Nákup v zahraničí

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Nákup v zahraničí

#211

Příspěvek od dvader »

Já jsem tedy astro techniku v zahraničí nakupoval pouze od optcorp.com, vždy zcela bez problémů.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Nákup v zahraničí

#212

Příspěvek od dvader »

Nákup na optcorp měl naštval pouze jednou, ale to asi spíše patří do humoru či veselých zážitků z astronomie...

Když jsem po výměně 10“ dobsona za současné SCT 11“ dospěl k tomu, že Hyperiony na velká zvětšení a planety nejsou úplně ono, tak jsem se rozhodl koupit si TV Radiany. Tenkrát to vycházelo cenově celkově lépe tam, než tady doma. Měl jsem peníze pouze na 2 kusy - 8mm ohnisko bylo jasné, ale dlouho jsem se nemohl rozhodnout, zda-li to druhé 5 či 6 (nejlépe obě, ale na to jsem už neměl)...
Tak jsem po dlouhém váhání pořídil 8 a 5. No a ani ne do měsíce tam pak oni měli akci „3 za cenu 2“. :twisted:
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 408
Registrován: 26. 08. 2019, 14:31
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Věk: 62

Re: Nákup v zahraničí

#213

Příspěvek od decmen »

Bez nákupů v zahraničí, spec. v Číně si nedokážu představit, že bych něco opravil. Jako třetí "práci" mám opravy tv. Prakticky vše z dílů pochází z Číny, náhradní díly tady buď nejsou nebo jsou krutě předražené a stejně je země původu PRC. Tady už nakoupím jen, když to zrovna nemám a klient to chce do týdne nebo dřív.
Z USA jsem kdysi nakupoval taky hojně, zabývám se satelitní technikou a speciální díly na příjem třeba C-band se dají sehnat i teď pouze v USA, Kanadě popř. Israeli nebo na Kypru. Problém je , že cena dílu je třeba 100USD, doprava taky 100USD a clo a DPH tady dělá dalších třeba 800Kč. Mám na "celní" poště v Praze paušálně zařízenou deklaraci a veškeré poplatky platím až jako dobírku tady na poště.
Letos v létě mě profi měřák ze SRN stál 1500 eur, u našich "obchodníků" je za 59900,- Kč :twisted:
Optiku jsem tak dosud neobjednával, tak uvidíme, co ty filtry budou za kvalitu. I když vlastně 2 roky tomu nazád jsem si v PRC kupoval několik filtrů na Canona a kvalita o.k., "značka" stejná,cena snad třetinová oproti nákupu třeba v nejmenované prodejně ve Vodičkárně.....toť vsjo.
triedr 20x80, ES AR 152/988, WO AP 71/418 Zenithstar, Neq-6 Pro, Canon 6D mod.
https://astrofotky.cz/~decmen
Praxus
Příspěvky: 187
Registrován: 24. 08. 2020, 08:56
Bydliště: NnO

Re: Nákup v zahraničí

#214

Příspěvek od Praxus »

Má někdo zkušenost z ebaye nebo aliexpresu s těma achro .objektivama co tam prodávají od 80mm a víc, max jsem tam snad viděl 203mm …. v jaké to je kvalitě , jde to použít na stavbu kukru nebo je to úplný aušus ?
TZK 10x80 ČSSR , D.F 10X80 ( CZ ) , TZK SSSR , SW 102/500, Di-6 , Meopta 6x30 , Berkut 15x50 , AST vz.53, Somet 25x100, Docter 8x30 , ručně vyrobený binokulární lapač fotonů 6inch MK1 , Zeiss 10x50W ,TS 30x100 ED
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2180
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Nákup v zahraničí

#215

Příspěvek od astar »

Má někdo povědomí , jak je to teď s nákupy v e-shopech v Anglii? Je to stejné nebo se už musí platit daň a clo ?
Předem dík za informaci .
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Nákup v zahraničí

#216

Příspěvek od hades »

Zkusím ti to zjistit Milane, sestra pracuje na ambasádě v Londýně tak by to mohla vědět
Zkus se podívat sem: https://www.mzv.cz/london/cz/obchod_a_e ... index.html
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Ari
Příspěvky: 588
Registrován: 08. 02. 2015, 13:02

Re: Nákup v zahraničí

#217

Příspěvek od Ari »

Ja som práve teraz z Anglicka objednával remeňové prevody pre HEQ5 a googlil či budem platiť DPH a clo. Od 1. 1. 2021 by malo byť Anglicko treťou krajinou a platiť by sa malo rovnako ako z Číny, DPH nad 22 eur a clo nad 150 eur. Ak to chytí colnica tak dám vedieť ako to dopadlo...
Planéty: SW 300/1500 Dobson (clona na 290 mm), eq plošina (ovládaná cez AstroEQ), Celestron 3x barlow, ZWO ADC, ASI585MC
DSO: HEQ5 PRO, ZWO ASI094MC, ASIAIR v1, SW 200/800 (clona na 195 mm, 88 mm sekundár, 3" výťah, 3" Riccardi korektor)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#218

Příspěvek od Psion »

Podle všeho se bude platit jen DPH, clo a kvóty nejsou uplatňovány. Tedy pokud něco objednávat, pak z Irska to bude o 21% levnější :)
AREZ
Příspěvky: 51
Registrován: 20. 03. 2019, 22:49

Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#219

Příspěvek od AREZ »

Ahoj,

na základě velmi dobré zkušenosti bych všem rád doporučil prodejce teleskopy.pl.

Vzhledem k tomu, že jejich web vypadá jako z roku 1998 a k tomu, že jsem nikde nenašel žádné reference, jsem byl poněkud skeptický. Nicméně nakonec vše dobře dopadlo a já jsem nadšen.

Kupoval jsem ZWO EAF a nějaké drobnosti. U teleskopy.pl cena EUR 211 za EAF, plus poštovné EUR 20. Doručeno za pár dní.

Ušetřil jsem jen na této, ne zase tak drahé, položce cca 2 tisíce korun oproti českým prodejcům, přes 700 oproti teleskop-expressu. Zdá se, že i ostatní sortiment mají dosti výhodný. Co je ale možná neméně důležité, mají ty věci opravdu na skladě, což se o českých prodejcích nebo teleskop-expressu v této době nedá tak úplně říct. Komunikace s nimi v AJ perfektní.

Doporučuji!
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2180
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#220

Příspěvek od astar »

Taky se připojuji k dobrému hodnocení Teleskopy.pl. Ceny mají velice přijatelné , proti ostatním prodejcům . Jediná malá výtka je docela velká cena dopravy 20E. Podobně na tom byl i obchod 365Astronomy, ale teď je to komplikované po vystoupení VB z unie.
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2001
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#221

Příspěvek od Beda »

AREZ píše:... Ušetřil jsem jen na této, cca 2 tisíce korun oproti českým prodejcům,... Co je ale možná neméně důležité, mají ty věci opravdu na skladě, což se o českých prodejcích v této době nedá tak úplně říct... Doporučuji!
Škoda, že nebylo uvedeno o jaké zboží se jedná ! Nic proti nakupování v cizině, ale pokud nákup nespěchá, očekával bych v této nelehké době podporu a orientaci na české prodejce! Nabízejí otestování a poradu před koupí, což je nezaplatitelná služba ! Že mnoho věcí nemají nyní skladem, se pravděpodobně rychle změní. Pochybuji, že polští astroprodejci mají při objednávkách nějaké zásadní výhody.
AREZ
Příspěvky: 51
Registrován: 20. 03. 2019, 22:49

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#222

Příspěvek od AREZ »

astar píše:Taky se připojuji k dobrému hodnocení Teleskopy.pl. Ceny mají velice přijatelné , proti ostatním prodejcům . Jediná malá výtka je docela velká cena dopravy 20E. Podobně na tom byl i obchod 365Astronomy, ale teď je to komplikované po vystoupení VB z unie.
Ano, doprava není nejlevnější, proto jsem toho také zakoupil víc. Upřímně, jeden z důvodů, proč jsem vůbec tento post publikoval byla právě úvaha, že pokud přibude českých zákazníků, třeba dojde časem i ke slevě na poštovném:)
AREZ
Příspěvky: 51
Registrován: 20. 03. 2019, 22:49

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#223

Příspěvek od AREZ »

Beda píše:
AREZ píše:... Ušetřil jsem jen na této, cca 2 tisíce korun oproti českým prodejcům,... Co je ale možná neméně důležité, mají ty věci opravdu na skladě, což se o českých prodejcích v této době nedá tak úplně říct... Doporučuji!
Škoda, že nebylo uvedeno o jaké zboží se jedná ! Nic proti nakupování v cizině, ale pokud nákup nespěchá, očekával bych v této nelehké době podporu a orientaci na české prodejce! Nabízejí otestování a poradu před koupí, což je nezaplatitelná služba ! Že mnoho věcí nemají nyní skladem, se pravděpodobně rychle změní. Pochybuji, že polští astroprodejci mají při objednávkách nějaké zásadní výhody.
Bohužel, nevidím moc důvod podporovat české prodejce, když jejich ceny se liší o desítky procent od cen jinde. Ten EAF mají někteří čeští prodejci dražší o PADESÁT!!! procent, než ti Poláci. To se obhájit opravdu nedá.

Otestování u většiny zboží nepotřebuji a upřímně řečeno, to často opakované úžasné poradenství je trochu mýtus. Většinou jsem nedostal radu vůbec žádnou a pokud ano, tak téměř bezcennou (neříkám, že neexistují výjimky), alespoň přes telefon to tak platí.

Čeští prodejci se budou muset trochu probudit a přizpůsobit se reálné situaci, řekl bych.
Uživatelský avatar
g
Příspěvky: 1832
Registrován: 05. 12. 2008, 14:13
Bydliště: Neratovice
Věk: 62

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#224

Příspěvek od g »

nesouhlasím (ani s těmi radami) a to jsem nákupů udělal i v zahraničí dost. Můžeš lehce najít mnoho opačných případů viz:
http://www.atc-astro.eu/eshop/sky-watch ... mplet.html
https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... ehoer.html
Obchodník na velkém trhu může ceny snadněji aktualizovat (obrátkovost zboží) a neprojevují se tak kurzové rozdíly. Také nákup ve velkém bývá mnohem výhodnější. Mé vyjádření není negativní směrem k PL obchodu, naopak a pokud jsi spokojen - jen fajn!
Jsem rád, že nám ještě zbývají dva profesionální astro obchody ATC a Supra.
Bino SD 82/470mm; triedry 25x100, 8x30; kukátko 2x54. Berlebach UNI19c a Report 322K; hlava Berlebach 553
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2001
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#225

Příspěvek od Beda »

Jak právě uvedl "g". Našlo by se jistě více takových příkladů. Ale s AREZ je diskuze asi zbytečná :( ! Je to marné, je to marné ....
Odpovědět