Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#61

Příspěvek od hades »

Měl jsem dnes opět možnost si ověřit, jak je to s kontrolou na pomezí okresů a vypadá to, že jsou z toho příslušníci (a taky příslušnice) už unavení. Při cestě na stanoviště mimo okres jsem potkal hlídku: jedno vozidlo PČR a jedno vozidlo AČR. Minule, když jsem místem projížděl, měli zapnuté majáky. Dnes už ne, přesto jsem vzorně zastavil a čekal, co se bude dít. No nedělo se nic, tak jsem raději vystoupil a šel se příslušníků zeptat, zda mě budou kontrolovat. No a oni že ne, přesto že minule jsem kontrolován byl. Asi se jim v té zimě nechce, a já se jim ani nedivím. Tož tak :lol:
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#62

Příspěvek od Cztwerec »

Já používám klasicky Waze. Jsou tam vidět s předstihem všechny kontroly. Hlavně, jsou v podstatě na stejných místech a jen jednou mě zastavili s tím, že měli dojem, že nejsem připoután, papír vidět nechtěli. Jel jsem do práce a musel jsem přes Prahu východ. Jinak mě určitě ty omezení netrápí. Kvůli astru jezdím minimálně a stačí mi ve většině případů terasa. A když nemusím tak nevyjíždím. Co mě štve mnohem víc je současný stav morálky samotných politiků...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#63

Příspěvek od Psion »

hades: řekl bych malá provokace, ale už ani na to nereagují :)
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#64

Příspěvek od dvader »

Tak já jsem zataženou oblohu a zavřené okresy dnes večer vyřešil takto:

Obrázek
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#65

Příspěvek od dvader »

Takže mám za sebou H2, H8, H12, H13, H14 a H17. :mrgreen:
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
kuceraz
Příspěvky: 568
Registrován: 14. 07. 2020, 07:00
Bydliště: Třebíčsko
Věk: 27

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#66

Příspěvek od kuceraz »

Ti, kdo byli omezeni opatřeními, budou moci od pondělí zase fungovat.
Od pondělí končí omezení pohybu na okresy a rovněž zákaz vycházení po 21 hodině.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... i-40356156

A ti, kdo fungovali i tak, mohou přestat vymýšlet různé výmluvy pro případnou hlídku :)
Dobson GSO 254/1250 | Omegon Nightstar 25x100 | Celestron Skymaster 15x70 | Omegon 2x54 Starfield | Helios HR 8x42 ED | Bortle 3-4
OndraVy
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 06. 2019, 09:24

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#67

Příspěvek od OndraVy »

MilAN píše:Mám podobný scénář : sedím večer na náměstí a popíjím rum.
Neporušuji zákaz vycházení ( vyšel jsem už před zákazem vycházení) = nikam nevycházím a sedím . Neporušuji zákaz pití na veřejnosti- žádná veřejnost tam už nemá co dělat.
A je mi to houby platné :)
A je to stejné i s hospodou, která má být zavřená po zavíračce- tak budeme sedět v zavřené, no :)
Nejlepší večerní aktivita :D
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#68

Příspěvek od hades »

OndraVy: odmazal jsem poslední příspěvek, který už byl hodně mimo téma. A taky je zakázáno citovat předcházející příspěvek
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Odpovědět