Nákup v zahraničí

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
AREZ
Příspěvky: 51
Registrován: 20. 03. 2019, 22:49

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#226

Příspěvek od AREZ »

Nechtěl jsem někoho z českých prodejců pomlouvat nebo naopak vychvalovat, ale ano, uznávám - atc astro mi připadá jako asi jediná světlá výjimka, kde jsem dokázal koupit zboží za dobré ceny (např. EQ6-R v době kdy jsem ho kupoval měli za s přehledem nejlepší cenu co jsem v Evropě dokázal najít a jako jediní ho měli OPRAVDU na skladě) a i nějakou hodnotnou radu jsem k tomu dostal.

Takže za mě http://www.atc-astro.eu/ rozhodně palec nahoru.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#227

Příspěvek od peta62 »

AREZ píše:
Beda píše:
AREZ píše:...
Bohužel, nevidím moc důvod podporovat české prodejce, když jejich ceny se liší o desítky procent od cen jinde. Ten EAF mají někteří čeští prodejci dražší o PADESÁT!!! procent, než ti Poláci. To se obhájit opravdu nedá.

Otestování u většiny zboží nepotřebuji a upřímně řečeno, to často opakované úžasné poradenství je trochu mýtus. Většinou jsem nedostal radu vůbec žádnou a pokud ano, tak téměř bezcennou (neříkám, že neexistují výjimky), alespoň přes telefon to tak platí.

....
Polsko je vetsi trh, proto jsou asi vetsi slevy. Ty brutalne vysoke ceny jsem videl na jednech strankach, ktere sice maji dalekohledy v nazvu, ale nemyslim si, ze by slo o vyrazne odborniky.

Pokud poradenstvi u nas povazujete za mytus, tak jste zarucene nejednal ani s panem Matouskem ani s panem Zahajskym, oba se mi vzdy plne venovali at uz osobne nebo po telefonu.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2180
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#228

Příspěvek od astar »

Jen poznámku : Proč lidé z příhraničí nakupují za hranicemi ? Je ro úplně to samé . Prostě zakladatel byl spokojen s tímto obchodem , tak to chtěl vyjádřit .
Jak se nato koukám, tak už nám z to covidu pěkně hrabe :D :D :D .
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#229

Příspěvek od Cztwerec »

Já mám obdobnou zkušenost, některé komponenty kde jinde nejsou skladem mají, jsou řádově levnější a doma i do druhého dne. Občas jsem koupil něco málo i tam, "velké pecky" schovávám, ale pro české prodejce :)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#230

Příspěvek od peta62 »

astar píše:Jen poznámku : Proč lidé z příhraničí nakupují za hranicemi ? Je ro úplně to samé . Prostě zakladatel byl spokojen s tímto obchodem , tak to chtěl vyjádřit .
Jak se nato koukám, tak už nám z to covidu pěkně hrabe :D :D :D .
Asi hrabe, navic ty mraky. U nas vcera bylo pozde odpoledne jasno, jeste jsem videl pekne protuberance, ale kdyz jsem dal dohromady vse na vecerni fotici pokusy uz nebylo videt nic krom mraku.

Ja chapu to vyjadreni spokojenosti, ale u ne to ze by nas nasi tuzemsti prodejci nepodporovali, to se musim tvrde ohradit.
Cztwerec píše:Já mám obdobnou zkušenost, některé komponenty kde jinde nejsou skladem mají, jsou řádově levnější a doma i do druhého dne. Občas jsem koupil něco málo i tam, "velké pecky" schovávám, ale pro české prodejce :)
Souhlas, to je o te marzi spojene s velikosti zeme a nasledne obratem. Ale jako vsude jinde, pokud prijdeme o mistni kamenne obchody, nebude nam dobre. Zkouseli jste ted treba kupovat po netu boty nebo obleceni ? Pro mne je to silene.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
AREZ
Příspěvky: 51
Registrován: 20. 03. 2019, 22:49

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#231

Příspěvek od AREZ »

Pokud někdo chce platit o desítky procent vyšší ceny, nechť tak činí. Pokud někdo chce ušetřit, má možnost. To je celé.

Je hezké argumentovat tím, že Česko je menší trh, ale v době internetu je to trochu irelevantní, o to ještě víc v době covidu. Čeští prodejci přece mají možnost prodávat i do zahraničí. Pokud nabídnou stránky v angličtině a férové ceny, není důvod, aby si od nich zboží nekupoval třeba zrovna Polák, Němec, nebo kdokoli jiný.

Takto mi ty o desítky procent nadsazené ceny připadají trochu jako zneužívání a sázka na to, že existují lidé, pro které objednat ze zahraničí je z jakéhokoli důvodu problém. Moc se mi nechce věřit, že až takové rozdíly jsou způsobeny jen menším trhem a lepšími podmínkami. Pokud nákupy ze zahraničí se projeví nižšími obraty u českých prodejců, možná to bude dobrý impuls pro české prodejce se zamyslet a bude to pro ně důvod s tím něco udělat.

Byly doby, kdy se vyplatilo téměř jakékoli zboží kupovat přes ebay a to i po započtení poštovného a někdy i cel a DPH navíc. Uběhlo deset nebo kolik let a už se to vůbec nevyplatí, protože čeští obchodníci se přizpůsobili. Proč by to nemělo platit i u astronomického vybavení?

Já samozřejmě nehodlám si komplikovat život pro to, abych ušetřil koruny nebo stokoruny. Ale pokud jde o tisíce nebo desetitisíce, opravdu nevidím důvod si připlácet jen za dobrý pocit, že jsem pomohl někomu z Česka.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#232

Příspěvek od peta62 »

Zamyslet se jiste muze kazdy, podivat se na nakupni cenu, najem kramu, energie atd. Z toho vyjde minimalni cena at mysli kdo chce jak chce. A prodavani do zahranici, jak chcete podlezt cenou treba sveho dodavatele. Myslim ze si pletete ferovou a nizkou cenu. Je to podobne jako male potraviny a ostatni kramy nemaji sanci konkurovat retezcum, zda preziji zalezi na chovani nakupujicich, cemu daji prednost.

Temi prizpusobenymi ceskymi obchodniky myslite Kauflang, OBI a podobne ?
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
AREZ
Příspěvky: 51
Registrován: 20. 03. 2019, 22:49

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#233

Příspěvek od AREZ »

Nájem, ceny energií... Ty jsou nepochybně o poznání vyšší v Německu a Británii a přesto teleskop-express nebo first light optics mají ceny většinou podstatně nižší než čeští prodejci. Tím to opravdu nebude.

Já jsem se tady opravdu nechtěl hádat.

Když jsem si hledal informace o teleskopy.pl, nic jsem tady nenašel. Proto jsem chtěl, po své dobré zkušenosti, aby tady nějaké info pro jiné lidi bylo. Nemáte se čeho bát, ty ceny nejsou žádný podvod, prostě to funguje. To je celé.

Místo toho se tady na mě někteří uživatelé sesypali, jako bych byl vlastizrádce.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#234

Příspěvek od peta62 »

Omlouvam se, pokud moje prispevky tak vyznely. Mam s obema mnou jmenovanymi prodejci nejlepsi zkusenosti, krom nezaplatitelnych informaci i pristup, proto jsem se ozval. Pokud muzete, opravdu by mne zajimal alespon jeden priklad ceskeho prodejce, ktery se prizpusobil, jak jste psal. Opravdu neni utok, zajimalo by mne to.

Jinak Teleskopu.pl se probiraly jiz zde, take vetsinou kladne.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
AREZ
Příspěvky: 51
Registrován: 20. 03. 2019, 22:49

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#235

Příspěvek od AREZ »

Je to jednoduché. Stačí se podívat na cenu elektroniky na alza.cz (a to alzu opravdu z různých důvodů nemám moc v lásce) nebo datart.cz.

Před deseti nebo patnácti lety jsem jakoukoli elektroniku kupoval výhradně z UK nebo USA a pořád jsem celkem zásadním způsobem ušetřil po započtení všech dodatečných nákladů s tím spojených a včetně toho, že jsem v takovém případě fakticky přišel o záruku.

Totéž platí u literatury. Dřiv jsem jakoukoli anglickou literaturu kupoval přes ebay, protože prodejci v Česku si mysleli, že si u stejné knížkz můžou přihodit dvojnásobek jen proto, že knížka není úplně snadno k dostání. Dnes se to nevyplatí, i český eshop s knihami tu anglicky psanou knížku má za rozumnou cenu a není vůbec žádný důvod kupovat ze zahraničí.

Takže k nějaké změně evidentně došlo.
AREZ
Příspěvky: 51
Registrován: 20. 03. 2019, 22:49

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#236

Příspěvek od AREZ »

peta62 píše: Jinak Teleskopu.pl se probiraly jiz zde, take vetsinou kladne.
Aha, tak to se omlouvám, to jsem bohužel nějakým záhadným způsobem přehlédnul...
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#237

Příspěvek od peta62 »

Slysel jsem vypravet, jak se Alza chova k dopravcum a nemam duvod se domivat, ze k jinym se chova lepe. Tezko ale porovnavat tyto kolosy a jejich donucovaci prostredky s prodejci astro, tam bude rozdil v obratu nekolik nul, to je vazne jina situace, kolik nas kupuje veci k dalekohledum u nas ? U knih si myslim, ze tam byl maly odbyt a z toho vyplyvajici retez prostredniku, z nichz si kazdy prirazi. Dnes se myslim zahranicnich knih z ruznych duvodu kupuje vice.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#238

Příspěvek od Cztwerec »

AREZ: pak je zkušenost má i opačná, v kamenné prodejně jsem dostal i slevu, takže na internetu to opravdu není nejlevnější, respektive pořád bude někdo levnější. Naposled takhle TV Powermate 5x za 2000 Kč i s dvouletou zárukou jako nový.

V Alze od jisté doby už skoro nenakupuji (jen v nutných případech). Za prvé expandují a nemají na to kapacity, za druhé jejich cenová politika je blbost. Ale jak říkám, tenhle obchod je solidní, komunikuje a ceny má často velmi nízké.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Jarous1
Příspěvky: 422
Registrován: 15. 02. 2010, 01:09
Bydliště: Praha
Věk: 52

Re: Teleskopy.pl - dobrá zkušenost

#239

Příspěvek od Jarous1 »

AREZ píše:Je to jednoduché. Stačí se podívat na cenu elektroniky na alza.cz
Tak to Ti fakt není pomoci... Zrovna Alzu tady dávat jako příklad :D Ohledně IT techniky jsou to pěkní podrazáci, protože drtivou většinu věcí prodávají ještě pod oficiálními distributorskými cenami. A to je cena, za kterou tady nakupují všichni ostatní prodejci, jak ti malí, tak i ti mnohem větší. Pak si k tomu mohou připočítat ty svoje případné marže... A nemyslím si, že by to s celým jejich sortimentem bylo extra jinak.
Že tím Alza ale "kur*í" celý tenhle trh, je asi jasné. Ti malí jim fakt pak nemůžou nijak konkurovat... Jasně, Tebe jako zákazníka zajímá především cena, na tom není zas tak moc špatného. Já sice na ceny taky koukám, ale na druhou stranu nechci skončit tak, že tu bude jenom jediný, max. dva monopolní prodejci, a to ještě jenom s e-shopy. Já některé ty věci chci nejdřív vidět na vlastní oči, případně to mít i v ruce... A pokud mi k tomu ještě prodejce dokáže něco rozumného říci, nebo dokonce mne včas varovat před tím, že si v rámci svých požadavků chci koupit nevhodnou věc, tak je to k nezaplacení. S možností "vrácení zboží" na mne moc nechoď, za prvé nemám tolik času abych se zase zabýval zabalením zboží a poslání zpět taky něco stojí. Včetně cesty a času stráveného na poště...
S-W MAK127/1500, WO ZenithStar 71 APO Doublet ED, Celestron Advanced VX, QHY5 III 178C, Nikon Action EX 10x50, Celestron SkyMaster 15x70, LUNT 8x32 White-Light SUNoculars
AREZ
Příspěvky: 51
Registrován: 20. 03. 2019, 22:49

Re: Nákup v zahraničí

#240

Příspěvek od AREZ »

OK, tak jsem tady dostal za uši, to jsem po pravdě nečekal. Omlouvám se všem, které jsem tak strašně pobouřil a zdržím se dalších komentářů.
Odpovědět