Fázy mesiaca

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
flutsk
Příspěvky: 5
Registrován: 20. 03. 2005, 19:13

Fázy mesiaca

#16

Příspěvek od flutsk »

MMys píše,
Nemůžu si pomoct, ale začíná mi to tady trošku zavánět čímsi jako astrologií.

...nič si z toho nerobte, ste na správnom mieste - astronómiu predchádzala astrológia.
Ale či už v "souhvězdích alebo znameních " som si istý že viete o čom som písal, haranice majú spoločné medzi danými poludníkmi.
Myslel som pod rovinou rovníka Zeme a nad rovinou rovníka Zeme. V tom prípade to už vyzerá inak, že?

hovoríte.:
Horní část stromu je pod vlivem přitažlivé síly Měsíce NAPROSTO STEJNĚ jako dolní
-Presne tak, ale každá rastlina má podzemok(korene) a nadzemok (korunu) - takisto ako u človeka máme horný krvný obeh a dolný krvný obeh.
Tieto veci sú práve ovplyvňované príťažlivosťou mesiaca a to už celkom tak NAPROSTO STEJNÉ nie je. O tom vedel už starý Kneip pred 150 rokmi a ja snažím o tom dozvedieť viac.
Ďakujem za upozornenie a prajem pekný deň.
Uživatelský avatar
dusko
Příspěvky: 76
Registrován: 17. 01. 2003, 03:28

Fázy mesiaca

#17

Příspěvek od dusko »

flutsk napsal: MMys píše,
...nič si z toho nerobte, ste na správnom mieste - astronómiu predchádzala astrológia.
tak nad tymto sa moze normalny clovek iba pousmiat. pretoze prave ste povedal, ze lietadlo bolo skor ako teoria vztlaku :-). v davnych casoch bezpochyby nemozno oddelovat astronomiu od astrologie, treba ale brat do uvahy, ze vtedy aj vestili zo zvieracych vnutornosti apod. hmm... to sice robia poniektori aj dnes, ale predsa... fascinuje ma, s akym vyraznym nedostakom vedomosti z oblasti, ktorym sa venujete, ste schopny s bohorovnym kludom tvrdit totalne voloviny...

flutsk napsal:
hovoríte.:
Horní část stromu je pod vlivem přitažlivé síly Měsíce NAPROSTO STEJNĚ jako dolní
-Presne tak, ale každá rastlina má podzemok(korene) a nadzemok (korunu) - takisto ako u človeka máme horný krvný obeh a dolný krvný obeh.
Tieto veci sú práve ovplyvňované príťažlivosťou mesiaca a to už celkom tak NAPROSTO STEJNÉ nie je. O tom vedel už starý Kneip pred 150 rokmi a ja snažím o tom dozvedieť viac.
chcel som reagovat, ale uz ma presla chut.

flutsk napsal:
Ďakujem za upozornenie a prajem pekný deň.

taktiez prajem pekny den. dufam, ze ho stravite usilovnym studiom...

dusko
Victorius
Příspěvky: 60
Registrován: 25. 03. 2005, 02:41

Fázy mesiaca

#18

Příspěvek od Victorius »

Pro okultní vědy existují jiná fóra. :P
victorius[at]atlas[dot]cz
Odpovědět