Nákup v zahraničí

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1738
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: Nákup v zahraničí

#181

Příspěvek od nou »

Vsak pisem ze mi to so stastim preslo bez DPH. Samozrejme s doplatenim DPH by som bol na 174€. Pozeram ze na tej UK stranke su celkovo nejaky lacnejsi. Asi za tym bude pokles libry kvoly brexitu pricom este nereflektuju ceny.

Nasiel som tu na fore jedneho pouzivatelia ktory tiez doviezol priamo z Ciny. Bez problemov to ide objednat z ich stranky. A ked aj pozeram ten UK obchod stale to vychazda ze za cenu ASI1600MM-PRO mam priamo od ZWO ASI1600MM-PRO s EFW aj s 4 filtrami. Uzravriem to tak ze sa to oplati ak viete ze nebudete musiet doplacat DPH teda pri osobnom dovoze. Samozrejme ak to posle a potom doplati DPH tak je ten rozdiel naozaj minimalny a sa kvoli problemom s reklamaciou neoplati.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Nákup v zahraničí

#182

Příspěvek od MilAN »

Při osobním dovozu zaplatíš DPH už při koupi na místě- zrovna jako u nás v krámu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nákup v zahraničí

#183

Příspěvek od Dansemacabre »

Upřímně myšlené doporučení: nikdy, nikdy NIKDY nechtějte, aby vám balík doručovala UPS...
Na doručení se zcela vykašlali (prý byla zásilka moc těžká - což se nedivím, když je v ní 12" dobson, byť ultralight :D), kurýr ani nezavolal, na dispečingu po půlhodinovém čekání sdělí, že na kurýra nemůžou předat číslo a že jediné co můžou dělat, že zásilku nechají doručovat následující dny znova. Což je mi k prdu, když kurýr stejně nezavolá (protože údajně nemá povinnost a není to běžně) a zásilku pro nadměrné rozměry a váhu opět nedoručí. Na dotaz, jestli je možné vyzvednout si to na depu, tak že prý klidně, ale až po třech pokusech o doručení a do té doby je v autě. To vážně? Zaplatím si za doručení, aby balík 3x povozili po Praze a pak jsem si pro to stejně musel zajet sám? Neuvěřitelný...
(předchozí zkušenost: balík s kamerou hodili přes plot, naštěstí to bylo fakt dobře zabalený a nic se nestalo)
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
W.T.
Příspěvky: 1
Registrován: 04. 08. 2019, 19:24

Re: Nákup v zahraničí

#184

Příspěvek od W.T. »

Bohužel, to je stav veškerých zásilkových dopravců. Však se stačí podívat na recenze. Záleží na to jakého kurýra a kolik zásilek zrovna v daný den chytnete.

Výjimkou může být akorát tak DHL ale to tu mluvíme většinou o celkem vyšší ceně doručení. :)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#185

Příspěvek od MMys »

To jsi na tom ještě dobře, zatím se vozí :-) Honzovi Zahjskému - SUPRA, hodil dopravce stejně jako tobě kameru přes plot mega-balík označený VERY FRAGILE, a uvnitř bylo půlmetrové zrcadlo od OrionOptics :( Teda, naštěstí přežilo.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
4Brunco
Příspěvky: 1138
Registrován: 14. 03. 2013, 11:37

Re: Nákup v zahraničí

#186

Příspěvek od 4Brunco »

DHL je tiez peklo, mne uz rozbili napadrt 2 fakt dobre zabalene zasielky optiky, nastastie to slo vyreklamovat. Vsetko su to suflikanti hadam este FedEx je najmenej zly.
ES Dobson 300/1500, APO 127 ... Binohlavky, Binokukatka
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Nákup v zahraničí

#187

Příspěvek od Bill »

To si nepomůžete s volbou dopravce - je to o lidech. Nám hodil na zem server za stovky tisíc před našima očima i specializovaný přepravce výpočetní techniky. Ale ten řidič ten den jel naposledy...
Takže někdy stížnost přece jen pomůže. Ale když ho vyhodí od jedné společnosti...
M:736 750 113
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Nákup v zahraničí

#188

Příspěvek od zuzi »

To mi připomíná jak mi vezli G42+ po opravě z Itálie v dřevěný vystlaný krabici. Cestou tam to vezlo UPSko a úplně v pohodě. Zpět to poslali přes DHL, ale protože to mělo přes 40 kg tak to hodili na dalšího přepravce a dalšího a dalšího až to přivezl Gebrüder Weiss. Nevím kolikrát to letělo na podlahu, kolikrát to někdo tahal jako kačera, každopádně se vyplatilo mít to pořádně zabaleno, vystláno, vyztuženo, sešroubováno. Bedna vypadala jako by prošla válkou a byla polepená jek z cesty kolem světa. Přitom do Itálie to došlo za 3 dny úplně netknutý.
Takže je to o štěstí nebo spíš smůle.
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nákup v zahraničí

#189

Příspěvek od Dansemacabre »

Tak story s UPS má pokračování... (i když mám spíš pocit, že je to moje blbá karma na všechny astronákupy). Dnes jsem složil novýho dobsona, ale pořád mi přišlo divný, že při náklonu bedny něco rachtá. A zkoumal jsem tak dlouho, než jsem zjistil že rachtá zrcadlo, protože jsou urvané oba jeho držáky a zrcadlo si teda v bedně jen tak volně plave... Ponechme stranou, že ES uchytí brutálně těžké zrcadlo na dva kousky plastu o sile 3mm, spíš si říkám, co s tím v tý přepravě museli dělat, když dokázali urvat uchycení primáru uvnitř vypolstrovane bedny s obřím nápisem "křehké" :(

Reklamace samozřejmě nemá po dvou dnech od doručení smysl. Můžu zkusit tak maximálně napsat prodejci a ES, jestli nemají náhradní díly, a do té dob se na dalekohled jenom smutně koukat.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
g
Příspěvky: 1832
Registrován: 05. 12. 2008, 14:13
Bydliště: Neratovice
Věk: 62

Re: Nákup v zahraničí

#190

Příspěvek od g »

reklamace na zřejmou vadu má smysl, máš k tomu obvykle 3 prac. dny
Problém může být ta sleva, jak píšeš tady
Někde mohlo být uvedeno poškození a přehlídl jsi.
Bino SD 82/470mm; triedry 25x100, 8x30; kukátko 2x54. Berlebach UNI19c a Report 322K; hlava Berlebach 553
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nákup v zahraničí

#191

Příspěvek od Dansemacabre »

Tohle vzniklo zcela jistě při přepravě a sleva tam byla, protože to byl vystavovaný kus z prodejny, jinak podle ostatniho stavu i popisu úplná funglovka. Napíšu si do Bresser.de o náhradní díly a s UPS už vážně nikdy nic... Viděl jsem i u nich na depu (kam jsem si musel zajet), jak se k těm balíkům chovají a je to vážně do nebe volající. Přímo přede mnou tam házeli (doslova) krabice z dopravníku do auta, další maník se pro balíky nevešel s vozíkem do uličky, tak prostě nárazem odsunul, co tam stálo. Fakt hnus. Ono to zrcadlo je fakt těžký, tam stačí že s tím někde hodili bokem o zem (i když tam bylo neklopit) a kynetická energie dodělala svoje.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 446
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: Nákup v zahraničí

#192

Příspěvek od myXall »

Ahojte, mate niekto skusenosti s nakupom z anglickeho FLO (http://www.firstlightoptics.com)?
Ceny v porovnani s teleskop-express vyzeraju byt o cosi lepsie (pozeral som konkretne ASI1600MM Pro).
Existuju tam nejake poplatky ako clo a dph kedze UK uz nie je v EU?
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#193

Příspěvek od Psion »

UK je v přechodném období, tedy vše funguje jako by v EU byla.
storno77
Příspěvky: 83
Registrován: 08. 12. 2016, 11:51
Bydliště: Brno
Věk: 38

Re: Nákup v zahraničí

#194

Příspěvek od storno77 »

Nakupoval jsem tam ASI1600 i s FW a filtry, později i ASI120MM-S a bez problémů. Bylo to před necelým rokem. Platil jsem jen cenu, co byla na eshopu + doprava, dál už nic.
ASI1600MM-Pro Canon 600D, ZWO 6" f/4 Carbon, Tele Vue Universal Paracorr 1.15x, EQ6-R, ASI120MM-S
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Nákup v zahraničí

#195

Příspěvek od hades »

FLO můžu jednoznačně doporučit. Dají se tam sehnat věci, které v ČR nikdo neprodává a dodání je rychlé. Zaplatíš jenom to, co po tobě chce obchod, žádné další daně ani clo jsem nikdy neplatil
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Odpovědět