Ceny vybavení v zahraničí

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Andy

Ceny vybavení v zahraničí

#1

Příspěvek od Andy »

Přesunuto z tématu CELESTRON NEXIMAGE - CCD KAMERA


Alien napsal: Na deep-sky teď Meade dělá DSI (Deep Sky Imager). Více zde: http://www.meade.com/dsi/overview.html
a zde:
http://www.meade.com/dsi/index.html .
Cena cca 13.000. Vzhledem k rozměru čipu už je lepší koupit třeba použitou digitální SLR. Nicméně je časopisem Sky and Telescope uveden jako Hot product pro rok 2005.

Cena je na většině serverů 300 USD + doprava do 60USD + nějaké clo a DPH, tudíž cena okolo 10 tisíc. I tak je to ale drahé a pro DSO nic moc. Zasloužilo by si to aktivní chlazení na teploty pod nulu, takhle to bude mít i solidní šum.
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Ceny vybavení v zahraničí

#2

Příspěvek od Alien »

Tak já jsem uvedl cenu za kterou to nabízí český prodejce.
Andy

Ceny vybavení v zahraničí

#3

Příspěvek od Andy »

Alien napsal: Tak já jsem uvedl cenu za kterou to nabízí český prodejce.Ano to vím, bohužel ta cena 13 tisíc je trochu přehnaná a za takovou se jich moc neprodá. V tomhle případě to prodejci trochu asi přehnali s marží, protože 300 USD je oficiální cena a prodejce dostane jistě slušnou slevu z této částky.
Mimochodem se k řadě dalekohledů dodává v akci zdarma kamera LPI, bohužel naši prodejci na to jaksi ještě nereagovali.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Ceny vybavení v zahraničí

#4

Příspěvek od Janek »

Velmi nerad opakuji, co zde na fóru již několikrát zaznělo. Nelze porovnávat inzerovanou cenu v USA a u nás.

1. Ceny v USA jsou daně prosté a cla prosté, tj. bez DPH (+19% a +/- 4% jak na čem)
2. Cena od fabriky je sice nižší, ale protože do ČR to u většiny výrobků nejde z USA, ale MUSÍ to jít přes evropskou centrálu a tam si také něco přidají (viz ceny v Německu) a započtou samozřejmě dopravu z USA.
3. U některých značek navíc dochází v Evropě k přepočtu USD na EUR a evropští disrtibutoři si z pochopitelných důvodů nechávaji vatu na kurzový rozdíl ...
4. Marže v ČR bohužel musí pokrývat i případné reklamace, neboť i když evropské servisní středisko reklamaci uzná a vymění, dopravu tam a zpět hradí prodejce (obzvlášť u dalekohledu třeba GPS je to ranec).
5. Akce, běžně inzerované v USA se přes Evropu do Čech většinou nedostanou, a pokud ano tak s takovým zpožděním ....
6. A když už náhodou berete rovnou ze Států a všechno funguje tak jak má, ceny jsou příznivé atd. pak se to zadrhne třeba na tom, že dotyčná firma expeduje výhradně např. s DHL nebo FedExem - no a je to opět 30% navrch za dopravu.

Myslím, že zde objasňuji pro obchodníky starou známou věc a pro kupující naprosto nevysvětlitelné. Vždyť v těch Státech je to tak levné ... a ještě dají slevy.

Ale nejjednodušší je to vyzkoušet - objednat, zaplatit, oběhnout celní poštu, vyzkoušet a zkusit vyreklamovat ...

Mimochodem, máte někdo zkušenosti s platbou přes systém PayPal?
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Andy

Ceny vybavení v zahraničí

#5

Příspěvek od Andy »

Janek má naprostou pravdu. Bohužel německý Meade prodává kameru za 390 EUR, což je sprostý, ovšem bohatí Němci to asi skousnou. Oficiální cena na stránkách Meade je 299 USD. Samozřejmě mou vypočtená cena je včetně dopravy, cla a DPH při nákupu z USA. Reklamace takového zboží je samozřejmě věc drahá (doprava).
Všeobecně je mnohem výhodnější nakoupit u místního výrobce, pokud cena není přemrštěná díky přeprodejům Výrobce-Distributor USA-Distributor EU-ProdejceČR o tolik, že rozdíl je pak u 100 tisíc např. 40 tisíc korun a to jsem už několikrát viděl. Pak už je levnější si udělat výlet do USA, strávit tam týden dovolenou a přivézt dalekohled, který i tak vyjde o 20 tisíc levněji se všemi náklady (nepočítaje, když to někdo neproclí).

PayPal podle mých informací je pouze pro lidi s pobytem v té dané zemi (je to uvedeno na stránkách PayPalu) My tam uvedeni nejsme, nebo minulý rok jsem tam ČR neviděl, tudíž nemůžeme tímto systémem platit.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Ceny vybavení v zahraničí

#6

Příspěvek od Pavuk_ »

Janek napsal: Velmi nerad opakuji, co zde na fóru již několikrát zaznělo. Nelze porovnávat inzerovanou cenu v USA a u nás.

1. Ceny v USA jsou daně prosté a cla prosté, tj. bez DPH (+19% a +/- 4% jak na čem)
2. Cena od fabriky je sice nižší, ale protože do ČR to u většiny výrobků nejde z USA, ale MUSÍ to jít přes evropskou centrálu a tam si také něco přidají (viz ceny v Německu) a započtou samozřejmě dopravu z USA.
3. U některých značek navíc dochází v Evropě k přepočtu USD na EUR a evropští disrtibutoři si z pochopitelných důvodů nechávaji vatu na kurzový rozdíl ...
4. Marže v ČR bohužel musí pokrývat i případné reklamace, neboť i když evropské servisní středisko reklamaci uzná a vymění, dopravu tam a zpět hradí prodejce (obzvlášť u dalekohledu třeba GPS je to ranec).
5. Akce, běžně inzerované v USA se přes Evropu do Čech většinou nedostanou, a pokud ano tak s takovým zpožděním ....
6. A když už náhodou berete rovnou ze Států a všechno funguje tak jak má, ceny jsou příznivé atd. pak se to zadrhne třeba na tom, že dotyčná firma expeduje výhradně např. s DHL nebo FedExem - no a je to opět 30% navrch za dopravu.

Myslím, že zde objasňuji pro obchodníky starou známou věc a pro kupující naprosto nevysvětlitelné. Vždyť v těch Státech je to tak levné ... a ještě dají slevy.

Ale nejjednodušší je to vyzkoušet - objednat, zaplatit, oběhnout celní poštu, vyzkoušet a zkusit vyreklamovat ...
Najschodnejsia cesta je to kupit cez net v statoch a shipnut to kamaratovi, ktory tam chodi na sluzobky. Ten Ti to privezie a mas to za cena*kurz
Problem je s objemnejsimi vecami, neviem si predstavit kupit takymto sposobom LX200 ;)
PS: na graymarket v USA stoji teraz telo 300Dcky 11750,- CZK ::) ale ked sa vam nieco pokazi tak ... :toilet:
http://www.amphotoworld.com/product.asp ... EOEOCGGFGF
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Ceny vybavení v zahraničí

#7

Příspěvek od SKYMASTER »

Janek napsal: Velmi nerad opakuji, co zde na fóru již několikrát zaznělo. Nelze porovnávat inzerovanou cenu v USA a u nás.

1. Ceny v USA jsou daně prosté a cla prosté, tj. bez DPH (+19% a +/- 4% jak na čem)
2. Cena od fabriky je sice nižší, ale protože do ČR to u většiny výrobků nejde z USA, ale MUSÍ to jít přes evropskou centrálu a tam si také něco přidají (viz ceny v Německu) a započtou samozřejmě dopravu z USA.
3. U některých značek navíc dochází v Evropě k přepočtu USD na EUR a evropští disrtibutoři si z pochopitelných důvodů nechávaji vatu na kurzový rozdíl ...
4. Marže v ČR bohužel musí pokrývat i případné reklamace, neboť i když evropské servisní středisko reklamaci uzná a vymění, dopravu tam a zpět hradí prodejce (obzvlášť u dalekohledu třeba GPS je to ranec).
5. Akce, běžně inzerované v USA se přes Evropu do Čech většinou nedostanou, a pokud ano tak s takovým zpožděním ....
6. A když už náhodou berete rovnou ze Států a všechno funguje tak jak má, ceny jsou příznivé atd. pak se to zadrhne třeba na tom, že dotyčná firma expeduje výhradně např. s DHL nebo FedExem - no a je to opět 30% navrch za dopravu.

Myslím, že zde objasňuji pro obchodníky starou známou věc a pro kupující naprosto nevysvětlitelné. Vždyť v těch Státech je to tak levné ... a ještě dají slevy.

Ale nejjednodušší je to vyzkoušet - objednat, zaplatit, oběhnout celní poštu, vyzkoušet a zkusit vyreklamovat ...

Mimochodem, máte někdo zkušenosti s platbou přes systém PayPal?
V tomto pripade se musim zastat Honzy skutecne ceny USA jsou u vestiny veci vyrazne nizsi a i vyrobci maji pro USA jinou cenovou politiky. Kdysi jsem se bavil s jednim vyrobcem o zastupovani pro CR na nejaky produkt a on se mne ptal kolik toho prodam: my jsme odpovedeli, ze radove 1000ks rocne, coz je na CR opravdu velmi mnoho. A odpoved znela ze to mu prodava jeden obchodak, takze do CR ani dodavat nebude

Proste se musime smirit s tim, ze urcite produkty mame levnejsi a urcite drazsi a budeme na tom di EU a nove zarazovanym danim a poplatkum stale hure.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Ceny vybavení v zahraničí

#8

Příspěvek od SKYMASTER »

Andy napsal: Janek má naprostou pravdu. Bohužel německý Meade prodává kameru za 390 EUR, což je sprostý, ovšem bohatí Němci to asi skousnou. Oficiální cena na stránkách Meade je 299 USD. Samozřejmě mou vypočtená cena je včetně dopravy, cla a DPH při nákupu z USA. Reklamace takového zboží je samozřejmě věc drahá (doprava).
Všeobecně je mnohem výhodnější nakoupit u místního výrobce, pokud cena není přemrštěná díky přeprodejům Výrobce-Distributor USA-Distributor EU-ProdejceČR o tolik, že rozdíl je pak u 100 tisíc např. 40 tisíc korun a to jsem už několikrát viděl. Pak už je levnější si udělat výlet do USA, strávit tam týden dovolenou a přivézt dalekohled, který i tak vyjde o 20 tisíc levněji se všemi náklady (nepočítaje, když to někdo neproclí).

PayPal podle mých informací je pouze pro lidi s pobytem v té dané zemi (je to uvedeno na stránkách PayPalu) My tam uvedeni nejsme, nebo minulý rok jsem tam ČR neviděl, tudíž nemůžeme tímto systémem platit.
Uz jsi vezl napr. 30cm dalekohled letadlem? Myslis si, ze ti to v USA opravi na pockani? Ze s tim nebudes mit zadne dalsi naklady? Zkusenosti hovori jinak.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Andy

Ceny vybavení v zahraničí

#9

Příspěvek od Andy »

SKYMASTER napsal:
Uz jsi vezl napr. 30cm dalekohled letadlem? Myslis si, ze ti to v USA opravi na pockani? Ze s tim nebudes mit zadne dalsi naklady? Zkusenosti hovori jinak.

Neměl jse zrovna na mysli věc vážící 100kg, ale např. malý přenosný apochromát nebo kameru. Místní prodejce to samozřejmě taky neopraví na počkání a odešle svému prodejci a ten zase jinam, takže to může trvat i daleko déle než kdy to pošleš do USA rovnou.

Já upřednostňuji místního výrobce, pokud dodací a cenové podmínky jsou srovnatelné nebo kryjí rizika nákupu. Kupovat drahý dalekohled nabitý elektronikou je rizikový nákup. Pokud ale tady stojí dalekohled vážící 22kg 55.000,- Kč a venku stojí 28.000 (ceny včetně DPH a cla) pak není něco v pořádku a je na uvážení, zda neriskovat reklamaci v USA.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24303
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Ceny vybavení v zahraničí

#10

Příspěvek od MilAN »

To: Andy:
Mohu s klidným svědomím napsat, že s našimi dovozci mám daleko lepší zkušenosti a z jejich podnikání mám daleko lepší pocit, než kdybych měl soudit jen dle tvého příspěvku. Navíc se můžeme podívat po jiných obchodech po Evropě, jaké jsou tam ceny.
A pokud někdo zvolí individuální dovoz, doporučoval bych následující článek od Jirky Duška ze dne 2/2/2005:
http://denik.hvezdarna.cz/
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Andy

Ceny vybavení v zahraničí

#11

Příspěvek od Andy »

MilAN napsal: To: Andy:
Mohu s klidným svědomím napsat, že s našimi dovozci mám daleko lepší zkušenosti a z jejich podnikání mám daleko lepší pocit, než kdybych měl soudit jen dle tvého příspěvku. Navíc se můžeme podívat po jiných obchodech po Evropě, jaké jsou tam ceny.
A pokud někdo zvolí individuální dovoz, doporučoval bych následující článek od Jirky Duška ze dne 2/2/2005:
http://denik.hvezdarna.cz/
Tomu nerozumím. Já jsem jednoznačně napsal, že bych kupoval u našich prodejců, vyjma spec. případů a nevím jak jsem vyvolal v Tobě pocit nedůvěry v naše prodejce. Že bych psal něco mezi řádky???
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Ceny vybavení v zahraničí

#12

Příspěvek od SKYMASTER »

Vzdy uprednostnuje kazdy nakup doma a je jen otazkou co je rozdil, ktery je ochoten zaplatit.

Nemusime jit jen do USA, ale treba do Ciny, kde fotaky CANON jsou levnejsi take o nejakych 30%. Ci jinam s jinymi produkty.

Tak to je vzdy a zalezi jen na tobe :-)

Jen musim rici nasledujici:

Zakaznik si malokdy do ceny zapocita vsechny naklady (nejsou jen cla a DPH). Nekdy je zjisti az potom a pak uz je nikde neprizna, protoze by byl za blbce viz clanek Duska ukazuje na spoustu blbosti, ktere udelali (a ja jako clovek s dosti velkymi zkusenosti s dovozem) a ja si ho vazim za to, ze je priznal. I kdyz to podal ne jako blbost zakaznika, ale jako nejake vicenaklady ale neznam presne podrobnosti. Jsem presvedceny o tom ze nemuseli vubec vzniknout.

Nekdy vsak tomu nelze vubec zabranit :-)

Ja uvedu maly priklad. Koupil jsem v Asii 50ks vyrobku po 13 USD vse bylo domluveno, prepravce, ceny. Nikde zadny problem. Ale vyrobce to nedodrzel poslat jinou prepravkou. Misto 130USD prepravneho mne to stalo 600USD Takze misto vysledne nakupni ceny 16USD byl nakup 25 USD a je to. Nase prodejni cena byla 19,90 :-)

Namitnete ze jsme to nemuseli prebirat, ze jsme mohli chtit rozdil po vyrobci atd. jo to vsechno muzu. Ale jsme pro vetsinu vyrobcu vyrobcu tak maly, ze to sice pozadujeme, ale nekteri reknou, ze to neuhradi. A pak muzes nakupovat dale ci ne. Trh je cimdale horsi a vyrobci vuci distributorum tvrdsi.

Bezne se nam stava, ze i kdyz uvedeme 220V, i kdyz uvedeme jakou mame zasuvku atd. vyrobi to spatne. Naklady nekdy nesou oni nekdy my.

Je to opravdu tezke. A pokud si nekdo mysli, ze je jednoduche podnikat at to zkusi :-)

Maly priklad naklady firmy se tremi osobami se pohybuji kolem jednoho milionu rocne. Pri 30% marzi musis prodat zbozi za cirka 4miliony korun. Tak jdi dotoho a prodej za 4.000.000 Kc dalekohledu rocne a budes aspon na nule Tech 30% marze je nekdy ale sen a tak jsi na tom jeste hur, no nic prodej za 10.000.000 Kc a pak jsi v pohode.

Tak nejak to je. Jen ten kdo nic nedovazel cim by se zivil vcetne nekolika zamestancu muze mluvit o tom, ze nekde jsou jine ceny.

Jsou protoze ty zeme jsou v prodeji uplne jinde nez my.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Andy

Ceny vybavení v zahraničí

#13

Příspěvek od Andy »

Janek napsal: Jen pro zajímavost, včera jsem si objednával něco z USA z úplně jiného oboru, co tu již pár let nemohu sehnat za cca 500 USD a doprava FedExem je 700 USD a konkurenčním UPS 440 USD.
Pokud by se takhle nakupovalo častěji, vyplatila by se "kurýrní služba" přes studenty, kteří z USA lítají prakticky každý den. Za 5000 by se každý přetrhl, protože např. zpáteční letenka do NewYorku stojí kolem 9000,- Kč bez poplatků. No ono by se vyplatilo i zajet tam osobně, protože těch 440 USD nakonec s DPH vyjde na 12000,- ;D
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Ceny vybavení v zahraničí

#14

Příspěvek od FunTomas »

SKYMASTER napsal: ... Ale jsme pro vetsinu vyrobcu vyrobcu tak maly, ze to sice pozadujeme, ale nekteri reknou, ze to neuhradi. A pak muzes nakupovat dale ci ne. Trh je cimdale horsi a vyrobci vuci distributorum tvrdsi.
...
K zakaznikovi (akemukolvek malemu) by sa mali vyrobcovia a predajcovia spravat maximalne korektne a svoje chyby znasat na vlastne naklady. Ja sa teda cudujem, kde su tie "trhove zakony", ktore mali sposobit zanik takehoto vyrobcu. To je vari jediny na svete, ze si moze dovolit taketo nieco? Monopolista?
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Ceny vybavení v zahraničí

#15

Příspěvek od SKYMASTER »

Andy napsal:

Pokud by se takhle nakupovalo častěji, vyplatila by se "kurýrní služba" přes studenty, kteří z USA lítají prakticky každý den. Za 5000 by se každý přetrhl, protože např. zpáteční letenka do NewYorku stojí kolem 9000,- Kč bez poplatků.  No ono by se vyplatilo i zajet tam osobně, protože těch 440 USD nakonec s DPH vyjde na 12000,- ;D

Ty na to koukas jako soukroma osoba :rotflmao: u obchodniho zbozi to neni tak jednoduche. A never tomu, ze by se kazdy pretrhl. Staci kdyz k tomu bude muset vyridit v USA papiry :rotflmao: Samozrejme namitnes ze nejlepsi je podvadet a provezt. To jde jen do urciteho objemu.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Odpovědět