TV TIPY

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

TV TIPY

#31

Příspěvek od Elvenking »

Taky se mi zdá,že něco s velice podobným obsahem už dávali...ale i tak je to nádhera.
....myslím,že i mluvené slovo co se do obsahu týče je skvělé,často k zamyšlení. Nebo ten balet to byla přece krása! ;)

Na CD bych to určitě bral :-)
I think,therefore i am
Telesto
Příspěvky: 114
Registrován: 01. 05. 2002, 17:40

TV TIPY

#32

Příspěvek od Telesto »

Taky se přidám... Mám to štěstí, že jsem je viděl skoro všechny... Můžu tedy porovnávat ;)

Hodně mě mrzí u takových filmů řada nelogičností a občas i naprostých nesmyslů. Asi zklamu Myzera, ale Armageddon v těch nesmyslech asi vede. Každopádně i tak se na něj rád zase někdy podívám... Škoda, že není v možnostech Hollywoodu dotáhnout dobrý film do dobrého konce... Krásnou ukázekou je Event Horizon. Ten konec je typická americká vyvražďovačka... HRŮZA!!! :P

Ještě mezi klasické filmy o vesmíru bych určitě dodal Vetřelce ;D Všechny díly... Jednička podle mě super (opět jako jinde nelogičnosti atd.) dvojka ušla, trojka... ehm... no a čtverka akční vyvražďovačka ;D

Nebo třeba Černočerná tma (Pitch black). Docela zajímavý film...

Nebo co hvězdná pěchota ;D ;D ;D To je až tak absurdní, nelogické, přeplácané, s prominutím debilní až je to super. Vypnu mozek a jdu se dívat ;D Nejvíc se mi to líbilo na ORF (rakouská televize), kde ty nechutné scény cenzurovali. To bylo super, protože jestli jste někdo viděl Hvězdnou pěchotu, tak se ani nebudete divit, že ten film po cenzuře byl asi o půl hodiny zkrácený... A naprosto nesmyslný. ;D Příklad. Jistě si vzpomenete na brouka sajícího mozek toho pilota téměř nakonci filmu. Originální verze je dost nechutná... To však naši milí sousedé vystřihli, takže scéna vypadala asi takto... Pilot něco říká broukovi, plivne mu do "xichtu" a střih... už leží mrtvý. Nebo slečna utíká se zbraní v ruce před broukem a střih... Slečna naříká protože je bez ruky ;D Skutečně doporučuji tu cenzurovanou verzi... Je ještě lepší než originál ;D

Každopádně pořdádná scifárna z vesmíru mi holt chybí. 2001 atd... Super, ale už strašího data... Chtělo by to něco nového...

Co se týče knížek... Frederick Pohl a jeho Gateway... BOMBA!!! Čte se jedním dechem... Má to čtyři díly... Zatím jsem přečetl první Gateway a druhý Za hranicí modrého jevu a teď se chystám na třetí a čvrtý... Fakt bomba... i ta dvojka.
Uživatelský avatar
GaN
Příspěvky: 233
Registrován: 07. 07. 2006, 16:23

TV TIPY

#33

Příspěvek od GaN »

Pro Telesto. Kde jsi sehnal třetí a čtvrtý díl Gateway? Podařilo se mi sehnat jen první dva díly. Skvělé!
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

TV TIPY

#34

Příspěvek od Radous »

peta napsal: a co treba DUNE od davida lynche? to uz je o poznani vetsi prasarnicka knihu jsem bohuzel necetl, pry je to tezky pribeh na zfilmovani, vsak i lynch priznava, ze je to jeho zrejme nejslabsi dilo... presto otrlym doporucuju btw. hraje tam mladicky sting...Jojo... je to super film, ale je to s nim jako s hvězdnýma válkama... knížka moc obsáhlá, aby se to dalo nahustit do jednoho filmu. Bylo by lepšejší, rozdělit to navíc dílů... Ale přesto že je to jeho "nejslabší film" stojí za to a vřele doporučuji... :hi:
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Telesto
Příspěvky: 114
Registrován: 01. 05. 2002, 17:40

TV TIPY

#35

Příspěvek od Telesto »

GaN napsal: Pro Telesto. Kde jsi sehnal třetí a čtvrtý díl Gateway? Podařilo se mi sehnat jen první dva díly. Skvělé!
Ve Zlíně v knihovně. Tedy aspoň třetí díl. Čtvrtý jsem ještě nesháněl... Jinak knihkupectví nehrozí :(
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

TV TIPY

#36

Příspěvek od A.K. »

MaG napsal: Heleďte se a dávali oni už to teď nedávno někde?
Určitě to dávali, pamatuju si tu simulaci supernovy .... I když ta simulace byla taky i někde jinde.

Nevim jestli to bylo zrovna na ČT. Dost často dávají podobný dokumenty na Discovery.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

TV TIPY

#37

Příspěvek od Radous »

Sledovali jste včera seriál vesmír na ČT2? docela pěkně udělaný...
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

TV TIPY

#38

Příspěvek od A.K. »

Moc se mi líbílo spojení hudby s animacemi. Paráda.

V souvislosti s včerejším obsahem seriálu sem dám odkaz na včerejší informaci, kterou jsem četl.

http://www.tiscali.cz/mult/tis_aktualit ... &chan=mult
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

TV TIPY

#39

Příspěvek od Elvenking »

Škoda,tenhle díl jsem neviděl celý,jen malý kousíček.. jaké to bylo?

--------------------------------------------
Teda dneska mam ale den,prošvih sem i opakování a dokonce i simpsonovi a další mé oblíbené pořady :behead: ...celej den,nechápu proč,sem proseděl u compa,hrál sem H&D2 ...nechápu jak se mi to vůbec mohlo stát,už je mi z toho trochu blbě..snad se nestanu závislákem....musím se rehabilitovat pohledem na noční oblohu ;)
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
Jura_S.
Příspěvky: 59
Registrován: 09. 06. 2003, 01:33

TV TIPY

#40

Příspěvek od Jura_S. »

Telesto napsal:

Ve Zlíně v knihovně. Tedy aspoň třetí díl. Čtvrtý jsem ještě nesháněl... Jinak knihkupectví nehrozí  :(
Ahoj, pokud budete mít zájem o tyto knihy v elektronické podobě, tak je najdete tady...
http://bookz.webwizard.sk/knihy/pohl/pohl.htm
:hi:
http://kukdotmy.wz.cz&&MEADE LX50 10"
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

TV TIPY

#41

Příspěvek od A.K. »

Elvenking napsal: Škoda,tenhle díl jsem neviděl celý,jen malý kousíček.. jaké to bylo?
V podstatě o tomhle  ;)


O štěstí, které naše planeta má v prostoru, kde číhá tolik nebezpečí. Možným nebezpečím bylo dokonce dostat se do blízkosti černé díry ....

Myslim, že právě takový typ seriálu dokáže člověka přinutit mrknout na noční oblohu a zamilovat si ji. Nejvíc mě včera dostala animace pohledu na Slunce a jak se po chvíli v pozadí vynořila obrovská hvězda pro demostraci rozdílných velikostí gravitací.

Nejde jen o strohá vědecká vysvětlování, ale o opravdu dobrou práci (co jiného od BBC čekat ;))
--------------------------
Nezoufej, další reprízy 2. dílu jsou 16. dubna (středa) ve 13:45 a 15. dubna (úterý) ve 20:00
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

TV TIPY

#42

Příspěvek od MaG »

Mám to zas nahraný, ale tentokrát mi tam chybí možná první minuta.

Druhý díl mě opět potěšil animacemi. Co mě nenadchlo bylo opakování záběru s pohybem "černé díry". Celkově mě druhý díl nenadchl tolik co první, už proto, že tam upozorňují na nebezpečí od černé díry, kterému nedávám žádnou váhu. Celkově to tam bylo podáno dost divně. Ale budiž.... :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

TV TIPY

#43

Příspěvek od Elvenking »

A.K. napsal:
Nezoufej, další reprízy 2. dílu jsou 16. dubna (středa) ve 13:45 a 15. dubna (úterý) ve 20:00
Dík ;)
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Re: TV TIPY

#44

Příspěvek od Myzer »

Telesto píše:Hodně mě mrzí u takových filmů řada nelogičností a občas i naprostých nesmyslů. Asi zklamu Myzera, ale Armageddon v těch nesmyslech asi vede. Každopádně i tak se na něj rád zase někdy podívám... Škoda, že není v možnostech Hollywoodu dotáhnout dobrý film do dobrého konce...
Tiez nemam rad zle spraveny koniec, napr. Vreskot 1, aj ked o vesmire moc nie je. Do zaveru dej fantasticky, ale co spravili na konci to sa tak lahko nevidi. :behead:

Inak k tomu Armageddonu, je mi jasne, ze nezmysly tam su, ale mozno sa treba nato pozerat tak, ze ten film sa ani nesnazi byt "realny". Je to skor zmes uvolneneho napatia, akcie, komedie, humoru a dojimaveho konca. :'( /trapneho/

Velmi dobry film co som nedavno videl je "Kruh", s tym snad budete suhlasit. :hi:
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
ROBIN
Příspěvky: 51
Registrován: 14. 08. 2003, 02:56

TV TIPY

#45

Příspěvek od ROBIN »

Myzer napsal:

Velmi dobry film co som nedavno videl je "Kruh", s tym snad budete suhlasit. :hi:

Tiež "Telefónna búdka" je super. Ale to už je na novú tému na úplne inom fóre. ;)
Odpovědět