TV TIPY

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

TV TIPY

#46

Příspěvek od Elvenking »

15.4.2004 - 20:00 - ČT2[/b]

Zázračná planeta: Vesmír (3/3)

Třetí díl britského dokumentárního cyklu "Vesmír" nám představí "životadárné" Slunce
v poněkud jiné roli, a to jako našeho potencionálního nepřítele. Pro svou záchranu bude muset lidstvo jednou Zemi opustit. Našim potomkům nezbude nic jiného, než vyvinout nová kosmická plavidla a technické prostředky pro to, aby našli nový domov na jiné planetě.


Z minulého dílu jsem viděl jen kousek,tak doufám,že tentokrát to neprošvihnu :-)
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

TV TIPY

#47

Příspěvek od vasek »

Elvenking napsal: DNES - 15.4.2004 - 20:00 - ČT2

Zázračná planeta: Vesmír (3/3)

Třetí díl britského dokumentárního cyklu "Vesmír" nám představí "životadárné" Slunce
v poněkud jiné roli, a to jako našeho potencionálního nepřítele. Pro svou záchranu bude muset lidstvo jednou Zemi opustit. Našim potomkům nezbude nic jiného, než vyvinout nová kosmická plavidla a technické prostředky pro to, aby našli nový domov na jiné planetě.


Z minulého dílu jsem viděl jen kousek,tak doufám,že tentokrát to neprošvihnu :-)Díky za upozornění, málem jsem na to zapoměl.
Jenom bych doplnil, že opakovat to budou zítra v 15:40 na ČT2(to pro ty kteří se dneska nedívali).

A ještě jeden pořad:
16.4.2004 - 17:00 - ČT2

Dobrodružství vědy a techniky
Velký třesk
Vznik vesmíru - dílo přírody nebo boží záměr?

Jsem zvědavý co to bude zač.
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

TV TIPY

#48

Příspěvek od Elvenking »

A ještě jeden pořad..
Díky,o tomhle jsem vůbec nevěděl ;)
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

TV TIPY

#49

Příspěvek od MaG »

Dneska jsem už nenahrával. Už minule mi přišlo dovný upozorňovat na nabezpečí který neexistuje, ...

Když jsem viděl dnešní upoutávku, měl jsem obavy .. a když tam četli komentář, že nás jednou zabije naše hvězda, musel jsem urgentně zvolat na manželku ať to přepne.. a přepla to dobře na Slunce seno, tak mám zas dobrou náladu.

NÁS, to jako jistě myslela lidi Jo, tak nás určitě zabije Slunce... no, uvidíme. Vlastně neuvidíme. :(
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

TV TIPY

#50

Příspěvek od FunTomas »

Skor ako to Slnko zabije nas sa tu asi pozabijame navzajom. :(
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

TV TIPY

#51

Příspěvek od Radous »

Ouch to nestíhám. Bude opakování?

A ještě jeden pořad:
16.4.2004 - 17:00 - ČT2

Dobrodružství vědy a techniky
Velký třesk
Vznik vesmíru - dílo přírody nebo boží záměr?

Jsem zvědavý co to bude zač.
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

TV TIPY

#52

Příspěvek od vasek »

Radous napsal: Ouch to nestíhám. Bude opakování?

A ještě jeden pořad:
16.4.2004 - 17:00 - ČT2

Dobrodružství vědy a techniky
Velký třesk
Vznik vesmíru - dílo přírody nebo boží záměr?

Jsem zvědavý co to bude zač.Opakovat to budou:
úterý 20.4. v 5:00 na ČT2,
čtvrtek 22.4. v 3:55 na ČT2.
Samé lepší časy :P
Jinak je docela užitečné posílání upozornění na pořad z ČT na mobil.
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

TV TIPY

#53

Příspěvek od A.K. »

Dnes - Spektrum 20:50 Elegantní vesmír (1/3)

Nejsem si jistý, zda se jedná o seriál inspirovaný knihou Briana Greena, na stránkách Spektrum nejsou bližší informace. Ale seriál, který uvádí sám B. Green (http://www.pbs.org/wgbh/nova/elegant/) má 3hod, což by odpovídalo 3 dílům na Spektrum. Pokud půjde o něco jiného, tak se omlouvám  ;)

No a jestli půjde opravdu o Elegantní vesmír s B. Greenem, tak to bude stát za to. Tedy minimálně pro ty, kteří četli stejnojmenou knihu, nebo četli něco o teorii superstrun.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

TV TIPY

#54

Příspěvek od A.K. »

T.o.m napsal: Vřele doporučuji Space Odyssey 2001, ale chce to shlídnout asi víckrát, a navíc to je nepochopitelné pro toho, kdo nečetl knihu. Jinak díla od A.C. Clarka jsou víceméně všechny bombový, idkyž knihy budou asi lepší (četl jsem od něj snad všechno).
Včera jsem ten film viděl, dobrý, až na tu podezřele velkou gravitaci ;D
TomTak dnes poprvé budu mít možnost tenhle film konečně vidět. Vlastně můžete všichni, kdo máte večer čas.

2001: Vesmírná odysea, 21:30 ČT2

Podle slov některých lidí v nedávném dokumentu věnovaném Stanleymu Kubrickovi se dá film pochopit opravdu až po několikátém shlédnutí, tak doufám, že to napoprvé alespoň trochu zvládnu.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

TV TIPY

#55

Příspěvek od T.o.m »

K té 2001: Space Odyssey: Četl jsem nejprve knížku, takže mi bylo vše jasné, ale kdybych ji nečetl, tak nevim nevim.
Každopádně doporučuju hlavně knihu - ne, že by byl film špatný - naopak si ani nedokážu představit, jak jinak námět přenést na obrazovku, ale není to opravdu odpočinková podívaná.
Určitě se mrkněte - opravdu stojí za to ;)
Tom
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

TV TIPY

#56

Příspěvek od FunTomas »

T.o.m napsal: ... ale není to opravdu odpočinková podívaná.
Určitě se mrkněte - opravdu stojí za to...Pokial pritom nezaspite ako ja dva krat zo styroch pokusov. :sleeping:
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
kapo
Příspěvky: 66
Registrován: 16. 09. 2004, 23:49

TV TIPY

#57

Příspěvek od kapo »

jednoznacne najlepsie scifi s vesmirnou tematiou je StarTrek. Nan si dopustit nedam.. :nono:
www.startrek.cz , www.albatani.cz , tam najdete kopu odkazov na ine stranky.. Je to jedine scifi, ktore bolo rozoberane vo vedeckych casopisoch (warpovy pohon, atd..) a ked si budete vsimat suvislosti, zistite, ze StarTrek je akoby varovanie pred seba-samymi..
Skoda, ze StarTrek vysiela len CT1 a to vzdy okolo 01:00 hod. rano a neskor.. Kedze nemam video, akurat citam obsahy na nete.. Pred nedavnom Markiza odvysielala Star Trek - First Contact.. Naozaj super..

Pravdaze filmy, ako kontakt, misia na mars, a pod.. :hi:
Slovak Organisation for Space Activities
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

TV TIPY

#58

Příspěvek od Pavuk_ »

:finger: :finger: :finger: :finger:
za 10 minut na STV2ke zacina relacia pod lampou. repriza zo vcera, super debata o kozmologii.
Nenechajte si ujst, podrobnejsie info http://www.stv.sk/programid.php?inet_id ... ms_id=7259
Ja to nahravam na VHS. Keby daco.
Uživatelský avatar
lubomir
Příspěvky: 684
Registrován: 23. 04. 2004, 19:58

TV TIPY

#59

Příspěvek od lubomir »

skoda , ze si to nenapisal vcera nie som doma
YEPUN telescope 254/1200, EQ6-goto, CG5+ Newton 152/903, R 70/700, 70/1000, Dobson 130/1100, Canon 40D, L 70-200/2,8 www.astrosid.szm.sk
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

TV TIPY

#60

Příspěvek od Pavuk_ »

lubomir napsal: skoda , ze si to nenapisal vcera nie som domaJe mi luto, ja som to zistil az vcera v noci, ked to zacalo a nahravam to teraz v robote na video :P
Ale prekotim to do PC a mozete si to stiahnut OK ?
Odpovědět