Zkušenosti s nákupem astrotechniky u Foto Pazdera?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 45
Registrován: 30. 12. 2010, 22:08

Zkušenosti s nákupem astrotechniky u Foto Pazdera?

#1

Příspěvek od PetrD »

Pročítal jsem si tu zkušenosti s různými prodejci astrotechniky v ČR, ale nikde jsem nenašel zmínku o Foto Pazdera (Praha, Vodičkova ulice). Přitom na webu mají docela rozsáhlý sortiment. Trochu zvláštně na mě působí, že u spousty položek mají nachlup stejné popisky a ceny jako má Supra nebo Matoušek. Máte někdo s Pazderou zkušenosti?
SW Dobsony 200/1200 StrčTo a 400/1800 GoTo + obří vozejk, aby s tím krámem šlo vůbec pohnout. Hyperiony 24mm, 17mm, 8mm, 5mm, Delos 10mm, Paracorr 2, Powertank 17Ah, štafle.
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

Zkušenosti s nákupem astrotechniky u Foto Pazdera?

#2

Příspěvek od demonek »

Nakupoval jsem tam jednou,a to když měli v akci okulár Baader Hyperion zoom.Jak se nakonec ukázalo byl okulár vadný a šel na reklamaci,která proběhla bez problémou výměnou za druhý kus.Takže můžu Foto Pazdera doporučit.
Jen ještě taková poznámka.Pokud se na něco budete chtít zeptat,tak tam zavolejte.E-mailová komunikace je blízká nule.
Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 45
Registrován: 30. 12. 2010, 22:08

Zkušenosti s nákupem astrotechniky u Foto Pazdera?

#3

Příspěvek od PetrD »

Mám nakoupeno, takže si dovolím malé zhodnocení.

Stručně:
Zcela bez výhrad, maximální spokojenost.

Podrobněji:
Nakupoval jsem u pana Pazdery velkého Dobsona. Podle webu měl být skladem, ale pro jistotu jsem zavolal. Skladem nebyl, ale pan Pazdera přislíbil, že ho bude mít do konce týdne (volal jsem v pondělí). Mezitím nabídl dopravu zdarma (DPD) a ještě několikrát volal, aby se zeptal na další detaily ohledně dopravy a fakturace. V podstatě jsem skoro nikdy nevolal sám, vždy se ozval dřív. Původně měl být dalekohled připraven k odběru/odeslání až v pondělí, ale na víkend hlásili jasné počasí, tak jsem zkusil pana Pazderu přemluvit, aby dalekohled připravil už na pátek. To se bez problému podařilo. Nakonec jsem se rozhodl si dalekohled vyzvednout osobně v pátek navečer. Víme, jak je to s parkováním v centru Prahy, proto jsme se domluvili, že bude vše nachystané, jenom naložíme, zaplatíme a zase odjedeme. Při příjezdu na místo na nás už pan Pazdera čekal s první krabicí připravenou na rudlu, takže jsme na chvíli zastavili v modré zóně, naložili první, druhou i třetí krabici, zaplatili, a po pár minutách zase odjeli.
SW Dobsony 200/1200 StrčTo a 400/1800 GoTo + obří vozejk, aby s tím krámem šlo vůbec pohnout. Hyperiony 24mm, 17mm, 8mm, 5mm, Delos 10mm, Paracorr 2, Powertank 17Ah, štafle.
PavelVana
Příspěvky: 79
Registrován: 05. 01. 2012, 09:58
Bydliště: Brno
Věk: 26
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s nákupem astrotechniky u Foto Pazdera?

#4

Příspěvek od PavelVana »

Zdravím,
já jsem si u něj kupoval kamerku QHY-5. V celku nebyl problém, ale musel jsem čekat až bude na skladě (ke vší smůle jsem čekal několik měsíců) ale pan Pazdera se ozval, ale všechno bylo jak má. A třeba ty kamerky bere od Zahajského, proto ta stejná cena :)
Dobson (Michal Bareš) 400/1800 , Canon EOS 6D.
Uživatelský avatar
vogo
Příspěvky: 273
Registrován: 29. 06. 2012, 12:47

Zkušenosti s nákupem astrotechniky u Foto Pazdera?

#5

Příspěvek od vogo »

Kupoval jsem tam dobsona a nějaké drobnosti. Naprosto bez problémů, pan Pazdera mi druhý den o objednávce volal kvůli doladění podrobností. Dodáno přepravní firmou druhý pracovní den po objednávce.
Celestron C6 SCT, Sky-Watcher EvoStar 80ED APO, DayStar Solar Scout SS60-ds, Sky-Watcher AZ-GTiX a nějaké to další harampádí.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Zkušenosti s nákupem astrotechniky u Foto Pazdera?

#6

Příspěvek od Bill »

No když jsem nakupoval, tak to bylo super. To se mnou komunikovali i o víkendu. Když jsem chtěl něco reklamovat a řešit, tak se vůbec neozvali.
Byl jsem tak nasraný, že jsem to chtěl zabalit a poslat zpátky.

Takže drobná úskalí to má.

Bill
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Matyas
Příspěvky: 189
Registrován: 15. 08. 2012, 17:08

Zkušenosti s nákupem astrotechniky u Foto Pazdera?

#7

Příspěvek od Matyas »

Přidám také svoje zkušenosti, naprosto bez problémů, dobrá komunikace, všechno.
Když jsem si něco objednal, měl jsem to doma během 3 dnů, tam a kdy jsme se domluvili, takže bez problémů.
Meade Lightbridge 1524/305, Bresser 700/70, Bresser 8X56,Nikon d3200+18-55mm, folie AstroSolar
okulary: PL26mm řada 5000, ts-planetary-hr-5mm, celestron-93424-xcel-lx-12mm
Filtr UHC Astronomik PROFI
Sedy filtr na Slunce a Mesic
Lucaso
Příspěvky: 36
Registrován: 03. 01. 2021, 17:59
Bydliště: Brno
Věk: 35

Foto Pazdera

#8

Příspěvek od Lucaso »

Ahoj,

chci se vás zeptat, jestli nevíte, jak to funguje u Foto Pazdera?

O víkendu jsem tam objednával Baader Barlow 2.25x pro Hyperion Zoom, který tam je skladem. Nikde jinde jsem ho nenašel. Říkal jsem si, že si tam ale raději zavolám, zda je opravdu skladem, abych pak nečekal půl roku a ono nic. No, dovolat se tam prakticky nedá. Pevnou linku na prodejně nikdo nebere, což se dalo čekat. Na hlavních stránkách o tom píšou, že jim funguje jen e-shop. Další čísla, které jsem na ně našel, tak taky nikdo nezvedá a nebo jsou nedostupná. Na e-maily nikdo nereaguje. Komuníkace je úplně nulová. Jediné, co mi přišlo, tak bylo potvrzení objednávky.

Máte s tímto obchodem někdo zkušenost?
kuceraz
Příspěvky: 568
Registrován: 14. 07. 2020, 07:00
Bydliště: Třebíčsko
Věk: 27

Re: Foto Pazdera

#9

Příspěvek od kuceraz »

Objednával jsem u nich 2x, naposledy před 2 týdny a pokaždé vše přišlo během pár dnů a nikdy jsem neměl problém - vše bylo v pořádku.
Komunikaci nemohu soudit, emaily jsem jim nepsal, ani jsem jim nevolal.
Dobson GSO 254/1250 | Omegon Nightstar 25x100 | Celestron Skymaster 15x70 | Omegon 2x54 Starfield | Helios HR 8x42 ED | Bortle 3-4
Lucaso
Příspěvky: 36
Registrován: 03. 01. 2021, 17:59
Bydliště: Brno
Věk: 35

Re: Zkušenosti s nákupem astrotechniky u Foto Pazdera?

#10

Příspěvek od Lucaso »

Díky za reakci. Dám tomu tedy čas. Objednával jsem tam hlavně proto, že v Supře skladem neměli. Jinak bych to vzal rovnou tam.
Uživatelský avatar
Spaca4y
Příspěvky: 136
Registrován: 18. 01. 2015, 07:59
Bydliště: Černilov
Věk: 45

Re: Zkušenosti s nákupem astrotechniky u Foto Pazdera?

#11

Příspěvek od Spaca4y »

Ahoj, moje zkušenost je nevalná. Asi před rokem jsem chtěl koupit filtr Baader OIII, který měl být dle webu skladem, ale nebyl. Telefonní komunikace proběhla, musel jsem čekat na objednání. Nicméně několik týdnů se nic nedělo, tak jsem objednáku zrušil a v Supře koupil Lumicon.
"Explorer" dobson ES 16", ED 100/900, AZ-4, Skymaster 15x70, Kowa YF 8x30
Odpovědět