Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#46

Příspěvek od hades »

romcek: Přijde mi to tak, že u nás v okrese na to policajti prdí. Jezdím fotit normálně, bez ohledu na stav. Mám to teda pojištěné ŽL.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#47

Příspěvek od peta62 »

Podle meho ta 3 neni pravda, ale pokud je verejne zdokumentovano, jak policie prijela k bezicimu lyzarskemu vleku s lyzari a odjela s neporizenou ...
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#48

Příspěvek od MilAN »

Mám podobný scénář : sedím večer na náměstí a popíjím rum.
Neporušuji zákaz vycházení ( vyšel jsem už před zákazem vycházení) = nikam nevycházím a sedím . Neporušuji zákaz pití na veřejnosti- žádná veřejnost tam už nemá co dělat.
A je mi to houby platné :)
A je to stejné i s hospodou, která má být zavřená po zavíračce- tak budeme sedět v zavřené, no :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#49

Příspěvek od Homer »

Žádný právní předpis, ať dobrý nebo špatný, neošetří všechny možné varianty jeho výkladu. To nám ukazuje nakonec náš čelní představitel třeba u Ústavy. Vychází se i ze smyslu toho kterého opatření - tedy co bylo smyslem jeho přijetí a co má taková právní norma ošetřit. Obcházení předpisů je naším národním sportem a jsme v tom docela dobří - prosím nic ve zlém, pokud bych vyjížděl do terén, nejednal bych za hezké noci jinak :-).
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#50

Příspěvek od Cztwerec »

Já bych se vůbec nezastával našeho specifika - obcházet nařízení. Jenže ono je to i obráceně, to co naše vláda vytvořila za protiklady ve svých výkladech práva a poviností, je bohužel taky obraz typicky českého, být světový za každou cenu, ikdyž to bude Kocourkov a jít sice dál, ale o to horší cestou.

Takhle zkostnatělý aparát tu byl pravděpodobně v dobách normalizace. Ale vše prý "funguje". Omlouvám se za OT, ale nedalo mi to.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2180
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#51

Příspěvek od astar »

Martine , perfektně si to vystihl . Ještě co se netýká nařízení . Já vyjíždím a dostat se na pozorovací místo je nyní pro mne nemožné, kvůli sněhu na polní cestě -závěje, a vlastně už víc jak 2 měsíce nebylo počasí k focení .
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#52

Příspěvek od Homer »

Vystihl to dobře, ale poněkud mimo mísu :-). A jelikož každá mince má dvě strany a všechno zlé je i pro něco dobré, tak se sice v této době nemůžeme ( většinou ) věnovat svému jednomu koníčku, ale můžeme se věnovat koníčkům jiným. Navíc ten sníh konečně s trochou normální zimy jsou požehnáním pro přírodu.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#53

Příspěvek od hades »

Dnes jsem si ověřil že stačí jeden papír a můžete si jezdit pozorovat kdy chcete a kam chcete. A ten papír si klidně vytisknete doma a sami podepíšete.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#54

Příspěvek od Psion »

Pro mě je to pořád stejné, žádné omezení jsem u sebe nepozoroval, už mnoho let nikam vyjma astronomických akcí pravidelně nejezdím, stačí mi terasa :)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#55

Příspěvek od MilAN »

hades píše:. A ten papír si klidně vytisknete doma a sami podepíšete.
Tohle umí samozřejmě každý trouba, zrovna jako nadávat, že opatření nefungují
A ono jediné, co nefunguje, je tvrdý postih.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1738
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#56

Příspěvek od nou »

To na Slovensku mame zakaz vychadzania a okrem cesty do prace a lekarovi nemoze clovek od osmej vecer nikam.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2200
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#57

Příspěvek od juh »

Ale vychádzky do prírody v rámci okresu nikto nezrušil, tma je už pred ôsmou, vyraziť sa dá aj skôr a medzi 1:00 - 5:00 žiadny zákaz nie je, tak v tom čase sa dá vrátiť domov v pohode bez akýchkoľvek obmedzení.
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1738
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#58

Příspěvek od nou »

Vlastne ano zakaz vychadzania je od 5:00 do 1:00 pricom ak ma clvoek negaticny test je vynimka na
cestu na účel pobytu v prírode vrátane individuálneho športu v rámci okresu a cestu späť, pričom v prípade hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy sa za okres považuje územie Bratislavského samosprávneho kraja a v prípade mesta Košice sa za okres považuje územie okresov Košice I, Košice II, Košice III, Košice IV a Košice okolie, za predpokladu, že
Ja to aj tak riesim fotenim z dvora ked sa mozem vyspat v posteli.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#59

Příspěvek od Psion »

Jako každou zimu mám alespoň více času na kalkulačky :) Nicméně eVscope mi přinesl jednu velmi potěšující věc, ze svého místa se dívám na objekty, které jsem předtím nikdy takto neviděl a přesto sedím u stolu hezky v teple, takže jejich noční zákazy jdou mimo mě. No a přes den si zajedu kam chci, protože si podepíšu co chci, respektive co chce ta parta neschopných.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: Můžeme se teď věnovat svému koníčku?

#60

Příspěvek od FunTomas »

nou píše:Vlastne ano zakaz vychadzania je od 5:00 do 1:00 pricom ak ma clvoek negaticny test je vynimka na...
No ono sa to mení častejšie ako spodné prádlo. Najnovšie je vraj zákaz vyliezania od 20:00 do 1:00. V každom prípade si stačí prečítať právne analýzy JUDr. Krajníkovej, JUDr. Weisa a pod. Všetky tieto zákazy sú vydané mimo zákon a preto sa netreba stresovať s ich dodržiavaním (len na dobrovoľnej báze) a už vôbec ich nemožno pokutovať. Podľa platnej ústavy je obmedzenie slobody pohybu možné len zákonom. Toto čo tu máme, žiaden zákon neupravuje. Nariadenia hygienika nie sú zákony.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Odpovědět