvrda
A hlavne se na exponovanych mistech vubec neodira.
Rezal jsem ji u nas na laseru.
Kdyz bude treba tak rad pririznu pripadnym zajemcum na pockani. Gumu nebo cokoli jineho z nechlorovaneho plastu si privezte vlastni. Tloustka jedne desky idealne do 15mm. Tj. Je treba tu vystelku slozit z vice stejnych desek prolepenych spolu.
OndraVy
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 06. 2019, 09:24

Re: ASTRO-kufr

#100

Příspěvek od OndraVy »

dvader píše:Tak já se také pochlubím...
Na optickou část příslušenství jsem si koupil kufr na nářadí v OBI, vhodně rozmístil přepážky a kde bylo potřeba, tak jsem vyřezal a vylepil molitan. A za tou přepážkou ve víku kufru mám atlasy a mapy:


A elektro příslušenství i s gelovým aku mám jen tak v dětském papírovém kufříku (vejde se tam i netbook Eee):
Řešení toho prvního kufru je super!
Uživatelský avatar
vogo
Příspěvky: 279
Registrován: 29. 06. 2012, 12:47

Re: ASTRO-kufr

#101

Příspěvek od vogo »

Přidám další inspiraci, zbastlil jsem si kufřík na Solar Scout 60 mm a příslušenství - zrcátko, dva okuláry, powerbanka.
Vzal jsem starší lehce oťukaný kufr koupený v OBI, roznýtoval jsem přední čast, zkrátil ho o nějakých 10 cm a snýtoval zpět dokupy. Doplnil jsem ještě pevnou přepážku z HDF desky. Vnitřek je znovu vylepený Moosgummi pěnovkou z papínictví, polstrování je z karimatky. Klasicky vše lepené chemoprénem, snad to do týdne vyčichne... Původně jsem chtěl vnitřek červený, ale karimatku jsem sehnal jen modrou :-D.

PS.: Ten bílý zmuchlaný papír u objektivu jsou sáčky se silika gelem...
Přílohy
IMG_20220911_105623.jpg
IMG_20220911_105623.jpg (1.78 MiB) Zobrazeno 1558 x
Celestron C6 SCT, Sky-Watcher EvoStar 80ED APO, DayStar Solar Scout SS60-ds, Sky-Watcher AZ-GTiX a nějaké to další harampádí.
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1280
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: ASTRO-kufr

#102

Příspěvek od Zbych »

Moc pěkné. Mám hromadu červených karimatek, si měl dát dotaz, klidně bych vyměnil za jinou barvu. Tak příště :) .
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

Re: ASTRO-kufr

#103

Příspěvek od Tharos »

Potřebuji zorganizovat jeden kufřík a rád bych použil expandovaný polyethylen. Musím se ale rozhodnout mezi hustotou 22 kg/m3 (LDPE) a 35 kg/m3 (MDPE) a nemám možnost vidět ten rozdíl naživo. Stačí LDPE? Anebo mám upřednostit MDPE? V kufříku (hliníkovém) budou okuláry, kamerka a tak podobně…

https://www.penove-desky.cz/ldpe-pena-2 ... cela_deska
https://www.penove-desky.cz/mdpe-pena-3 ... cela_deska

Předem děkuji za případné rady.
Uživatelský avatar
g
Příspěvky: 1832
Registrován: 05. 12. 2008, 14:13
Bydliště: Neratovice
Věk: 62

Re: ASTRO-kufr

#104

Příspěvek od g »

celková chemická i mechanická odolnost, stabilita a životnost MDPE bude výrazně nad LDPE, obecně (hodně záleží na bližších specifikacích) vydrží MDPE o cca 1/5 až 1/4 více a déle...
Pro představu LDPE je např. tuba běžné zubní pasty, z MDPE jsou obvyklé trubky rozvodů vody...
V zamyšleném použití bych asi upřednostnil cenu..
Bino SD 82/470mm; triedry 25x100, 8x30; kukátko 2x54. Berlebach UNI19c a Report 322K; hlava Berlebach 553
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

Re: ASTRO-kufr

#105

Příspěvek od Tharos »

Díky za příspěvek. Já jsem mezitím našel kousek výplně, kterou mám v kufru s refraktorem od TS a kterou považuji za expandovaný polyethylen, a u té jsem naměřil hustotu 22 kg/m3. Takže to bude LDPE a z jejích mechanických vlastností usuzuji, že jako polstrování bude naprosto dostatečná… Vyzkouším tedy LDPE.
Odpovědět