Pointační objímky (kruhy)

Otázky, rady, tipy, návody...
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Pointační objímky (kruhy)

#16

Příspěvek od Bill »

No on to má každý jinak. Mi přijde zbytečné mít na montáži něco, co potřebuju jenom 10 minut za celou noc a co má nějakou váhu, namrzá a má nějaký odpor větru. Ale já jezdím fotit "do přírody" a montuji to tam postupně - v okamžiku, kdy dělám ustavení montáže, tak pointer k ničemu nepotřebuju. Zaostření mám napevno na kameru už několik let a není třeba nic přeostřovat. Hledáček používám jenom pro nalezení první hvězdy - další už se trefí na čip kamery nebo foťáku. Hledáčků mám několik (3x50mm a 1x30mm), ale u té sestavy s ohniskovou délkou 300mm se mi ho nechce vozit :-)

Vlastně většinou nějaký mám, ale nikdy jsem neměl potřebu ho vytahovat.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Pointační objímky (kruhy)

#17

Příspěvek od Libcz »

Já jsem pořizoval pointační hledáček celý (vč. úchytu - takže odpověď pro planescape je totožná s tou, kterou podal Karell), protože jsem chtěl zahovat původní s osvětleným záměrným křížem. Takže jsem měl dva a proč se otravovat s přehazováním hledáčků, takhle mám všechno nasazené, seřízené a nemusím s ničím hýbat, nic šroubovat. Co se týče toho jezdění do přírody, tak v tomhle bych osobně právě 2x hledáček upřednostil víc - jednak to ušetří čas a druhak se nemusí nic v zimě v rukavicích (nebo ještě hůř bez nich) šroubovat. Dalo by se samozřejmě uvažovat o tom, že se pak normální hledáček následně na zbytek noci odšroubuje, ať tam zbytečně neotravuje. Plus ještě jeden důvod, proč mít pointační hledáček natrvalo - jak znám Murphyho zákony, určitě by se mi po neustálém rozpojování napájení vyhřívání někde ukroutil drátek a samozřejmě v tu nejblbější dobu
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Odpovědět