Bláznova úvaha - jsme sami?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Neprokazatelny
Příspěvky: 5
Registrován: 06. 02. 2005, 12:47

Bláznova úvaha - jsme sami?

#1

Příspěvek od Neprokazatelny »

Zdravím,
Sepsal takovou malou úvahu, u které jsem málem zpakatěl.. tak si prosím uvědomte, jak problematické bylo její dokončení. Je mi zcela jasné, že v polovině naprosto zblbnete, nebo mne zatratíte, dáte mi tisíce jmen, z nihž některá možná ani neznám. Budete litovat času, který jste strávili jejím čtením a budete mne za to právem nesnášet. Ale věřím tomu, že čtení nezabere více času, než Vaše ranní higiena... s koupelí a snídaní Proto znovu předem upozorňuju na fakt, že se jedná POUZE o úvahu. Berte to třeba jako školní slohovou práci.
No...jak začít.. Vedl jsem s kamarádem takovou diskusi o lidstvu. No jasně, taková prostá fylozofická úvaha o zoufalství jedince a marnosti společnosti. Potom jsme přešli na mezihvězdné lety a kolonizaci Vesmíru s tím, že na každé obyvatelné planetě se budou lidé, kteří zde budou "vysazeni" vyvíjet různými způsoby, budou se přizpůsobovat planetě. Tím jsme došli k tomu, že uvidí-li někdy člověk na vlastní oči tvora z jiné planety, bude to vlastně něco jako jeho bratranec.

A od té doby mám v hlavě brouka. Copak brouka...SLONA. Na netu jsem narazil na článek o miniaturizaci. Heh, to je paradox, co, sloní problém v miniaturizaci...
A tam stálo, že bude-li se inteligentní civilizace vyvíjet a bude-li chtít dosáhnout dokonalosti, bude muset překonat spoustu překážek. Tak například vzdálenosti. Ohýbat prostor či mrazit čas a vytvářet tím určitá stázová pole je nanic. Zakřivený prostor přináší spoustu deformačních rizik a stázové pole je nanic, když se probudíte na nějakém vzdáleném místě a zjistíte, že všichni lidé, které jste znali, jsou již mrtví. S tím, jak se budou rozvíjet města a dopravní systémy, budou se muset řešit také problémy s prostorem. Ideální by bylo vše smrštit. Spojit v menší, ale dostupnější síť. Ano, města z pohledu z kosmu vypadají jako sítě. Vzdálenosti mezi nimi jsou přímo nechutné, chcete-li je projít pěšky. Srazit tento prostor a miniaturizovat vše by se zdálo perfektním, včetně miniaturizace lidstva. Menší prostor = menší vzdálenosti. Čas strávený na cestách by se rapidně snížil. No nevím, v dohledné době je to stále jen sen.
Při pohledu na mapu Vesmíru, na vzdálenosti mezi planetami, hvězdami, galaxiemi... Zdá se mi nemožné, vzhledem k tomu, že obraz Vesmíru jak ho vidíme nyní je ve skutečnosti obrovská lež a klam, že by byla šance narazit na další rozvinutou inteligentní síť měst podobné té naší. Zkrátka, narazit na inteligentní formu života jinou než pozemskou. Možná, že existují, ale tam, kam koukáme, je neuvidíme.
Jistě, zapoměl jsem na možnost tzv. "červí díry", ale představte si, jak by to rozhodilo citlivost plynulosti našeho slunečního systému, kdyby se takový objekt objevil v jeho blízkosti. A co teprve neznámé druhy záření, různé deformace či plyny, které by s sebou takovýto objekt přinesl. Nehledě na měřítko.

V polovině dvacátého století se roztrhl pytel s fotkami U.F.O., záznamy jejich pitev, důkazy o jejich aktivitě či stopy v blátě. Ruku na srdce, mnoho z nás tomu možná i rádo věřilo. Proč? Protože člověk je tvor společenský, Bůh nás takovými udělal. Tak proč nám neudělal brášku?

Možná že ano a pokud ano, tak mohl dosáhnout takového stupně vývoje, že sám sebe uvedl do jiného rozměru, bezpečnějšího, stabilnějšího, lepšího. Naše chabé mozečky, které ještě navíc jedou jen na slabých 20%, si ani nedokážou jiný rozměr představit, máme naše usmolené 3 dimenze + čas, ale při takových hodnotách je nemožné dosáhnout větší vzdálenosti. A cestovat nadsvětelnou rychlostí? Máme zákony kauzality, které nás mají utišit, že to není nemožné, nevyvratitelné... Lidské tělo by ale nevydrželo tento skok. Samotný start na světelnou rychlost by trval několik let a brždění taktéž. Vždyť start iontového pohonu na plný výkon trvá minimálně jedno století. A to je teprv malý, trapný, silně nedostačující iontový motorek.
Cesta na Mars s lidskou posádkou... vždyť ti lidé by se během cesty zbláznili. No jistě, ten lidský mozek, to je ten problém. Uveďme plně do chodu náš mozek a pak teprve můžem přemýšlet jak se setkat s jinou formou života. Mylsím si, že ten vesmír není tam venku, ale je uvnitř, v našich hlavách. Mozek funguje jako vysílač a přijímač současně. Můžem začít stavět a rozvíjet síť v našem podvědomí. Co se stalo špatně, že se člověk dal na cestu materialismu, podlehl času a stal se jeho otrokem?

Myslím si, že člověk zpohodlněl. Radši upíná oči k nebi než aby přemýšlel sám nad sebou. Příroda je krásná a my jsme na vrcholu všech jejích produktů. To my jsme ti, co si uvědomují existenci kvazarů, černých děr atd... nikoliv obráceně, to my máme tu nadhodnotu, dar vědění, uvědomění. Směr je tedy jasný, inteligentní civilizace je ta, která umí sama sebe zachovat a uvědomuje si svou hodnotu, rozvíjí se.
Asi se chytáte za hlavu, co to je sakra za blázna a jeho paranoní bludy... ale pro srovnání: vše ve Vesmíru pobublává, puká, praská, vcucává se a zase plive, objekty vznikají a zanikají, ale ten celek, ta myšlenka, je Vesmír, který se rozpíná a existuje.
A teď člověk. Během života se rozčiluje, raduje, obveseluje a klame... ale pořád je to člověk, co roste a žije.
A teď lidstvo. Je složeno z milionů lidí, kteří se rodí, zabíjejí, škodí si a pomáhají... ale myšlenka je jen jedna, je to Lidstvo.

Vesmír, člověk a lidstvo - faktory podléhající času, prostoru a hmotě. Lidstvo bez člověka nemá smysl. Vesmír bez lidstva které by si ho uvědomilo také nemá smysl. Chováme se jako Vesmír, Vesmír je jako my. Jsme z Vesmíru ztvořeni, existujem díky němu a Vesmír má od nás na důkaz naší vděčnosti náš zájem o něj a možnost, že ho někdo zkouší pochopit. Vše, co děláme, co vytváříme, co říkáme...všechny naše vědomé i podvědomé reakce začínají stejně - myšlenkou. Možná Vesmír začal také "myšlenkou". A jsme u staré známé problematiky "co bylo dřív: slepice nebo vejce?", která je neřešitelná. Proč? Myšlenku Vesmíru něco stvořilo a tímpádem to stvořilo i nás. A co stvořilo "strůjce" té celé myšlenky? Je tu ještě jedna možnost. A sice, že když přijde totální kolaps celého Vesmíru, na jeho konci bude jeho samotný začátek, to, co ho stvořilo. Nikdo přesně neví, co se stane s časem, když přijde kolaps, možná, že zamrzne, vše se zastaví...Stejně jako to dělají buňky v lidském těle, když dosluhují. Zapouzdří se, ztuhnou a jejich struktura zhoustne, je z nich žmolek, který je pohlcen sousední buňkou - ta je následně oddána stejnému osudu a je nahrazena buňkou další. Možná, že se Vesmír zregeneruje stejným způsobem, myšlenek je přeci víc, dobře to víme. Je taky možné, že osud Vesmíru bude plně v našich rukách, až naše mozky rozjedeme na 100%, možná to budeme my, kdo způsobí kolaps a sami sobě se staneme "Bohem" při vzniku dalšího cyklu Vesmíru. Možná se to už i stalo a možná jsme se poučili... zredukovali jsme činnost našich mozků na malou úroveň, abychom si zajistili naše trvání zde bok poboku s Vesmírem, který jsme možná už tisíckrát zničili. Že je to nesmysl? Stačí se podívat na to, co děláme s planetou. Jak je človíček droboučký oproti ní a přezto jí dal pěkně nafrak.

Teď mě tak napadá, že pokud by existovala vyspělejší forma života, uměla by jistě naladit "vysílací frekvenci" na naše mozky tak, aby tu jejich sdělení byla okamžitě bez ohledu na vzdálenosti či měřítka. Nejde přeci o fyzickou podobu, jde o informaci, ta fyzickou podobu tvoří a sama osobě je na mentální úrovni, je nehmotná. Samotná informace o existenci jiných vyspělých civilizací by měla nezvratnou hodnotu a ani bychom je nepotřebovali vidět na vlastní oči. To tedy znamená jen dvě možnosti: buďto nestojíme ani za povšimnutí, nebo jsme zcela sami. A protože v okolí jsme dosud nenarazili na nic tak dokonalého, jako je člověk sám, pochybuju o první možnosti...

Hawk... tak ... a teď se těším na Vaše příspěvky Prosím, nemlaťte mě.

PS: Možná že jsem to celé neměl ani psát, ale tím, že jsem to napsal, jsem se pořádně vyblbnul, to mi věřte... :devil:
Ministerstvo zdravotnictví varuje: Tyto příspěvky mohou rozladit a podráždit Vaší nervovou soustavu a vyvolat střevní potíže či problémy se spaním. Nečtěte, trpíte-li záchvaty epilepsie.
Uživatelský avatar
Selene
Příspěvky: 58
Registrován: 21. 11. 2004, 03:49

Bláznova úvaha - jsme sami?

#2

Příspěvek od Selene »

Whaw! Takýto článok som ešte nečítala. Pripadalo mi to celé ako nejaké sci-fi. Ale celkom sa mi páčila posledná časť o vesmíre v našich mysliach- tá fakt stojí za zamyslenie. Zaujímavý článok, Neprokazatelny
"Verejnosť často nechápe, čo za podujatie je veda. Mne to pripomína, akoby sme kráčali v Kolumbových šľapajách" Tod Lauer&&
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Bláznova úvaha - jsme sami?

#3

Příspěvek od MP »

Uff. Moc dlouhe. Ale dobre, je to docela legrace. Jen par poznamek ( prece jen, jako fyzik, si je neodpustim ) :

Nejsme nejak "svazani" 4 rozmery v relativistickych rovnicich, jsou i jine modely - podivej se treba na teorii strun. Vtip je v tom, ze v kosmologickych vypoctech je zatim ten Einsteinuv model nejuzitecnejsi, da se toho s nim nejvic spocitat. Kazda fyzikalni teorie je jen vice ci mene presnym popisem veci kolem nas, modelem, ktery ma sve meze pouzitelnosti. Pro pohyb, realizovatelny lidskymi silami, nam zpravidla staci Newtonovska fyzika ( i s tou je dost starosti, pokud mame napr. resit problem spousty teles, navzajem na sebe gravitacne pusobicich ). Pro interpretaci pozorovani vzdalenych objektu vesmiru je uzitecna teorie relativity. Pro modelovani procesu uvnitr molekul a atomu je nam zase na nic, tam se musime uchylit ke kvantove fyzice. Pritom sledovani procesu ve hvezdach ( vcetne Slunce ) vyzaduje prave pouziti modelu jaderne i kvantove fyziky, zatimco jejich pozorovani z velke dalky je ovlivneno relativisticky. Takze zadna jedna jednoducha teorie.

Nikdo netvrdi, ze neni mozne letet rychleji, nez svetlo. Jen tu hranici neni mozne prekrocit, ani z jedne strany - vychazi tam singularita, u telesa, ktere ma nenulovou klidovou hmotnost, bys k tomu potreboval nekonecne mnozstvi energie.

Zohybany prostor je sice cestou ke "zkratkam" ve vesmiru typu cervich der apod., k jeho zohybani je ovsem potreba opet spousta energie, ktera kolem proste neni ( i kdybychom ji dokazali vyuzit prave k ohybani prostoru ).

A s tim clovekem a lidstvem - ja nevim, ale nemyslime si o sobe trochu moc ? Vesmir funguje jaksi sam od sebe i bez naseho prispeni a nam se jeste ani nepodarilo poradne pochopit, jak to dela. A ze by zrovna clovek byl na vrcholu produktu prirody ? Ani na Zemi to tak uplne neplati - podivej se na nasledky zemetreseni a tsunami v Indonesii : nezahynula tam temer zadna zvirata, protoze dokazala vcas identifikovat hrozici katastrofu a zmizela do bezpeci. Lide to nedokazali a zahynula jich spousta. Zkratka mame proti ostatnim pozemskym tvorum trochu hypertrofovany mozek, ale zase nam asi chybi nejake dalsi vybaveni k poznavani prirodnich jevu.

A lidstvo v ramci Vesmiru ? Pokud nekde existuje neco inteligentniho, tak na to treba i prave ted koukame, jen nam to nedochazi - neumime to pochopit. Adaptabilni ( tedy inteligentni ) system muze fungovat i komunikovat na uplne jinych principech, nez jake pouzivame my. Kdysi uz jsem tu napsal takovou otazku : Myslite si, ze blechy v kocicim kozichu veri v Kocku, nebo zminky o ni povazuji jen za bajky, ktere maji vysvetlit ruzne podivne jevy kolem nich ?

Ne, Vesmir se kvuli nam zmensovat nebude. Ma dost casu i prostoru. Meri se v kvadrilionech kilometru a v miliardach let. To, ze tady nejaky milion let existuje nejake lidstvo, ktere za tu dobu nedokazalo opustit ani gravitacni pole sve planety, to je naprosto zanedbatelny detail. Pokud ma neco inteligentniho expandovat do Vesmiru, musi to byt neco, co take dokaze fungovat a planovat cinnost v meritkach milionu a stovek milionu let. Mimochodem, co kdyz je to prave ten Vesmir ( ta Kocka ) ? ;)

Ovsem v ramci nasich skromnych cilu ( uvnitr Slunecni soustavy ) to jiste casem pujde. Ohledne toho zblazneni pri ceste na Mars : prave proto zacali kdysi Rusove s dlouhodobymi pobyty na orbitalnich stanicich. Mel to byt trenink na dlouhe cesty k planetam.

Secteno a podtrzeno : pokud vzhlizime ke vzdalenym cilum, musime pocitat s tim, ze jejich dosazeni vyzaduje nejen spoustu usili, ale i spoustu casu. To je problem soucasne spolecnosti, ze by kazdy chtel mit vsechno hned, nejpozdeji vcera. Na cesty ke hvezdam se bud musi vydat velka a sobestacna cast lidstva, ktera bude ukol dedit z generace na generaci, nebo musime vyslat misto nas pristroje, ktere tu dobu "preziji" a doufat, ze lidstvo nezanikne driv, nez dostane zpravu o splneni jejich ukolu.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

Bláznova úvaha - jsme sami?

#4

Příspěvek od Listy3 »

Mi rozhodně nejsme sami.
Oni tu byli, jenomže nic co by jím připomínalo inteligentní život podle jejich měřítek tu nenašli, to co našli snad by mohli nazvat jako nejprimitivnější počátek života. Něco jako je pro nás pěna kterou na počátku vyplavilo moře. Vrátí se za 500 000 000 let zjistit jestli se to tu někam pohnulo. A mi, proč jsme je neviděli? To je přeci jasné, forma v jaké tito cizinci cestují a vyskytují se je pro nás ještě na dlouho neznámá a tak jsme nic nezaznamenali.
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Uživatelský avatar
3PO
Příspěvky: 62
Registrován: 10. 08. 2004, 14:33

Bláznova úvaha - jsme sami?

#5

Příspěvek od 3PO »

LISTY dufam ze si to myslel ironicky :rotflmao:
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

Bláznova úvaha - jsme sami?

#6

Příspěvek od Listy3 »

LISTY dufam ze si to myslel ironicky :rotflmao:IRONICKY ?!
Vůbec ne, proč? Co ti na tom přijde ironické? Možná je tam troška nadsázky, ale jen maličko. Ironie tam rozhodně není.
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Bláznova úvaha - jsme sami?

#7

Příspěvek od MP »

Nekteri tady asi ani nevi, s kym si vlastne pisou. MP = Mimozemska Potvora.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
kulhous
Příspěvky: 212
Registrován: 22. 08. 2004, 21:41

Bláznova úvaha - jsme sami?

#8

Příspěvek od kulhous »

Jo a všichni žijem v Matrixu... Bla, bla, bla...
kulhous[at]seznam[dot]cz&&kulhous.blog.cz
Uživatelský avatar
3PO
Příspěvky: 62
Registrován: 10. 08. 2004, 14:33

Bláznova úvaha - jsme sami?

#9

Příspěvek od 3PO »

LISTY tvoj nazor Ti neberiem.Aj ked sa mi nepaci.Inak ako na to pozeram je to tema bez vypovednej hodnoty(mozno sa mylim).Zatial cav
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

Bláznova úvaha - jsme sami?

#10

Příspěvek od Listy3 »

Nevím jak někteří ostatní, ale já si sem chodím odpočinout,tím sem myslím obecně na Astrofórum nejen toto táma. V tomto a podobných tématech myslím, že není třeba to brát až tak hrozně vážně 3PO.
To že jsi Mimozemska Potvora MP by mohlo vysvětlovat to, že když píšeš o fyzice a astrofyzice tak taky víš co píšeš, na rozdíl od většiny nás co do podobných témat přispíváme. Mimochodem cos říkal na hypotézu že jsme v černé díře, teda kromě toho že su blbec.
V Metrixu nejspíš nežijeme, ale ani to stejně jako nic na světě s absolutní jistotou nevylučuji. Tím spíš nevylučuji existenci inteligentní formy života mimo naši planetu, jenom proto že nás nekontaktovali. Kdybychom měli dost rozumu tak by jsme taky nikoho podobného jako jsou lidi nekontaktovali. Mám zkušenost že když někdo tvrdí že něco nějak na 100% není tak se nakonec ukáže že to tak je.
:rockstar:
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Uživatelský avatar
3PO
Příspěvky: 62
Registrován: 10. 08. 2004, 14:33

Bláznova úvaha - jsme sami?

#11

Příspěvek od 3PO »

Ja to ani trochu neberiem vazne.Ja sa nad takymi vecmi ani nejak nezamyslam.Ale ani nepopieram existenciu nejakej formy zivota.Urcite bude.Len asi nebude taka ako ju akazuju amici vo filmoch(nastastie).ale moc sa mi ani nezda ze budu lietat na tanieroch nadsvetelnou rychlostou a ine dost divoke veci.ale co neni teraz mozne mozo bude v buduscnosti samozrejmost.dobre je to napisasne v knizke od hawkinga vesmir v orechove skrupinke.je tam pasaz ako by taka civilizacia ufonov ;D vyzerala.inak je to asi jedina cast ktorej som ako tak porozumel :'(
prajem pekny zvysok vecera :hi:
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Bláznova úvaha - jsme sami?

#12

Příspěvek od MP »

Listy napsal: Mimochodem cos říkal na hypotézu že jsme v černé díře, teda kromě toho že su blbec.
Proc blbec ? Klidne muzeme rict, ze zijeme v cerne dire a cerna dira, kterou pozorujeme, je ve skutecnosti ten "pravy" vemir. Je to zkratka neco, co s nami neni kauzalne spojene. Jak kterou z tech "oddelenych" casti budeme nazyvat, to zalezi jen na tom, z ktere strany se na tu barieru ( Schwarzildovu sferu ) divame. Takze na tom neni nic blbeho, spis nam to v nasem badani o vesmiru nijak nepomuze.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
Neprokazatelny
Příspěvky: 5
Registrován: 06. 02. 2005, 12:47

Bláznova úvaha - jsme sami?

#13

Příspěvek od Neprokazatelny »

:rotflmao:

MP má pravdu... a k té černé díře, jak se vlastně měří to vypařování? Jak vypadá? Je možné aby vznikla miniaturní černá díra v jednom z částicových urychlovačů hmoty? Je o tom něco podrobnějšího na netu? Já nalézám jen takové ty všeobecné věci..
Ministerstvo zdravotnictví varuje: Tyto příspěvky mohou rozladit a podráždit Vaší nervovou soustavu a vyvolat střevní potíže či problémy se spaním. Nečtěte, trpíte-li záchvaty epilepsie.
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

Bláznova úvaha - jsme sami?

#14

Příspěvek od Listy3 »

Neprokazatelny napsal: :rotflmao:

MP má pravdu... a k té černé díře, jak se vlastně měří to vypařování? Jak vypadá? Je možné aby vznikla miniaturní černá díra v jednom z částicových urychlovačů hmoty? Je o tom něco podrobnějšího na netu? Já nalézám jen takové ty všeobecné věci..
Zajímavý odkaz http://www.aldebaran.cz/applets/as_holes/start.html :book:
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Uživatelský avatar
kulhous
Příspěvky: 212
Registrován: 22. 08. 2004, 21:41

Bláznova úvaha - jsme sami?

#15

Příspěvek od kulhous »

Doporučuji přečíst Elegantní vesmír - Brian Green - Mladá Fronta, a/nebo Stručná historie času v obrazech - Stephen Hawking - Argo. Mnoho otázek Vám doufám bude zodpovězeno (a také se objeví 3-4 násobek nových:)). Pochopil jsem alespoň částečně obě, jsou psaný velmi populárně, tak se toho nebojte.
Po dočtení jsem se jako blbec opravdu cítil, tak bych to až tak tady nehrotil...
Bohužel jsou bez vzorců, např na Schwarzschildův poloměr, nebo rychlost a intenzitu vypařování černých děr. Nevíte, kde je sehnat?

Jinak s těma teoriema, co se tu oběvily to vidím tak tak, že by každá hypotetická teorie měla být v reálu ověřitelná a měla by mít alespoň částečnou předvídající schopnost (něco předpokládáte a pak to ověříte). Což Matrix a další podobné rozhodně nemají a pokud nic nevysvětlují a nedají se ověřit, pak mi přijde zbytečný nad tím uvažovat (tj. můj názor...) Stejně tak s "mimozeměťanama".

Matrix I, je docela dobrý film s filozofickými prvky, II a III je pak už slabej odvar, který má dle mého názoru vydělat peníze. Nic ve zlým, je to normální. Analogicky pozorování ufo ve 40. a 50. letech. Z počátku se to objevili filozofický otázky typu "jsme sami?" atp. Jo dobrý, ale když jsem se probíral "ufologickými" časopisi mýho dědy, tak jsem si říkal, že jde skutečně vydělat na všem a že mnoho věcí se nafoukne. Udělat z prdu kuličku je fakt kouzlo...

To neprokazatelny: Jestli se chceš opírat o pocit toho, že postrádš kreacionalistickou stránku ve vědecký teorii vzniku života, posluž si, je to fajn. Jen se bojím, aby z toho nevyšla sekta, která má v prvním díle dobrou filozofii a v 2. a 3. má pouze ekonomickou stránku. Popravdě, ten tvůj dlohej odstavec s teorií existence, má pro mě stejnou informační hodnotu, jako zmuchlaná žádanka o síťovku na hlavu... Je to snůška keců, který je založen z 90% na Tvých emocích, z 9% na tom, co jsi někdy/někde slyšel a 1% se možná přibližuje tomu s čím ybch mohl souhlasit. Sorry, ale v tomhle Tě nepochopim.
kulhous[at]seznam[dot]cz&&kulhous.blog.cz
Odpovědět