Sloup pro montáž v terénu

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Sloup pro montáž v terénu

#46

Příspěvek od Habl »

Nicméně jakou variantu stavebník zvolí, je na něm...  
U mého podsklepeného objektu je patka hluboká 2 m a ocelová trubka 200 mm též 2 m, takže jsem to raději rozdělil stavěcími šrouby...

Jeden současný stavebník již ocelový svařenec ve spodním podlaží zalil betonem a úlomky betonu s vyvedením svařence do druhého podlaží, kde je pozorovatelna to už je doufám na jeřáb... ale jestli to bude někdy dělat se sbíječkou je na něm...

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Sloup pro montáž v terénu

#47

Příspěvek od Karell »

Teda ne že byste byli úplně mimo téma tohoto vlákna :)
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Sloup pro montáž v terénu

#48

Příspěvek od Habl »

Teda ne že byste byli úplně mimo téma tohoto vláknaSmiley
Promiň, ale vlákno, kde se o tom píše nechci použít z adresných důvodů :(
Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Sloup pro montáž v terénu

#49

Příspěvek od Vabra »

Tak sloup je uloze v terenu, 220V napajeni v provozu, a bohuzel jen nejiste pocasi poslednich dvou nocich zabranilo nejakemu otestovani ve vetru.

Vcera tedy foukalo hodne, ale bohuzel se po celodenim jasnu se soumrakem se prihnala oblacnost... >:(  :'(


Ale postupme k dalsimu bodu:

Jak co nejlepe upravit teren v okoli pilire?

Hleda se reseni (cca 2x2m):
- levne
- prakticke (v lete blokuje rust travy, v zimne snadno shrnutelny snich, neprilis klouzavy povrch...)
- bezudrzbove
- demontovatelne, ale spatne ukradnutelne...( je v podstate na volnem prostranstvi bez plotu ci jakekoliv jine ochrany...)
- i dealne v budoucnu pouzitelne jako zaklad pro jednoduchou boudu... (tim se ale sposta reseni vylucuje a jede to proti bodu 1)

Alternativy:

- "gofovy" pazit a sekat a sekat a sekat... (neni to zrovna bezudrzbove reseni...)
- podsypat piskem, nejakou geotextilii, a svrchni povrch - stary koberec ebo neco podobneho (znamy ma takhle tvoren podklad pod nadzemni bazen a zda se to docela prakticke...)
- nejaka forma drevene terasy (douglaska?)
...
- ?

Co vy na to?
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Sloup pro montáž v terénu

#50

Příspěvek od Karell »

Naše sloupy jsou obsypané obyčejným štěrkem. Tráva sice skrz to prorůstá, ovšem pokud se po tom okolí chodí, moc nevyroste. Brání to ale skvěle tomu, abys při podmáčení terénu se brodil po kotníky v blátě. Výhody: levné, praktické, odstranitelné.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Sloup pro montáž v terénu

#51

Příspěvek od Homer »

Asi bych předešlá řešení zkombinoval - pod štěrk do písku geotextilii proti prorůstání zespodu a to, co naletí shora a uchytí se, likvidovat sem-tam herbicidem ( Dominator, RoundUp...). V praxi to znamená přivézt na místo konev vody a velké štamprle přípravku - zamíchat a zalít. Bude stačit 1-2x ročně.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Sloup pro montáž v terénu

#52

Příspěvek od Karell »

Obávám se, že kdyby nás zemědělci, protože máme sloupy v těsné blízkosti jejich polností a také na jejich pozemcích, viděli používat podobné přípravky, velmi rychle by nás odtamtud "vyp(f)akovali" :)
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Sloup pro montáž v terénu

#53

Příspěvek od Homer »

To je přehnaná obava - jmenované herbicidy působí dočasně a pouze kontaktně. Běžně je užívám kolem oplocení a v bezprostřední blízkosti roste na obou stranách trávník. Sousedi zemědělci tím likvidují plevele na rybízové plantáži. Přípravky jako byl Travex, který ničil půdu na léta jsou už dávno zakázány a nevyrábí se. Ošetřovalo by se pouze to, co se stejně podupe. To by museli reagovat i bez herbicidu.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Sloup pro montáž v terénu

#54

Příspěvek od Karell »

Povedeme tady zbytečnou diskusi, ale jako tomu tolerovanému na cizí zemědělské půdě by mně ani náhodou nenapadlo použití jakéhokoliv chemického přípravku. Tím spíš, když je to naprosto zbytečné.
Uživatelský avatar
Ondra.P
Příspěvky: 697
Registrován: 09. 04. 2008, 16:41

Sloup pro montáž v terénu

#55

Příspěvek od Ondra.P »

Vabra:
Ja jsem pod boudu polozil 2ks pozink plechu 2x1.5m, zasypal piskem a jeste jsem na to polozil geotextilii ;)
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Sloup pro montáž v terénu

#56

Příspěvek od Homer »

Povedeme tady zbytečnou diskusi, ale jako tomu tolerovanému na cizí zemědělské půdě by mně ani náhodou nenapadlo použití jakéhokoliv chemického přípravku. Tím spíš, když je to naprosto zbytečné.
Mě by jako onomu majiteli pozemku vadil sloup, který by mi překážel v obdělávání půdy. Pokud by mi nevadil a já jej po dohodě toleroval a stroji jej objížděl,  neměl by mi vadit ani udupaný kruh kolem a bylo by mi jedno, zda to někdo ošetřil nebo ne, neboť bych jej stejně nemohl obdělat.  A jako onen zemědělec bych věděl, že to mým plodinám kolem neuškodí.
Zbytečné to je tehdy, pokud nevadí šlapání v mokré trávě ( nebo co tam vyroste ), která tam poroste v nepřímé závislosti s frekvencí pozorování.
Mimochodem, pokud kupujete jablka vězte, že jsou stříkaná cca 15x před Vaší konzumací...
Nicméně ať každý staví dle své hlavy - tím ze své strany končím rozpravu o trávě kolem pilíře ve volném terénu :-).


Ondra.P - to je neprůstřelné zespodu, zvrchu se tam bude časem nálet i ve štěrku objevovat. Mně roste tráva z 2cm silné vrstvy podkladové drobné drti pod dlažbou a spárami se dere ven. Pod tím je želbet deska...
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Sloup pro montáž v terénu

#57

Příspěvek od vla »

Mě spíš přijde zbytečné budovat masivní sloupy na cizím pozemku, když se montáž stejně musí po příjezdu ustavit. To může klidně stát na jakémkoli bytelném stativu.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Sloup pro montáž v terénu

#58

Příspěvek od Habl »

Mě by jako onomu majiteli pozemku vadil sloup
Mohu poskytnout na sloup smaltovanou tabulku: "Státní triangulační bod poškození se trestá"  ;D Už proběhla privatizace... trochu recese neuškodí... Když se bourala škola, tak privátní Geodezie, neměla o tabulku zájem...

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Sloup pro montáž v terénu

#59

Příspěvek od Homer »

Habl : dobrý :-). Ale zemědělci jsou lišky mazané a vědí, jak vypadá      
                        triangulace v poli...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Sloup pro montáž v terénu

#60

Příspěvek od Karell »

Mě spíš přijde zbytečné budovat masivní sloupy na cizím pozemku, když se montáž stejně musí po příjezdu ustavit.  To může klidně stát na jakémkoli bytelném stativu.
V principu máš pravdu. Ale. Stěhuješ méně věcí. U nás 2x. Pár značek na sloupu, pár na montáži a mohu vše sestavit opakovatelně tak, že mám takřka přesně ustaveno. Stačí nepatrné korekce. To je se stativem nereálné. Ale hlavní argument v našem případě byl ten, ať si na naši existenci zvykají, máme další plány do budoucnosti.
Odpovědět