SETI

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 46

Re: SETI

#76

Příspěvek od alien5 »

Po 17 letech jsem se pridal k Boinc czech teamu :) tehdy jelo jen SETI ted je vice projektu kdo mate zajem muzete se pridat : https://www.czechnationalteam.cz/

Obrázek
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: SETI

#77

Příspěvek od Karell »

Honzo, máš co dohánět :D Naposledy jsem počítal v roce 1999 a předestírám, že jen na počítačích, co jsem měl doma, žádné firemní či správní farmy, jaké někteří měli.

Obrázek
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: SETI

#78

Příspěvek od ok1in »

Vyprovokovali jste mě taky :lol: Koukal jsem, že nejsem aktivní od roku 2005. Docela mi trvalo, než jsem opět našel login údaje a mohl se připojit...

Obrázek
Uživatelský avatar
Miloš Žák
Příspěvky: 795
Registrován: 28. 07. 2005, 20:04
Věk: 44

Re: SETI

#79

Příspěvek od Miloš Žák »

Pristi rok tomu bude 20 let co jsem se registroval do SETI. Vypocty mi s ruzne dlouhymi prestavkami bezely na vsech PC co jsem mel. Ted uz skoro rok nepocitam a kopu BTC :-). Az horecka pomine, vratim se k SETI a dalsim projektum. SPACE FAMILY 8-)

Obrázek
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
Uživatelský avatar
Mareczech
Příspěvky: 129
Registrován: 29. 01. 2013, 19:00

Re: SETI

#80

Příspěvek od Mareczech »

Dobrý den/ahoj,

rád bych se zapojil do některého z projektů distribuovaných výpočtů. Ostatně jsem se nedávno rozvzpomněl, že jsem nějaký ten rok zpátky měl BOINC nainstalovaný na mém PC a do pár projektů se zapojil (MilkyWay, Asteroids). Vracím se zpět s myšlenkou, že bych rád využil mé dvě dlouhodobě nevyužitá PC pro tyto účely. Poradili byste mi prosím, kde načtu potřebné informace? Rád bych si ujasnil především tyto otázky: spotřeba energie, smysl jednotlivých projektů a celkově svět distribuovaných výpočtů obecně. Jaký potenciál mají DV v době superpočítačů a pomalu nastupujících kvantových počítačů?
Zároveň si pohrávám s myšlenkou, že u nás ve škole (jsem povoláním pedagog) se každý víkend bezprizorně "válí" spousta PC, která mají potenciál se zapojit. Ale na takový projekt mi zatím chybí nadšení a znalosti. Možná časem.

Díky za odpověď!

Mareczech
Celestron SkyMaster 25x100 na stativu Vanguard Tracker 2
Canon 15×50 IS
KOWA YF 8x30
Genira 8×30 made in DDR
filtry TS #80A a #21, Omegon LPR
vodička Baader a hadřík Meade
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: SETI

#81

Příspěvek od Karell »

Asi nejživější server s potřebnými informacemi najdeš tady: https://www.czechnationalteam.cz/
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: SETI

#82

Příspěvek od MilAN »

Myslíš, jako že ty bys provozoval svůj koníček a stát by platil provoz ?
Tak to snad nebylo nikdy myšleno. Původní záměr byl přece takový, že u běžících počítačů ( běžicích kvůli nějakému svému určení) by se využíval pro distribuované výpočty čas, kdy není plně využita jejich výpočtová kapacita. Obráceně mi to nedává smysl, pokud by to bylo opravdu potřeba, výpočtových kapacit by se asi našlo více.
Navíc jsem nějak nezaznamenal, že by ty výpočty k něčemu vedly ( kromě tedy nadšení organizátorů ), ale je to možná jen moje neznalost.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: SETI

#83

Příspěvek od Karell »

Milane, provoz školy hradí obec, nikoliv stát. Ale jinak s tebou souhlasím, pokud to není projektem celé školy, není to moc fair. S čím nesouhlasím je ten závěr. To je jako ptát se po smyslu celé vědy. Distribuované výpočty už dávno nejsou jen o hledání mimozemských civilizací, to asi víš a autoři vědí moc dobře, proč se na širokou veřejnost obracejí. No a že někdy ta věda nemusí přinést hmatatelné výsledky víš přece také. To ale neznamená, že ji šmahem zavrhneme.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: SETI

#84

Příspěvek od MilAN »

Karell píše:Milane, provoz školy hradí obec, nikoliv stát. Ale jinak s tebou souhlasím, pokud to není projektem celé školy, není to moc fair. .
Samozřejmě vím, že to jsou peníze z daní, které podle určení daní jsou někam směrovány. A pokud jsou určeny na školství a výuku, tak ne na to, aby PC běžely v mimopracovní době na nějaký mimovýúkový projekt, který zaštiťuje nějaká neziskovka. A jsem přesvědčen, že ani zřizovatel by k tomu nedal souhlas
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Mareczech
Příspěvky: 129
Registrován: 29. 01. 2013, 19:00

Re: SETI

#85

Příspěvek od Mareczech »

MilAN píše:Myslíš, jako že ty bys provozoval svůj koníček a stát by platil provoz ?
Podporovat seriozní vědecké úsilí za pomoci organizace zabývající se vzděláním máme nazývat "koníčkem"?? Proč by nemohl stát platit provoz skrze rozhodnutí ředitele, který takovou aktivitu podpoří? Už jen proto, aby zvýšil zájem žáků o tuto problematiku, kteří se sami můžou zapojit?
Nebo snad distribuované výpočty jsou takový nesmysl, že se jím má cenu zabývat jen jako koníček?

Každopádně díky za názor. Můj dotaz mířil trochu jiným směrem.
Celestron SkyMaster 25x100 na stativu Vanguard Tracker 2
Canon 15×50 IS
KOWA YF 8x30
Genira 8×30 made in DDR
filtry TS #80A a #21, Omegon LPR
vodička Baader a hadřík Meade
Uživatelský avatar
Mareczech
Příspěvky: 129
Registrován: 29. 01. 2013, 19:00

Re: SETI

#86

Příspěvek od Mareczech »

Karell píše:Asi nejživější server s potřebnými informacemi najdeš tady: https://www.czechnationalteam.cz/
Díky, přesunu své dotazy tam.
Celestron SkyMaster 25x100 na stativu Vanguard Tracker 2
Canon 15×50 IS
KOWA YF 8x30
Genira 8×30 made in DDR
filtry TS #80A a #21, Omegon LPR
vodička Baader a hadřík Meade
xarrow
Příspěvky: 72
Registrován: 13. 06. 2018, 14:44

Re: SETI

#87

Příspěvek od xarrow »

Mareczech píše:Dobrý den/ahoj,

rád bych se zapojil do některého z projektů distribuovaných výpočtů. Ostatně jsem se nedávno rozvzpomněl, že jsem nějaký ten rok zpátky měl BOINC nainstalovaný na mém PC a do pár projektů se zapojil (MilkyWay, Asteroids). Vracím se zpět s myšlenkou, že bych rád využil mé dvě dlouhodobě nevyužitá PC pro tyto účely. Poradili byste mi prosím, kde načtu potřebné informace? Rád bych si ujasnil především tyto otázky: spotřeba energie, smysl jednotlivých projektů a celkově svět distribuovaných výpočtů obecně. Jaký potenciál mají DV v době superpočítačů a pomalu nastupujících kvantových počítačů?
Zároveň si pohrávám s myšlenkou, že u nás ve škole (jsem povoláním pedagog) se každý víkend bezprizorně "válí" spousta PC, která mají potenciál se zapojit. Ale na takový projekt mi zatím chybí nadšení a znalosti. Možná časem.

Díky za odpověď!

Mareczech
Už je to pár let, co jsem to jel na kolejích. Mě tehdy zaujal https://www.worldcommunitygrid.org/rese ... rojects.do. Již zmíněné fórum i stránky jsou v češtině nejlepší.
Co se týče energie záleží na použitých počítačích :-). Jede to na RPi i v telefonu https://play.google.com/store/apps/deta ... eley.boinc. Může to jet každou noc a každý víkend na 100%. Může to vytěžovat zbytkový výkon i při práci. Smysl to asi má. Pokud věříte, že se na něco nového přijde a ten pocit stačí :-). Pokud vím BOINC co do výkonu hrubě převyšovala superpočítače. Projektů je hodně, superpočítačového času je málo. Jestli si dobře vzpomínám, tak se na platformě BOINC dají spustit i vlastní distribuované výpočty.

Takže ukázat dětem, že něco takového existuje a případně i něco spočítat mi přijde OK. Ta technologie distribuovaných výpočtů je zajímavá a samotné projekty taktéž.

Kdo nic nedělá nic nepokazí.
JanStastny
Příspěvky: 2
Registrován: 05. 12. 2019, 19:46

Re: SETI

#88

Příspěvek od JanStastny »

Nazdar všichni astronomové, jsem zde nový ale chtěl bych se přidat do Vašeho týmu v SETI@home. Mohl bych ?
Uživatelský avatar
wizard_Kysi
Příspěvky: 224
Registrován: 10. 09. 2015, 00:38

Re: SETI

#89

Příspěvek od wizard_Kysi »

Tak se přihlaš na Seti Home, tady jsi na fóru astronomů..
https://setiathome.berkeley.edu/
NWT 150/750 EQ3, sovětské bino Tento 10x50
Uživatelský avatar
janek950
Příspěvky: 705
Registrován: 30. 12. 2005, 15:38

Re: SETI

#90

Příspěvek od janek950 »

Seti@home končí (hibernuje) a od dubna 2020 přestává distribuovat WU.
https://setiathome.berkeley.edu/forum_t ... p?id=85267
janek950, Newton 203/810, ASI174MM, QHY5L-II-M, Watec 120N
Odpovědět