Tip na výhodný nákup

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Tip na výhodný nákup

#1

Příspěvek od George_CZ »

Pokud toto téma omylem dubluji, omlouvám se a admin nechť ho smázne nebo sem dá link na to původní. Ď.

Napadlo mne, že by možná nebylo od věci mít topic, kde by se objevovaly hlášky typu:
"V lídlu bude příští týden zase lídlskop",
"V Plusu mají laminovačku za 700,-",
"Vím, kde se dají koupit levně kvalitní okuláry", apod.
Prostě tipy buď na akce na výhodný nákup věciček, které se nám astrolidičkám mohou hodit pro našeho koníčka, popř. i na firmy/místa kde se dají tyto věci výhodně sehnat.
Tento topic by měl být, pokud možno, jen oznamovací, ne diskuzní - prostě co příspěvek, to tip. Nejlépe. A ideálně i s linkem (je-li) na příslušnou nabídku nebo shop.
Radoslav_Konecny

Tip na výhodný nákup

#2

Příspěvek od Radoslav_Konecny »

Prodejna MAKRO má v nabídce: " astro židle " ( židle k žehlícímu prknu LEIFHEIT ) se stavitelnou výškou sedáku ( 45-85 cm ) za 890 kč. Materiál ocel. Uděláte radost sobě i manželce.
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Tip na výhodný nákup

#3

Příspěvek od George_CZ »

Uvažujete-li o sestavě polohovatelné lehátko+stativ s triedrem, v Globu mají pro tento účel použitelná lehátka (sedačky): s podnožníkem, trubkovým rámem, jednoduchým ocelovopružinovým výpletem a snímacím polstrováním v cenách cca 700 až 1000 Kč.

3J

Tip na výhodný nákup

#4

Příspěvek od 3J »

George_CZ napsal: Uvažujete-li o sestavě polohovatelné lehátko+stativ s triedrem, v Globu mají pro tento účel použitelná lehátka (sedačky): s podnožníkem, trubkovým rámem, jednoduchým ocelovopružinovým výpletem a snímacím polstrováním v cenách cca 700 až 1000 Kč.

Doporučuji toto z makra
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... tart=30#30
je sice dražší ale v pohodlnosti je nesrovnatelné ;)
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Tip na výhodný nákup

#5

Příspěvek od George_CZ »


Doporučuji toto z makra
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... tart=30#30
je sice dražší ale v pohodlnosti je nesrovnatelné ;)Máš pravdu, to relaxační je lepší, ale řada z nás se do Makra nedostane a Dimenza ho má v nabídce jako vyprodané
Pokud se však někdo spokojí s nerelaxačním lehátkem za polovinu ceny, které ale na pozorování poslouží také, tak proč ne ?

PS: 19.5. jsem ho koupil - a určitě to nejsou vyhozené peníze, i to relaxování se na něm dá provozovat ;)
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Tip na výhodný nákup

#6

Příspěvek od George_CZ »

Lídl - Pha Libeň - viděl jsem tam ještě triedr Bresser 10x50
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

Tip na výhodný nákup

#7

Příspěvek od voko »

V Hodoníně v Lídlu byly ještě včera Bressery 10 x 50 tři kousky, jeden rozbalený měl evidentně pohnutý hranol, na ostatní (jeden ještě orig. zabalený) jsem se nedíval.
e-mail: vokope(at)cmail.cz
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Tip na výhodný nákup

#8

Příspěvek od George_CZ »

Ještě to asi není aktuální, ale brzy bude - na trhu se má v I-II / 2008 objevit notebook Asus Eee, malý prcek <1kg, rozměry kolibří, a cena hrubě pod 10kKč - hovoří se o cca 8tis vč. DPH !! Svou výbavou a parametry určitě osloví i nejednoho astronoma.
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... eee-pc-701
3J

Tip na výhodný nákup

#9

Příspěvek od 3J »

George_CZ napsal: Ještě to asi není aktuální, ale brzy bude - na trhu se má v I-II / 2008 objevit notebook Asus Eee, malý prcek <1kg, rozměry kolibří, a cena hrubě pod 10kKč - hovoří se o cca 8tis vč. DPH !! Svou výbavou a parametry určitě osloví i nejednoho astronoma.
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... c-701hezké, ale nemá sériový port na připojení montáže.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Tip na výhodný nákup

#10

Příspěvek od MilAN »

Tak ten už dnes začíná být problémem i u několikrát dražších NB.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Tip na výhodný nákup

#11

Příspěvek od George_CZ »

MilAN napsal: Tak ten už dnes začíná být problémem i u několikrát dražších NB.

Tuším, že v mnoha případech by možná stačila redukce USB>>RS232, viz např. http://www.okcomputers.cz/redukce-usb-r ... 1/d-49559/
cena < 300Kč. Takže i Eee-čko by bylo použitelné na řízení montáže dalekohledů, nemýlím-li se ?
3J

Tip na výhodný nákup

#12

Příspěvek od 3J »

:-/

kéž by

jsem jen normální uživatel, nicméně snah o nahrazení rs232 převodníkem z USB jsem byl svědkem dvakrát nebo třikrát a nikdy to nefungovalo během prvních třech čtyřech hodin pak jsem většinou neudržel pozornost a ani nevim jak to dopadlo. Naposledy na DsD, kdy s tím zápolil Mlicko .
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Tip na výhodný nákup

#13

Příspěvek od George_CZ »

:-/
... nikdy to nefungovalo během prvních třech čtyřech hodin ...To nezní dobře, nicméně určitě to někdo s Eeečkem zkusí a třeba se i podělí o své poznatky. Btw, jde montáž řídit Psionem S5MX ?
pb.
Příspěvky: 17
Registrován: 04. 12. 2007, 16:23

Tip na výhodný nákup

#14

Příspěvek od pb. »

George_CZ napsal:
To nezní dobře, nicméně určitě to někdo s Eeečkem zkusí a třeba se i podělí o své poznatky.  Btw, jde montáž řídit Psionem S5MX ?

Na Eee je od přírody nainstalovaný Linux. Aplikace, která přístupuje k seriovému portu normálním způsobem (otevře /dev/ttyS1, nastaví rychlost, zapíše, přečte...) nemůže mít problémy. Používám takhle převodník USB/Serial na jiném zařízení od Asusu, gl500g, na připojení digitálních teploměrů. Použil jsem první převodník za pár kaček, který mi v krámě padnul do ruky.
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3299
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Tip na výhodný nákup

#15

Příspěvek od michal.b »

Nahodou jsem zabrousil na stranky firmy Binox a k memu prekvapeni jsem v jejich nabidce nalezl mimo jine i volnou optiku od Skywatcheru. Specialne me zaujal ED objektiv 120/900 za 25 tisic Take maji tubusy pro EDcka, komplet nabidku upinachich kruhu a dalsi zajimave prislusenstvi za velice solidni ceny.
Odpovědět